Založ si blog

Kto začína s terorizmom ?

Včera a dnes sa napriek prímeriu v Gaze odohrali dva -ak chcete teroristické útoky, izraelských ozbrojencov proti Palestínčanom a potom, ak chcete teroristický útok Palestínčanov proti Izraelčanom.

Začalo sa to vykrikovaním dvoch palestínskych detí na hliadkujúcich izraelských ozbrojencov v utečeneckom tábore Jannín /Západný breh, územie Palestínskej samosprávy/. Izraelskí vojaci odpovedali na agresívne výkriky palestínskych detí ostrou streľbou. Výsledok ? Dve mŕtve palestínske deti.

V odvete za smrť palestínskych detí potom na autobusovej zastávke zaútočili dvaja palestínski ozbrojenci na tam stojacich Izraelčanov. Výsledok ? Traja mŕtvi Izraelčania a niekoľko zranených. Obratom potom dvaja ozbrojení izraelskí vojaci v civile a jeden ozbrojený izraelský civil /?/ spustili paľbu na útočníkov. Výsledok ? Dvaja mŕtvi palestínski ozbrojenci- Podľa izraelských i palestínskych zdrojov príslušníci hnutia Hamas.

Do médií na Západe sa nedostali tieto dve udalosti vo svojej príčinnej súvislosti, ale iba ako dve izolované udalosti bez vzájomnej nadväznosti. Pritom tej udalosti v Janníne sa v médiách venovala minimálna pozornosť no streľbe pri Jeruzaleme pozornosť priam „dejinná“. Izraelský minister vnútornej bezpečnosti streľbu v izraelských médiách a médiách Západu ihneď využil na to, aby dokumentoval, že podľa je jedinou formou dialógu s Palestínčanmi iba pohľad do hľadáčika samopalu a streľba. A aby vraj Izraelčania mohli takto s Palestínčanmi „diskutovať“, mali by byť všetci ozbrojení.

Dva príklady terorizmu. Alebo terorizmu a „terorizmu“. Príklady typicky blízkovýchodnej logiky a blízkovýchodnej kauzality. Detinská akcia, po nej brutálna reakcia. Po nej rovnako brutálna proti-reakcia. A po nej zákonitá proti-protireakcia. Tu kdesi vzniká každodenný terorizmus. Kto je tu však ten prvopočiatočný terorista ?

-To je otázka, na ktorú si milí čitatelia, urobte názor sami.

Čačaná pani Čaputová a 9 najväčších svinstiev

19.02.2024

Onedlho pani Čaputová opustí palác, kde bola zamestnaná. Niekto si bude pamätať, ako kultivovane prednášala cudzie texty, niekto si bude pamätať, aká bola čačaná v tom modrom, čiernom či inom hanečkovskom kostýmčeku. Nuž a my Slováci čo ? Ubezpečujem pani Čaputovú, že si tiež budeme pamätať. Budeme si pamätať menej čačané, skôr nepekné ba až hnusné veci. [...]

Čaputová sa správa ako kajúcnik – teda spolupracujúca obvinená osoba

18.02.2024

Len stručne. Dnešná spanilá jazda Čaputovej na Markíze zaujala jej skvelým hereckým výkonom. Zuzana Č. má dobrú slovnú pamäť. Text svojich vyjadrení nielenže skvelo odrapotala, ale urobila aj nadprácu – na niektoré „otázky“ moderátora odpovedala ešte skôr ako ich stihol celé sformulovať.. Jednoducho, Čaputová evidentne POZNALA CELÝ SCENÁR relácie. [...]

Ak je Putin politicky zodpovedný za smrť Navaľného, sú Čaputová a Kolíková politicky zodpovedné za smrť Lučanského a Krivočenka

17.02.2024

Politická analógia nepustí. Ak majú pravdu politici a publicisti na Západe, ak majú pravdu opoziční novinári a politici v SR, – že totiž bez ohľadu na konkrétnu príčinu smrti je za Navaľného úmrtie zodpovedný Putin, – potom jednoznačne tvrdia aj to, že za smrť generála Lučanského a advokáta Krivočenka je zodpovedná prezidentka Čaputová. Samozrejme, [...]

Antony Blinken

Rio de Janeiro hostí šéfov diplomacií G20. Stretnú sa aj Blinken s Lavrovom

21.02.2024 08:12

Ministri zahraničia krajín skupiny G20 budú hovoriť najmä o vojnách na Ukrajine a na Blízkom východe.

Robotyne, streľba do zajatcov

VIDEO: Unian: Ruskí vojaci opäť postrieľali ukrajinských zajatcov

21.02.2024 08:00

Moskva a Kyjev sa od ruskej invázie na Ukrajinu obviňujú zo zabíjania vojnových zajatcov.

Viagra

V španielskom meste Don Benito zadržali kňaza, ktorý obchodoval s viagrou

21.02.2024 07:44

Kňaz bol v meste dobre známy a tešil sa obľube miestnych. K zadržaniu došlo v dome, ktorý kňaz zdieľa s iným mužom - svojím životným partnerom.

Sergej Lavrov / Nicolas Maduro /

Rusko a Venezuela sa dohodli na užšej spolupráci v oblasti ropy, plynu a jadra na mierové účely

21.02.2024 07:27

Moskva sa snaží nájsť diplomatických a obchodných partnerov, pretože čelí sankciám západných štátov a izolácii v dôsledku invázie na Ukrajinu.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 381
Celková čítanosť: 1838089x
Priemerná čítanosť článkov: 4824x

Autor blogu

Kategórie