Založ si blog

Jana Bittóová Cigániková ma zase odohnala od televízora

Od televízie ma včera neodohnala sama. Pomohol jej „moderátor“ ta3 akýsi Šivák. V diskusii na tému možnej zmeny či možného doživotného zachovania rodných čísel pre ľudí, ktorí sa necítia byť tým, čím sa narodili-teda mužom alebo ženou.

Ponechám bokom absurdnosť spôsobu prezentácie témy, – v diskusii sa totiž moderátor a prítomné dámy neustále snažili hovoriť o genderizme, – hoci pri rodných číslach nejde o gender ale o pohlavie. – Chcem však glosovať niečo iné.

V diskusii 6 ľudí sa totiž na pľaci objavila Jana Bittóová Cigániková. Pani poslankyňa, ktorá sa postupom času pretvára na SLOVENSKÚ NÁRODNÚ FÚRIU. Na majsterku škriepok, zvád, hašterenia, konfliktov, citových výlevov a viac-či menej zúrivých atakov na každého a každú spoludiskutérku, ktorá jej je nepríjemná – a to bez ohľadu na tému či predmet diskusie.

Partnermi Cigánikovej vo včerajšej diskusii boli právnik, lekár a poslanec. Cigániková, ktorá vyštudovala manažment zdravotníckej starostlivosti a nemala a nemá hlbšie poznatky ani z politológie, ani z medicíny a ani z práva, sa okamžite začala „fundovane“ obrikovať , okrikovať raz na poslanca, raz na lekára, no najradšej na právnika. Prečo ? Lebo mali iný názor na vec ako ona.

Štýl „buďte ticho, teraz hovorím ja“, ktorý na Slovensku vypracovala pani Remišová, zdokonalila Cigániková o majstrovské prerušovanie oponenta. Cigániková najprv preberie slovo, ktoré od moderátora nedostala, využije moderátorovu benevolentnosť na 5 minútovú záplavu demagógie a invektív a potom, keď sa konečne dostane k slovu aj oponent, preruší jeho repliku už po druhej vete a znovu začne zaplavovať verejný priestor svojimi furióznymi skvostami.

Beda oponentovi, ak si chce znovu vziať slovo. Vtedy Cigániková použije Remišovej fintu, zdokonalenú o jej rétorický šperk. Cigániková „zabudne“, že to bola vlastne ona, kto skočil do reči oponentovi a zvrieskne na naňho, až sa všetci na Slovensku zľaknú: „Buďte ticho, neskáčte mi do reči, vy ste tu už hovorili polhodinu-teraz hovorím ja !“ Ak z Cigánikovej vresku oponent nezmeravie a snaží sa zúfalo predsa len čosi povedať aj on, – Cigániková zvýši intenzitu kriku a expresívnosť invektív. Svoj monológ Cigániková potom ukončí sama, keď sa unaví- zásadne iba kedy to ona chce a tak ako to len ona chce.

Samozrejme, takéto vystúpenia pani Cigánikovej sú možné iba vtedy, ak je na jej strane ústretový a s ňou ideovo stotožnený moderátor- napríklad onen Šivák. Pán, ktorý svoju neschopnosť moderovať maskuje akoby ústavným právom viesť diskusiu tak, ako on chce a s vyhrážkami, že ak sa priebeh diskusie oponentovi nepáči, môže sa ihneď pobrať kade ľahšie. – Takéto šivavé vyhrážky platia pre každého, iba pre pani Cigánikovú nie.

Priznám sa, že diskusie za účasti Cigánikovej sa už dlhšie snažím ignorovať. Remišovej „divadlo jedného herca“ je neinvenčné a nudné ale tu a tam aspoň absurdne smiešne, patafyzické. Dá sa pri ňom sedieť a ticho sa pochechtávať.

Cigánikovej prezentácie sú však hysterické, kakofonické, uškriekané, plné zlostných útokov, miestami /ak to fyzická blízkosť oponenta pri diskusnom stole dovolí/ prechádzajúce dokonca do priamych fyzických útokov. Cigániková pri nich rada používa chytanie oponenta za ruku, plieskanie po ramene či búchanie po chrbte. Ešte radšej sa ale nakláňa k oponentovi tvárou v tvár na vzdialenosť 5-10 cm, až má človek pocit, že ak oponent neprestane Cigánikovej protirečiť, dostane od nej do tváre jednu poriadnu „hlavičku“.

Suma sumárum, keď do diskusie príde Cigániková, diskusia končí a začína MMA. Najprv slovná, neskôr i jemne fyzická konfrontácia. Takmer bez pravidiel, v štýle chyť ako môžeš. Ideový súboj ustúpi brutálnej reči tela. A furióznemu škrekotu a vreskotu.

No a to je už na mňa veľa. Máločo ma vie odohnať od politologicky zaujímavých televíznych formátov. Verejne však priznávam, že Jana Bittóová Cigániková to vie. Vie ako ma od televízora či rádia odohnať. Je to Xantipa, je to fúria, je to akoby- s prepáčením – Dobšinského rozprávková bytosť, čo chcela opekať Janka a Marienku a bývala v perníkovej chalúpke na stračej nôžke.. Nabitá negatívnou energiou. Vybíjačka mozgových ističov. Pohroma pre zažívací trakt, pre sluchový aparát a pre subkortikálne mozgové štruktúry /o kortexe ani nehovoriac/.

Voči Cigánikovej odporúčam používať kvalitné štuple do ucha a kvalitné zváračské okuliare na oči, – no jediné, čo skutočne pomôže – je prepnúť na iný kanál alebo televízny prijímač úplne vypnúť.

-Tým, čo by sa radi zbavili svojej závisti na televízore alebo by si radi zachovali duševnú rovnováhu, odporúčam to isté: vypnúť prijímač a utekať od televízora s Cigánikovou čo najďalej. – Priatelia, dajte si povedať. neriskujte svoje zdravie. Od televízora s Cigánikovou čo najďalej !

Kovačič dnes servíroval ochutnávku predvolebných mediálnych špinavostí

28.05.2023

Dnešná diskusná relácia na Markíze bola vedení morder átorom Kovačičom v typicky policajnom režime. Dvaja vyšetrovatelia /ex-minister Na´d a Kovačič/ sa počas relácie snažili podlým prekrikovaním, skákaním do reči a krížovými výsluchmi zmiasť dr.Kaliňáka, predstaviteľa nimi tak nenávidenej strany Smer SSD. Otázky na Kaliňáka neraz súčasne lietali sprava i [...]

Boris Kollár a spol. – netárajte, neklamte

27.05.2023

Boris Kollár včera zase zaperlil. Vyhlásil, že všetky strany v NRSR – a teda aj hnutie Sme rodina, sú opozičné, lebo Ódorova vláda /na rozdiel od parlamentných strán/ nevzišla z volieb a následne nevzišla z vôle terajšej NRSR. Vznikla z rozhodnutia Čaputovej a je to teda iba jej vláda. -Pekná táranina-úmyselne nepravdivá, – zase iba jedno z množstva klamstiev [...]

O nechápavom moderátorovi, Lipšicovi a Čaputovej

26.05.2023

Prečo boli včera Lipšic a Čaputová v televízii ? Ak chcete vedieť príčinu, kliknite si na môj dnešný článok, ktorý sa tomu podrobnejšie venuje. Včera sa diali veci. Napríklad bola TB Smeru SSD. Tlačová beseda, ktorej zmysel /“ anti-fanúšik“ Smeru/ pán Bielik, ktovie prečo nepochopil. Nechápal a nechápal. Nechápal dokonca ani vtedy, keď mu všetko okolo nej [...]

Joe Biden

Biden a McCarthy sa definitívne dohodli na zvýšení dlhového stropu USA

29.05.2023 06:20

Stalo sa tak výmenou za výrazné zníženie výdavkov, ktorý má odvrátiť platobnú neschopnosť USA.

vojna na Ukrajine, Kyjev

ONLINE: Na Ukrajinu opäť padajú rakety, 15. májový útok na Kyjev

29.05.2023 06:10

Ďalšia ťažká noc pre Kyjev, uviedol kyjevský starosta Vitalij Kličko. Na hlavné mesto Ukrajiny opäť zaútočili desiatky dronov.

kollár

Sme rodina nepôjde po voľbách s každým: Kollár dáva na koalíciu 3 podmienky

29.05.2023 05:55

Prečo by sme sa mali do volieb spájať? To robiť nebudem, som však ochotný rokovať o skladaní vlády, vyhlásil v rozhovore Boris Kollár.

Ukrajina, voojna

Ruskí partizáni môžu byť pre Ukrajinu aj problém, myslí si expert

29.05.2023 05:45

Prečo zahraniční bojovníci pomáhajú Ukrajine brániť sa proti ruskej invázii?

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 238
Celková čítanosť: 1018748x
Priemerná čítanosť článkov: 4280x

Autor blogu

Kategórie