Založ si blog

Fico to trafil: miesto informácií účelové propagandistické kampane

Dnes mal R.Fico v RTVS z titulu svojej funkcie nárok na každomesačné premiérske vyjadrenia. Napriek rušivému vplyvu moderátorky /vytrvalo odvádzajúcej reč na podružné témy/ sa mu podarilo informovať občanov o všeličom zaujímavom. O tom, čo ich naozaj trápi a čo môžu očakávať od vlády v tej či onej oblasti.

Spomedzi množstva vecí vyberiem iba jednu – podľa mňa jednu z najdôležitejších. Ide o prácu slovenských médií. Keď reč prišla na všelijaké účelovo vybrané výročia a moderátorka sa pokúsila Ficovi nanútiť bulvárnu úvahu o spojení Smeru so zadávateľmi vraždy novinárskeho eléva Kuciaka, premiér otočil diskusiu k podstate veci.

Fico totiž upozornil poslucháčov na pozadie vzkriesenia náhleho záujmu médií o Kuciaka. Fico sa spýtal, či nie je čudné, ako zveličene sa tohto roku -keď je žiadne neokrúhle výročie smrti J.Kuciaka, táto udalosť pripomína. Fico sa spýtal, prečo sa toto 6. výročie medializuje oveľa viac ako predvlaňajšie výročie 4. alebo dokonca oveľa viac ako vlaňajšie – okrúhle 5. výročie. Podľa Fica je odpoveď jasná: v roku 2021, 2022 a 2023 vládli v SR tí správni ľudia: Matovič, Heger, Odor. Tí, čo zo smrti Kuciaka podozrivo profitovali. Zdôrazňovať smutnú udalosť, vedúcu k tomu, že sa ujali moci v rokoch 2021-2023 by nebolo žiadúce. Bolo by to dokonca kontraproduktívne. Takže novinári vlani a predvlani o výročiach Kuciakovej smrti informovali iba v nevyhnutnej miere a hneď preskočili na vtedy aktuálnejšie veci.

Nie tak ale tohto roku. Situácia sa zmenila. Máme tu novú – Západom a médiami neželanú vládu. Vládu R.Fica, do ktorej treba pichať, kde sa len dá. Voči ktorej treba organizovať účelové propagačné dezinformačné kampane, Na akúkoľvek čo len trochu zneužiteľnú tému, ktorá sa vyskytne. Téma smrti novinára Kuciaka poskytuje bohaté protivládne konšpiračné pozadie. Preto je na zneužitie doslova ideálna.

A tak sa kuciakuje. A tak sa kampaňuje. Neinfromuje ale bohapusto kampaňuje. Už celý týždeň. A ešte sa pár dní bude. Ani nie tak na počesť novinára, ako skôr proti vláde a premiérovi. Proti tomu krvavému „zločincovi“ Ficovi, čo má na rukách možno aj krv chudáka Kuciaka.

Kampaňuje sa nielen na tému Kuciak. Kampaňuje sa aj na tému demonštrácií poľnohospodárov, začiatku vojenských operácií na Ukrajine, menovania nového vedenia SIS a pod. Kampaňuje sa-to znamená, že sa neinformuje ale všetko sa to obracia tak, aby z toho trčali čo najväčšie protivládne ostne.

Už len aby bolo dosť tých výročí, ktoré sa dajú pri troche zlomyseľnej fantázie využiť proti súčasnej ľavicovo-národniarskej vláde a proti tomu „hnusnému“ R. Ficovi.

Fico dnes odštartoval vládnu krízu či skúšku charakterov súčasnej vládnej koalície ?

13.04.2024

Pod taktovkou relatívne vecného moderátora Mateja Baránka dnes Fico v pravidelnom formáte premiérskych monológov na RTVS odštartoval mimoriadne závažný proces. „Informoval“ verejnosť o svojom akože „osobnom názore“ na riešenie novej politickej situácie vo vládnej koalícii po zvolení P.Pellegriniho za prezidenta SR. Táto informácia tvorila iba 2-3% [...]

Ficovi a SR poskytli Michalovce „alibi“

11.04.2024

Dnes bolo v Michalovciach spoločné rokovanie vlád SR a UA. Rokovanie prebiehalo vo vľúdnom duchu, čo sa odrazilo aj v záverečnom prehlásení a na atmosfére záverečnej spoločnej tlačovej konferencie. Výsledky rokovania ? Ako sa slangovo vraví „nič moc“. Ale veď viac ako „nič moc“ ani nikto kto je len trochu v politike zorientovaný neočakával. Z oboch [...]

Povolebné SEBAKLAMY opozície

09.04.2024

Prozápadná opozícia to u nás na Slovensku zase prehrala. Prehrala, lebo jej mýtotvorná bublina narazila na útesy reality. Miesto toho, aby nastala sebareflexia, prozápadná opozícia reflexívne začína znovu snovať staré známe pavučiny lží a sebaklamov. Usiluje sa čo najskôr zaceliť rozderavené opláštenie svojej bubliny. Snaží sa čo najskôr fungovať po starom. Pomocou [...]

Kirjat Šmona / Izrael / Libanon /

Irán zaútočil dronmi na Izrael, Netanjahu sľúbil odpoveď

13.04.2024 22:23, aktualizované: 22:45

Izrael sa na priamy útok Iránu pripravoval, avizoval, že akýkoľvek úder nenechá bez odvety.

NEPOUZ, letisko, lietadlo, cestovanie

Jordánsko sa rozhodlo dočasne uzavrieť svoj vzdušný priestor pre všetky lietadlá

13.04.2024 22:20

Opatrenie prichádza v čase očakávaného odvetného útoku Iránu na Izrael.

polícia páska

V Prešove do osemmetrovej šachty spadol človek, vytiahli ho

13.04.2024 21:47

Osoba sa nachádzala v ťažko prístupnej šachte hlbokej až osem metrov.

Orenburg

Hladina rieky Ural v Orenburgu dosiahla historický rekord. Pod vodou je viac ako 3 500 domov

13.04.2024 21:08

Podľa úradov bolo za posledných 24 hodín zaplavených ďalších vyše 800 domov a 2600 súkromných pozemkov.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 416
Celková čítanosť: 1950677x
Priemerná čítanosť článkov: 4689x

Autor blogu

Kategórie