Založ si blog

„Atentát“ na Babiša

Nie, nejde o tú nábojnicu. Ide o iné. Včera som pri hľadaní futbalového zápasu zabrúsil na chvíľu aj na českú verejnoprávnu televíziu. Vo vestibule Národného divadla tu v priamom prenose diskutovali prezidentskí kandidáti Pavel a Babiš. Čo som začul, bolo natoľko poučné, že som si po futbale pozrel diskusiu zo záznamu.

V priamom prenose sa v čtv prezentovali všetky hrôzy pro-západnej mediálnej manipulácie. Takej, aká sa dnes odohráva v rôznorodej podobe v masmédiách všetkých porobených krajín Strednej a Východnej Európy.

Médiá tu všade, teda nielen v SR a ČR, z „neznámych“ príčin hrajú na jednu bránku. U nás proti Mečiarovi, Dankovi, Ficovi, Uhríkovi…v Česku proti komunistom, okamurovcom a Babišovi. Prezidentský kandidát Babiš to vedel a tak sa besedám v médiách vyhýbal. Včera sa už vyhnúť nedalo, nuž Babiš na tú besedu prišiel. A zažil to, čo predvídal. Zažil brutálne útoky „nezávislého“ moderátora, všetky jeho sabotážne a znevažujúce triky, všetko to moderátorské svinstvo, aké používajú proti opozícii /osobitne Ficovi/ aj moderátori RTVS, Markízy, JOJky a občas aj ta3. Včera to však mladý mediálny s prepáčením sraľko použil proti Babišovi v koncentrovanej podobe. Použil proti Babišovi konskú dávku moderátorského jedu.

Čo konkrétne ? V prvom rade neustále skákal Babišovi do reči. Kým Pavla nechal pokojne sformulovať hocijakú plytkú frázu, nechal ho vyhovárať sa a zamlčovať akékoľvek žurnalisticky zaujímavé pikošky, u Babiša to bol pravý opak. Moderátorský mladíček nielenže po treťom-štvrtom slove skočil Babušovi do reči, ale ešte ho aj prekrikoval, ba často sa s ním hádal. Slamený generál-pajác Pavel sa tomu iba škodoradostne usmieval. Pavel bol v tejto diskusii vlastne zbytočný. Tu a tam povedal nejakú nahlúplu frázu, nejakú floskulu, ale väčšinou sa iba tváril ako sfinga. Nemusel robiť nič-moderátor- de facto jeho hovorca- prácu urobil za neho.

Popri skákaní do reči použil moderátor aj iný neférový trik. Bol ním výsluch v štýle policajného vyšetrovania. Neustále sa pýtal na detaily, na výroky povedané neformálne pred mnohými rokmi. Odbočoval od témy, slovičkáril, pokúšal sa chytiť Babiša do verbálnej pasce. Vopred účelovo povyberané a z kontextu vytrhnuté Babišove medializované výroky, povedané zo žartu pred 10-15 rokmi napr, v zábavnej relácii Jana Krausa poslúžili moderátorovi ako záväzné politické stanoviská. Trápny hnus v plnej paráde.

Ďalším trikom bolo moderátorovo tvrdohlavé opakovanie známej veci, že Babiš bol agentom ŠTB. Babišove papierové dokumenty,-výroky súdu, že spolupráca s štb nebola dokázaná, považoval moderátor za bezcenné taľafatky. Bagatelizoval a marginalizoval akékoľvek Babišove vecné dôkazy. Na súdnych rozsudkoch sa smial, prebíjal ich tromfami z ÚPN, akoby ÚPN bol nadradený rozhodnutiam súdu. Opäť. trápny hnus v plnej paráde.

V predvolebnej debate sa stretli dvaja bývalí komunisti. Pavel ako funkcionár KSČ /vedúci straníckej skupiny resp, predseda ZO KSČ na armádnom výcvikovom stredisku/ a Babiš ako radový člen KSČ. Moderátor na veľký rozdiel v komunistickej angažovanosti medzi Pavlom a Babišom „zabudol“. Nevšimol si ho. Keď na to Babiš upozornil, moderátor zlostne zvýšeným hlasom na neho zaútočil, -nech je ticho, lebo vraj on využíval členstvo v KSČ na časté cesty do zahraničia. Babiš mu na to pokojne odvetil, že cestovanie do zahraničia /arabské krajiny/ mal v pracovnej náplni. Bol totiž pracovníkom zahraničného obchodu.

V predvolebnej kampani sa stretli dvaja ľudia s kariérou začínajúcou v temných vodách komunizmu. Moderátor Babišovi neustále pripomínal jeho evidenciu vo zväzkoch ŠTB. Babiš to vytrvalo označoval ako eštebácky podfuk. Spoluprácu s štb striktne odmietal. Moderátor to prijímal s teatrálnym úškrnom.

Fakt, že Pavel začínal kariéru ako komunistický rozviedčik, frekventant školy komunistickej vojenskej rozviedky, cvičený na všelijaké výzvedné, diverzné ale aj brutálne násilné činy v zahraničí, moderátor neustále zahováral. Uveril Pavlovmu tvrdeniu, že vlastne ešte nešlo o zabijácke špiónskej aktivity, – lebo sa Pavel na ne ešte iba pripravoval. /Akoby úkladná vražda v štádiu pokusu nebola trestný čin…/. Jednoducho, podľa moderátora výcvik za komunistického špióna-diverzanta nebol ničím oproti fiktívnej a súdne zrušenej evidencii vo zväzkoch štb.

-Špinavá práca moderátora proti Babišovi – to už nebol iba útok, to už bola forma mediálnej popravy, druh mediálneho atentátu.

Vrcholom zhovaďovania Babiša bolo, keď ho moderátor „pristihol“ ako sa zamotáva a vykrúca z odpovede na otázku, či by Česko poskytlo pomoc krajine NATO /napr. Poľsku/, ktorá by bola napadnutá. Ťuťkovi generálovi stačilo povedať, že áno. Babiš sa pokúsil zasadiť takúto vec do konkrétnych politických reálií. Upozornil, že v takomto prípade by bolo treba dôkladne preskúmať, či daná krajina NATO bola skutočne napadnutá, či útok na ňu nebol vyprovokovaný nepriateľskými krokmi krajiny NATO a či teda vlastne útok na ňu nebol formou prevencie, či nebol formou obrany. Moderátorova intelektová kapacita nebola schopná pochopiť takéto zložitejšie videnie sveta. Stále len trval na odpovedi áno alebo nie. – Na odpovedi, ktorá je príznačná pre niektorých novinárskych hlupáčikov aj na Slovensku.

Zo sledovania diskusie Babiša s Pavlom som mal, priznávam, desivý pocit. Miesto objektívne nestranne moderovanej besedy som bol svedkom pokusu o mediálnu popravu, o mediálny atentát na jedného -Západom nemilovaného kandidáta Ing. Babiša.

Na druhej strane, bol som svedkom obhajoby komunistického funkcionára a vycvičeného komunistického špióna-diverzanta, generála Pavla. Generála, chráneného ako vzácna prírodnina iba preto, že tento špión a diverzant prešiel z komunistickej sovietskej teda „ruskej“ strany na stranu demokratickú, natovskú, teda americkú. Pri pohľade na včerajší český novinársky paškvil som v duchu ďakoval Pánu Bohu, že toto ešte v takejto brutálnej podobe na Slovensko neprišlo.

-Zatiaľ neprišlo. Onedlho však asi príde. Veď sú pred nami parlamentné a potom prezidentské voľby. Tak ako v ČR aj v SR pôjde Západu o veľa. A tak nepochybujem o tom, že západní dezinformační mágovia a ich domáci slovenskí pomáhači urobia všetko, aby to tu informačne vyčistili. Po včerajšej českej skúsenosti viem, že sa aj Slováci majú na čo „tešiť.“

Európu ovládla mladá vojnychtivá generácia

28.01.2023

Bývalí ľavičiari, bývalí pravičiari, hipsteri i mamičkini maznáčikovia. Mladá generácia západoeurópskych politikov, ktorá nikdy nezažila vojnu, nikdy neslúžila v armáde, ktorá nepozná hrôzy vojny ani len z rozprávania svojich rodičov a starých rodičov sa najnovšie čoraz smelšie a otvorenejšie prihovára za vyhlásenie vojny Rusku. Nota bene nukleárnej veľmoci, [...]

Čaputová zaútočila na svojho „protikandidáta“ v prezidentských voľbách

27.01.2023

Tak ako sa tu o tom už viackrát písalo, má Čaputová svoju údajne tesnú väčšinu, údajne svojich ľudí na ÚS. Pánov, ktorých na ÚS sama menovala. Vybrala ich spomedzi kandidátov navolených NRSR za čias minulej koalície tak, aby tam neboli kandidáti Smeru a aby ne-smeráci mali väčšinu. Takýto ÚS Čaputovej splní všetko, čo nie je príliš okato za hranou zákona. Na [...]

Blázon sa vrátil do parlamentu

26.01.2023

IM s nepríčetným úsmevom na tvári sa vrátil do parlamentu. A už aj v povetrí lietajú mafiáni, ukradnuté miliardy, basa, kravy… IM si na obhajobu svojich verbálnych brutalít našiel titulok: “ No a čo – ja som už taký – úprimný ! „ IM odmieta dodržiavať na verejnosti akékoľvek sociálne normy, Odmieta riadiť sa akýmikoľvek zábranami. Robí [...]

pakistan nehoda oheň autobus

Po nehode autobusu na juhozápade Pakistanu je na mieste najmenej 40 mŕtvych

29.01.2023 08:38

Vozidlo explodovalo po páde z mosta.

leopard 2

Nemecká zbrojovka: Sme schopní vyrobiť viac tankovej munície, než svet potrebuje

29.01.2023 07:46

Nemecká zbrojovka Rheinmetall je pripravená výrazne zvýšiť výrobu tankovej a delostreleckej munície, aby uspokojila silný dopyt Ukrajiny i západných krajín.

Petr Pavel, Česko, voľby

New York Times: České voľby boli testom populizmu. Denník upozorňuje aj na Fica

29.01.2023 07:00

Súboj o post českého prezidenta bol podľa amerického denníka New York Times prvým v rámci série dôležitých volieb v strednej a východnej Európe.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Kyjev rokuje o raketách dlhého doletu. Cieľom je aj Krym

29.01.2023 06:03, aktualizované: 07:59

Ukrajina rokuje o dodávkach rakiet dlhého doletu, aby mohla ničiť ciele hlboko za frontovou líniou, napríklad sklady munície.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 138
Celková čítanosť: 525947x
Priemerná čítanosť článkov: 3811x

Autor blogu

Kategórie