Založ si blog

Kolíkovej bonmot proti vôli ľudu

Keď sa Kolíkovej včera jeden moderátor pýtal, prečo z vládneho návrhu ústavného zákona o predčasných voľbách vypadla možnosť iniciovať ich cez referendum, – najmä keď sa za to 21.januára vyslovilo 1,2 milióna Slovákov, odpovedala:

„No veď my tých 1,2 milióna ľudí rešpektujeme. V referendovej otázke bola možnosť iniciovať predčasné voľby cez hlasovanie v NRSR alebo cez referendum. My sme v našom návrhu ústavného zákona tú prvú možnosť schválili.“

Ľudia teda podľa nej otázku v referende pochopili v zmysle buď alebo. Nie v zmysle aj- aj. Vraj je ťažké povedať, koľko ľudí preferuje iniciovanie predčasných volieb v referende a koľko v NRSR. Podľa nej väčšina dala na referendovú otázku odpoveď áno, lebo chce iniciovanie predčasných volieb v NRSR – ale nie v referende !

Kolíkovej bonmot lepšie porozumieme, keď si jej výrok zjednodušíme: „Ľudia v referende odmietli referendum“ – Ľudia v ľudovom hlasovaní odmietli možnosť podnietiť nové voľby cez ľudové hlasovanie.

Pre pocitových právnikov je v zákonoch spredmetnená vôľa ľudu. Pre nepoctivých právnikov, zlomyseľných a ziskuchtivých fiškálov je však zákon iba zbierka slov, ktoré sa dajú prekrúcať ako paragraf. Podľa toho, ako sa to hodí. Zmyslom práce tej druhej skupiny právnikov nie je presadzovanie spravodlivej vôle ľudu – ALE slovičkárenie, chytanie za slová tak, aby bol právnikov chlebodarca spokojný.

Čo myslíte – kam zaradiť pani právničku Kolíkovú ?

Európu ovládla mladá vojnychtivá generácia

28.01.2023

Bývalí ľavičiari, bývalí pravičiari, hipsteri i mamičkini maznáčikovia. Mladá generácia západoeurópskych politikov, ktorá nikdy nezažila vojnu, nikdy neslúžila v armáde, ktorá nepozná hrôzy vojny ani len z rozprávania svojich rodičov a starých rodičov sa najnovšie čoraz smelšie a otvorenejšie prihovára za vyhlásenie vojny Rusku. Nota bene nukleárnej veľmoci, [...]

Čaputová zaútočila na svojho „protikandidáta“ v prezidentských voľbách

27.01.2023

Tak ako sa tu o tom už viackrát písalo, má Čaputová svoju údajne tesnú väčšinu, údajne svojich ľudí na ÚS. Pánov, ktorých na ÚS sama menovala. Vybrala ich spomedzi kandidátov navolených NRSR za čias minulej koalície tak, aby tam neboli kandidáti Smeru a aby ne-smeráci mali väčšinu. Takýto ÚS Čaputovej splní všetko, čo nie je príliš okato za hranou zákona. Na [...]

Blázon sa vrátil do parlamentu

26.01.2023

IM s nepríčetným úsmevom na tvári sa vrátil do parlamentu. A už aj v povetrí lietajú mafiáni, ukradnuté miliardy, basa, kravy… IM si na obhajobu svojich verbálnych brutalít našiel titulok: “ No a čo – ja som už taký – úprimný ! „ IM odmieta dodržiavať na verejnosti akékoľvek sociálne normy, Odmieta riadiť sa akýmikoľvek zábranami. Robí [...]

pakistan nehoda oheň autobus

Po nehode autobusu na juhozápade Pakistanu je na mieste najmenej 40 mŕtvych

29.01.2023 08:38

Vozidlo explodovalo po páde z mosta.

leopard 2

Nemecká zbrojovka: Sme schopní vyrobiť viac tankovej munície, než svet potrebuje

29.01.2023 07:46

Nemecká zbrojovka Rheinmetall je pripravená výrazne zvýšiť výrobu tankovej a delostreleckej munície, aby uspokojila silný dopyt Ukrajiny i západných krajín.

Petr Pavel, Česko, voľby

New York Times: České voľby boli testom populizmu. Denník upozorňuje aj na Fica

29.01.2023 07:00

Súboj o post českého prezidenta bol podľa amerického denníka New York Times prvým v rámci série dôležitých volieb v strednej a východnej Európe.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Kyjev rokuje o raketách dlhého doletu. Cieľom je aj Krym

29.01.2023 06:03, aktualizované: 07:59

Ukrajina rokuje o dodávkach rakiet dlhého doletu, aby mohla ničiť ciele hlboko za frontovou líniou, napríklad sklady munície.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 138
Celková čítanosť: 526458x
Priemerná čítanosť článkov: 3815x

Autor blogu

Kategórie