Založ si blog

Slováci nie sú antisemiti

Slováci nie sú antisemiti. Žiadne prepisovanie a falšovanie histórie, žiadne kampane platených poskokov v médiách na tom nič nezmenia. Slováci nemajú radi sionistov, – tak ako nemajú radi ani iných militantných šovinistov- či už sú to šovinisti ukrajinskí, nemeckí, ruskí, maďarskí, poľskí …alebo aj slovenskí.

Militantní sionisti často zamieňajú svoju dobyvačnú šovinistickú ideológiu za nevinnú túžbu mať svoj štát. Čiže za normálne vlastenectvo. Klamú. Nikto z tých, čo sú proti militantnému dobyvačnému sionizmu nie je proti právu Židov na svoj štát. Naopak-normálni ľudia doprajú Židom ich vlastný štát Izrael práve tak, ako ho doprajú Palestínčanom. V súlade s rezolúciami OSN z roku 1947 a v hraniciach, odsúhlasených vtedy medzinárodnými autoritami.

Územné výboje, ktoré od vzniku Izraela izraelský štát realizoval a vďaka ktorým dnes okupuje celé územie iného v 1947 medzinárodne proklamovaného štátu však už nemajú so zdravým židovským vlastenectvom nič spoločné. Militantný sionizmus má ambíciu nielen udržať existujúce okupované územia Palestíny, ale získavať nové – dokonca vrátane Sinaja, Libanonu, častí Sýrie a Jordánska. Cieľom militantných sionistov nie je Izrael v hraniciach z 1947 ale mýtický Veľký Izrael.

Súčasné hranice Izraela sú akoby „na kolieskach“ a posúvajú sa stále ďalej a ďalej. Bez ohľadu na to, či na okupovaných územiach žijú Židia alebo nie. Ak nie, tak ich tam militantní sionisti navážajú a vytvárajú pre nich čoraz väčší počet militantných osád. Ak militantní sionisti narážajú na odpor, siahajú po terore, vyhadzovaní palestínskych domov do povetria, po raziách a streľbe do palestínskych starcov, žien a detí. Toto nie je zdravý židovský patriotizmus, zdravé národovectvo či vlastenectvo. Toto je militantný, rasistický dobyvačný, imperiálny sionizmus. S takouto ideológiou našťastie, nechcú mať nič spoločné ani veľké skupiny obyvateľov Izraela.

Bohužiaľ, vládny režim v Tel Avive vedie izraelský štát a izraelský národ zlým, nezdravým smerom. Bez ohľadu na to, akú nevôľu a odpor to v ľuďoch z iných krajín vyvoláva. Militantní sionisti očierňujú odpor svetovej verejnosti voči nim hanlivými, nepravdivými invektívami. Obviňujú potom svetovú verejnosť z antisemitizmu. Samozrejme, nie je to vôbec pravda. Nikto normálny voči Židom nič nemá. Odpor voči násiliu páchanému sionistami na iných národoch , vrátane palestínskeho národa nie je antisemitizmus. Je to prirodzený odpor voči akémukoľvek násiliu, páchanému akýmkoľvek národom voči iným národom. Tento odpor, to je čosi, čo nemá nič spoločné s odporom voči židovskému etniku. Je to odpor voči akémukoľvek násiliu. Páchanému kýmkoľvek, proti komukoľvek a kdekoľvek.

Na blogovisku Pravdy sa už v minulosti objavili rôzne kampane. Najatí „autori“ tu publikovali „články“ propagujúce kadejaké náboženské sekty, kadejaké „umelecké“ smery, resp. propagujúce hejt proti Rusom, Maďarom, ficovcom, dankovcom, čaputovcom, pellegriniovcom, matovičovcom a pod. Najnovšie sa na blogovisku vyrojili štyria „autori“ zjavne nejako motivovaní na písanie článkov, ktoré ospravedlňujú medzinárodne odsúdené zločiny izraelských ozbrojených síl po odsúdeniahodnom zločinnom útoku extrémistov z Hamasu na izraelské kibuce. Tieto dezinformačné články, plné jednostranností, nespravodlivostí a lží nie sú dobrým vysvedčením o morálke ich autorov. Súdny človek si však na ne bohužiaľ už u nás zvykol a tak len ticho zanadáva a venuje sa dačomu pozitívnejšiemu…

Súdny človek – Slovák však už nemôže len tak ľahko nechať bez povšimnutia články, ktoré začínajú útočiť na historickú česť ba dokonca „genetickú výbavu“ Slovákov ako takých. Istému veľvyslanectvu sa zrejme nepozdáva, že Slováci nestoja poslušne na strane Izraela a neschvaľujú jeho masakry voči palestínskym civilom, ženám, starcom a deťom. Istému veľvyslanectvu sa nepáči, že Slováci majú na tieto činy, či skôr zločiny rovnaký názor ako predstavitelia OSN, čiastočne aj EU a ako Svätá stolica.

Na oplátku, z čohosi čo sa volá „nekama“ preto podporovatelia sionizmu začínajú útočiť na občanov Slovenskej republiky. Nepriamo ale aj priamo ich začínajú obviňovať z „antisemitizmu“. Jedným dychom sa však pri útokoch na Slovákov dopúšťajú rovnakej nechutnosti, akou je antisemtizmus. Dopúšťajú sa ANTISLOVAKIZMU. Antislovakizmus /nenávisť voči Slovákom/ a antisemtizmus /nenávisť voči Arabom, Židom, Asýrčanom a pod./. sú odporné. Patria do rovnakej skupiny nenávistných prejavov, bez ohľadu na to, či cieľom nenávisti sú Židia, Arabi alebo Slováci.

Suma sumárum: Slováci nemajú radi militantný šovinizmus -ani vlastný a ani cudzí. Ak ale nemajú radi sionizmus, neznamená to, že sú nepriateľmi Židov, že sú „antisemiti“. Naopak. Slováci sú na strane všetkých trpiacich ľudí a podporujú zmierlivosť, toleranciu a priateľskú spoluprácu všetkých národov na tom tomto našom spoločnom svete, na tejto našej spoločne zdieľanej planéte.

Perlička na záver: Tento blog bol najviac komentovaným článkom. /51 komentov/. Napriek tomu mal vraj čítanosť sotva nad 1100. Niekoľko čitateľov z rôznych IP si ho otvorilo a prečítalo. Počítadlo však zostalo nezmenené. Pán administrátor – ako je to možné ? Prečo tam u vás v administrácii niekto sústavne zastavuje počítadlo pri článkoch, ktoré nevyhovujú redakčnej línii Pravdy ?

Čačaná pani Čaputová a 9 najväčších svinstiev

19.02.2024

Onedlho pani Čaputová opustí palác, kde bola zamestnaná. Niekto si bude pamätať, ako kultivovane prednášala cudzie texty, niekto si bude pamätať, aká bola čačaná v tom modrom, čiernom či inom hanečkovskom kostýmčeku. Nuž a my Slováci čo ? Ubezpečujem pani Čaputovú, že si tiež budeme pamätať. Budeme si pamätať menej čačané, skôr nepekné ba až hnusné veci. [...]

Čaputová sa správa ako kajúcnik – teda spolupracujúca obvinená osoba

18.02.2024

Len stručne. Dnešná spanilá jazda Čaputovej na Markíze zaujala jej skvelým hereckým výkonom. Zuzana Č. má dobrú slovnú pamäť. Text svojich vyjadrení nielenže skvelo odrapotala, ale urobila aj nadprácu – na niektoré „otázky“ moderátora odpovedala ešte skôr ako ich stihol celé sformulovať.. Jednoducho, Čaputová evidentne POZNALA CELÝ SCENÁR relácie. [...]

Ak je Putin politicky zodpovedný za smrť Navaľného, sú Čaputová a Kolíková politicky zodpovedné za smrť Lučanského a Krivočenka

17.02.2024

Politická analógia nepustí. Ak majú pravdu politici a publicisti na Západe, ak majú pravdu opoziční novinári a politici v SR, – že totiž bez ohľadu na konkrétnu príčinu smrti je za Navaľného úmrtie zodpovedný Putin, – potom jednoznačne tvrdia aj to, že za smrť generála Lučanského a advokáta Krivočenka je zodpovedná prezidentka Čaputová. Samozrejme, [...]

HIMARS

Smrtiaci úder Ukrajiny na ruský výcvikový priestor. Najmenej 60 mŕtvych vojakov

21.02.2024 09:55

Ruskú základňu pri dedine Trudivske ukrajinska armáda podľa zdrojov ostreľovala z raketometov HIMARS.

Abraham Lincoln

Bidenov prapradedko dostal milosť od Lincolna, ukazujú odhalené archívne dokumenty

21.02.2024 09:55

Príbeh predka súčasného amerického prezidenta bol ukrytý medzi záznamami o stovkách podobných súdov v národnom archíve.

univerzitna nemocnica, Antolská, Nemocnica sv. Cyrila a Metoda

Na klinike v Petržalke podali výpovede viacerí zdravotníci. Nemocnica hovorí o organizovanom konaní

21.02.2024 09:18

Nemocnica deklarovala, že sa snaží získať nových zamestnancov, aby bola zdravotná starostlivosť na klinike zachovaná v plnom rozsahu aj po 1. apríli.

Quantum / Daniel Furka / Samuel Furka /

Bratia Furkovci vyvinuli prístroj Quantum. Za desať sekúnd odhalí viaceré ochorenia, vyšetrenie stojí iba pár centov

21.02.2024 09:00

Prístroj slovenských vedcov využíva na diagnostiku umelú inteligenciu.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 381
Celková čítanosť: 1838185x
Priemerná čítanosť článkov: 4825x

Autor blogu

Kategórie