Založ si blog

Národ chce túto vládu do konca septembra. Dovtedy si pekne pospinká.

Keby sa taká drzosť vládnej koalície, arogantne presadzujúcej jesenný termín predčasných volieb proti vôli väčšiny občanov udiala v zahraničí, ľudia sú už pred parlamentom. Boli by tam tisíce ľudí. Pred parlamentom by však boli ľudia aj vtedy, ak by v januári odhlasovala takmer októbrové predčasné voľby vláda napr. Smeru, Hlasu a SNS.

Prečo sa tak nedeje v súčasnosti ? Kde hľadať príčinu takej pasivity údajne /podľa prieskumov/ nespokojných občanov SR ? V Bratislave predvčerom hlasovalo za čo najskoršie predčasné voľby okolo 80 tisíc ľudí. Prečo nie sú na ulici ? Ve´ď si z nich táto vláda robí „srandu“. Zabáva sa na ich bezmocnosti – a oni nič.

Nuž problém je v tom, že v Bratislave nemá kto takéto pouličné protesty organizovať. Ľudia chodia na demonštrácie, ktoré niekto vyhlásil, zorganizoval a riadi, Demonštrácie priaznivcov teraz vládnucich strán mal a má kto iniciovať.. Sú to kadejaké mimovládky, platení aktivisti, herci, umelci a vysokoškolská a stredoškolská mládež. Súčasná opozícia ale nemá pod palcom žiadne aktívne mimovládky, žiadnych pouličných aktivistov…

Súčasná opozícia nemá dosah na hercov, na mládež, na študentov. Demonštrácie teda nemá kto zvolať. Nemá ich kto spraviť. Ak sa niečo v minulosti spravilo, bola to akcia nejakej konkrétnej politickej strany: napr. Smeru, LSNS, Republiky. Občiansky vyzerajúce demonštrácie na podporu napr. júnového termínu predčasných volieb však NEMÁ KTO pripraviť. Smer nemá svoje mimovládky, nemá pouličných aktivistov, nemá nikoho, kto by nespokojných ale pasívnych občanov vytiahol do ulíc.

Janko Matuška, autor našej hymny nemá pravdu. U nás nemá kto zastaviť hromy a blesky, nemá kto oživiť Slovákov. Neplatí, že „už Slovensko vstáva, putá si strháva“. Naopak. Arogantná vláda OLaNO, SaS, Za ľudí a Sme rodiny sa termínom 30. september na predčasné voľby Slovensku a Slovákom rehoce do očí. Máme tu samé paradoxy: odvolanú vládu ktorá ďalej vládne a predčasné voľby , ktoré vlastne ani nie sú veľmi predčasné. A takto to tu bude provokovať 11 resp. 8 mesiacov.

Inde by pri toľkej vládnej arogancii išli ľudia do ulíc, ba možno by so sebou vzali aj vajíčka či paradajky. U nás nie. U nás sa nič nedeje. Hymna nie je pravdivá. Slováci nevstávajú. Pofrfľú si pri správach v TV či rádiu, zanadávajú v krčme, -a to asi tak všetko. Holubičí národ slovenský nemá kto naučiť sebaobrane, nemá kto zobudiť.

Takžem dobrú noc, Slováci. Vláda vám nastavila budík na 30. septembra. Máte na pospinkanie 8 mesiacov. -Dovtedy želám aspoň bujné sny. Napríklad o Jánošíkovi.

Pozostalí po Remiašovi,Tupom,Kuciakovi a Kušnírovej do politiky ?

22.03.2023

Je smutné, že Remiáš, Tupý, Kuciak a Kušnírová prišli o život v mladom veku. Smutné je i to, že napriek nasadeniu veľkých policajných kapacít doposiaľ nedošlo ku definitívnemu súdnemu uzavretiu ich smrti. Je však do tretice smutné i to, že prípady smrti týchto ľudí sú dodnes „našimi“ médiami účelovo rozpitvávané a konšpiratívne prezentované [...]

JUDr. pomohol Hegerovi obhájiť vývoz Migov

21.03.2023

JUDr. bol vzorným právnikom už za socializmu. Bol členom SZM a členom Komunistickej strany. Po koketovaní s SDĽ politicky zakotvil v strane SOP, ktorú založili Schuster a Hamžík. Po zániku SOP zlúčením so Smerom sa JUDr. s politizovaním v rámci Smeru neuspokojil. Chvíľu uvažoval o strane Sieť. Napokon sa rozhodol pre prevažne maďarskú etnickú stranu Híd. Keď sa projekt [...]

ŠVO Ruska na Ukrajine-ŠVO USA v Iraku

20.03.2023

Dovoľte ilustratívne porovnanie dvoch špeciálnych vojenských operácií, ktoré v posledných 20 rokoch vykonali dve vojenské superveľmoci: USA a RF. Pokúsim sa postupovať bez glosovania, bez komentára a ďalšej hodnotiacej analýzy. USA v Iraku rovnako ako RF na UA označili svoju vojenskú angažovanosť termínom „špeciálna vojenská operácia. V prípade USA sa to potom [...]

auta, pr

Nemecko a Európska komisia urovnali spor o koniec spaľovacích motorov. V čom je háčik?

25.03.2023 11:24

Po roku 2035 bude ďalej možné nanovo registrovať vozidlá so spaľovacími motormi, ak budú tankovať uhlíkovo neutrálne palivá.

zmena času

V noci zo soboty na nedeľu začne platiť stredoeurópsky letný čas

25.03.2023 10:33

O 2.00 h stredoeurópskeho času (SEČ) sa hodinky posunú o hodinu dopredu na 3.00 h stredoeurópskeho letného času (SELČ).

hodina zeme, sviečky, noc, tma

V sobotu bude Hodina Zeme, na známych budovách sa vypnú svetlá

25.03.2023 10:27

Svetový fond na ochranu prírody vyzýva ľudí, aby počas dňa sami "vypli" a strávili hodinu tým, že urobia niečo pozitívne pre planétu.

sviečková manifestácia

Heger: Sviečková manifestácia pripomína význam trvania na hodnotách demokracie

25.03.2023 09:59

Sviečková manifestácia bola jedným z najvýznamnejších verejných vystúpení proti komunistickej moci na Slovensku.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 183
Celková čítanosť: 734801x
Priemerná čítanosť článkov: 4015x

Autor blogu

Kategórie