Založ si blog

Slováci nie sú antisemiti

Slováci nie sú antisemiti. Žiadne prepisovanie a falšovanie histórie, žiadne kampane platených poskokov v médiách na tom nič nezmenia. Slováci nemajú radi sionistov, – tak ako nemajú radi ani iných militantných šovinistov- či už sú to šovinisti ukrajinskí, nemeckí, ruskí, maďarskí, poľskí …alebo aj slovenskí.

Militantní sionisti často zamieňajú svoju dobyvačnú šovinistickú ideológiu za nevinnú túžbu mať svoj štát. Čiže za normálne vlastenectvo. Klamú. Nikto z tých, čo sú proti militantnému dobyvačnému sionizmu nie je proti právu Židov na svoj štát. Naopak-normálni ľudia doprajú Židom ich vlastný štát Izrael práve tak, ako ho doprajú Palestínčanom. V súlade s rezolúciami OSN z roku 1947 a v hraniciach, odsúhlasených vtedy medzinárodnými autoritami.

Územné výboje, ktoré od vzniku Izraela izraelský štát realizoval a vďaka ktorým dnes okupuje celé územie iného v 1947 medzinárodne proklamovaného štátu však už nemajú so zdravým židovským vlastenectvom nič spoločné. Militantný sionizmus má ambíciu nielen udržať existujúce okupované územia Palestíny, ale získavať nové – dokonca vrátane Sinaja, Libanonu, častí Sýrie a Jordánska. Cieľom militantných sionistov nie je Izrael v hraniciach z 1947 ale mýtický Veľký Izrael.

Súčasné hranice Izraela sú akoby „na kolieskach“ a posúvajú sa stále ďalej a ďalej. Bez ohľadu na to, či na okupovaných územiach žijú Židia alebo nie. Ak nie, tak ich tam militantní sionisti navážajú a vytvárajú pre nich čoraz väčší počet militantných osád. Ak militantní sionisti narážajú na odpor, siahajú po terore, vyhadzovaní palestínskych domov do povetria, po raziách a streľbe do palestínskych starcov, žien a detí. Toto nie je zdravý židovský patriotizmus, zdravé národovectvo či vlastenectvo. Toto je militantný, rasistický dobyvačný, imperiálny sionizmus. S takouto ideológiou našťastie, nechcú mať nič spoločné ani veľké skupiny obyvateľov Izraela.

Bohužiaľ, vládny režim v Tel Avive vedie izraelský štát a izraelský národ zlým, nezdravým smerom. Bez ohľadu na to, akú nevôľu a odpor to v ľuďoch z iných krajín vyvoláva. Militantní sionisti očierňujú odpor svetovej verejnosti voči nim hanlivými, nepravdivými invektívami. Obviňujú potom svetovú verejnosť z antisemitizmu. Samozrejme, nie je to vôbec pravda. Nikto normálny voči Židom nič nemá. Odpor voči násiliu páchanému sionistami na iných národoch , vrátane palestínskeho národa nie je antisemitizmus. Je to prirodzený odpor voči akémukoľvek násiliu, páchanému akýmkoľvek národom voči iným národom. Tento odpor, to je čosi, čo nemá nič spoločné s odporom voči židovskému etniku. Je to odpor voči akémukoľvek násiliu. Páchanému kýmkoľvek, proti komukoľvek a kdekoľvek.

Na blogovisku Pravdy sa už v minulosti objavili rôzne kampane. Najatí „autori“ tu publikovali „články“ propagujúce kadejaké náboženské sekty, kadejaké „umelecké“ smery, resp. propagujúce hejt proti Rusom, Maďarom, ficovcom, dankovcom, čaputovcom, pellegriniovcom, matovičovcom a pod. Najnovšie sa na blogovisku vyrojili štyria „autori“ zjavne nejako motivovaní na písanie článkov, ktoré ospravedlňujú medzinárodne odsúdené zločiny izraelských ozbrojených síl po odsúdeniahodnom zločinnom útoku extrémistov z Hamasu na izraelské kibuce. Tieto dezinformačné články, plné jednostranností, nespravodlivostí a lží nie sú dobrým vysvedčením o morálke ich autorov. Súdny človek si však na ne bohužiaľ už u nás zvykol a tak len ticho zanadáva a venuje sa dačomu pozitívnejšiemu…

Súdny človek – Slovák však už nemôže len tak ľahko nechať bez povšimnutia články, ktoré začínajú útočiť na historickú česť ba dokonca „genetickú výbavu“ Slovákov ako takých. Istému veľvyslanectvu sa zrejme nepozdáva, že Slováci nestoja poslušne na strane Izraela a neschvaľujú jeho masakry voči palestínskym civilom, ženám, starcom a deťom. Istému veľvyslanectvu sa nepáči, že Slováci majú na tieto činy, či skôr zločiny rovnaký názor ako predstavitelia OSN, čiastočne aj EU a ako Svätá stolica.

Na oplátku, z čohosi čo sa volá „nekama“ preto podporovatelia sionizmu začínajú útočiť na občanov Slovenskej republiky. Nepriamo ale aj priamo ich začínajú obviňovať z „antisemitizmu“. Jedným dychom sa však pri útokoch na Slovákov dopúšťajú rovnakej nechutnosti, akou je antisemtizmus. Dopúšťajú sa ANTISLOVAKIZMU. Antislovakizmus /nenávisť voči Slovákom/ a antisemtizmus /nenávisť voči Arabom, Židom, Asýrčanom a pod./. sú odporné. Patria do rovnakej skupiny nenávistných prejavov, bez ohľadu na to, či cieľom nenávisti sú Židia, Arabi alebo Slováci.

Suma sumárum: Slováci nemajú radi militantný šovinizmus -ani vlastný a ani cudzí. Ak ale nemajú radi sionizmus, neznamená to, že sú nepriateľmi Židov, že sú „antisemiti“. Naopak. Slováci sú na strane všetkých trpiacich ľudí a podporujú zmierlivosť, toleranciu a priateľskú spoluprácu všetkých národov na tom tomto našom spoločnom svete, na tejto našej spoločne zdieľanej planéte.

Perlička na záver: Tento blog bol najviac komentovaným článkom. /51 komentov/. Napriek tomu mal vraj čítanosť sotva nad 1100. Niekoľko čitateľov z rôznych IP si ho otvorilo a prečítalo. Počítadlo však zostalo nezmenené. Pán administrátor – ako je to možné ? Prečo tam u vás v administrácii niekto sústavne zastavuje počítadlo pri článkoch, ktoré nevyhovujú redakčnej línii Pravdy ?

Piaty pokus o likvidáciu Fica a spol.

17.07.2024

Geopolitické centrum spravujúce momentálne aj priestor SR sa v pomerne krátkom čase znovu pokúša zbaviť tŕňa v päte, – zbaviť sa vlády R.Fica a spol. Domáci „slovenskí“ aktivisti tohto centra idú naplno už dva roky, aby sa zavďačili svojim chlebodarcom. No napriek nemalým zdrojom sa im akosi nedarí. Fico a spol. napriek úsiliu progresívno-liberálnych [...]

Uhlerová uhla od ľavice k progresívcom: koľko odborárov s ňou súhlasí ?

14.07.2024

Predsedníčka KOZ Monika Uhlerová sa pred troma dňami v podkaste Denníka N dala počuť, že ona osobne je progresívna liberálka a nie ako jej predchodcovia na čele odborárov – ľavičiari a sociálni demokrati. Uhlerová tvrdo napadla zámer Smeru SSD postaviť v SR hrádzu progresivizmu. Byť proti progresivizmu je podľa Uhlerovej byť proti pokroku a sociálnej rovnosti. Byť za [...]

Opozícia spustila starú ošúchanú platňu o trestnom zákone

11.07.2024

Podľa Šimečkovcov a Grohlingovcov sú vládne strany Smer, Hlas a SNS babráci, lebo už po neviemkoľký raz musia prerábať trestný zákon /ďalej TZ/. Áno, pôvodný návrh novely TZ bol v NRSR predkladateľom upravovaný, lebo sa koalícia rozhodla vyhnúť sa konfrontácie s EK pri otázke právneho štátu. Potom bol pôvodný návrh upravený ešte raz, aby sa zastavila hystéria vo [...]

paríž

Do terasy parížskej kaviarne vrazilo auto: Jedna obeť a štyria ľudia v kritickom stave

17.07.2024 22:41

Vodič ušiel, spolujazdec mal pozitívny test na alkohol a drogy, uviedol zdroj z prostredia polície.

New York

Nad New Yorkom za bieleho dňa preletel meteor, potvrdila NASA

17.07.2024 21:58

Ohnivá guľa letela rýchlosťou asi 66 000 kilometrov za hodinu a klesala pod pomerne strmým uhlom.

rokovanie vlády, Robert Fico,

Fico: Zahraničná politika na štyri svetové strany je v prospech občanov. Plánuje cestu do Číny, vyjadril sa aj k Orbánovým cestám

17.07.2024 21:29, aktualizované: 21:30

Sedemnásteho júla 1992 som bol 27-ročným elévom v Slovenskej národnej rade, povedal predseda vlády.

slnečné jazerá, senec

Život mali pred sebou. Na Slnečných jazerách sa utopili dvaja mladíci

17.07.2024 21:13

Mladíci skočili do jazera z vodného bicykla a už sa nevynorili.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 450
Celková čítanosť: 2102529x
Priemerná čítanosť článkov: 4672x

Autor blogu

Kategórie