Založ si blog

Ukrajinci nevedia kam skôr skočiť: Lov na mužov na Ukrajine

Je pravda, že najväčšie boje na ukrajinskom fronte sa t.č. odohrávajú v oblasti Arťomovska /Bachmutu/, na prístupoch k predmestiam Zaporožia a v Donbase /Kremenná/. Veď keď už aj Pravda o tom píše, tak to musí byť pravda…OS RF v poslednom týždni, po dobytí Soledaru obsadili tri mestá a 7 obcí. Dobytie Marijinky, Soledaru a Orechova má značný strategický význam. OS UA vynaložili na ich obranu veľké ľudské zdroje, no nestačilo to. V súčasnosti preto Kyjev zahájil „lov na mužov“, na posledných ešte nemobilizovaných Ukrajincov. Koľkých Kyjev uloví, ukážu najbližšie týždne.

Kyjev však má aj iné problémy. V „oslobodenom“ Kupljansku neďaleko ruských hraníc sa Ukrajincami dosadený starosta sťažuje na silnejúce pro-ruské nálady obyvateľstva a na problémy v komunikácii medzi ním a občanmi. Tieto problémy boli a sú aj inde, v Kupljansku však nadobudli takú intenzitu, že o nich píše aj britský The Economist.

Hlavným vojenským a finančným sponzorom Kyjeva sú USA a UK. V UK požiadavky Zelenského na nové zbrane a ďalšie peniaze podporujú, ba ešte Ukrajincov v ich neústupnosti podnecujú. Vojenskí predstavitelia USA majú trochu skeptickejší postoj. Do amerických médií prenikajú informácie, že Pentagon Kyjevu odporúča stiahnuť sa z Bachmutu=Arťomovska, aby sa zamedzilo masakrom v OS UA, podobným boju o Soledar.

USA by radi ochránili stále sa zmenšujúci počet vojakov UA, vojenskú techniku a radi by získali čas na výcvik novších mobilizantov, o ktorých sa UA stále viac opiera. Vojaci z USA by radi ušetrili ukrajinské sily na aprílovú-májovú rozsiahlu ofenzívu v smere na Krym. Predpokladajú, že ak by krymská ofenzíva OS UA bola aspoň trochu úspešná, bola by živou vodou pre vojnovú propagandu. Dodala by politikom v Kongrese a v Bielom dome chuť do ďalších investícií, do ´ďalších ziskov amerického vojensko-priemyselného komplexu.

V súčasnosti sa OS UA v Arťomovsku/Bachmute stále ako-tak držia. No zálohy, ktoré sem boli presunuté, chýbajú v Kremennej a najmä v Zaporoží. Posledné rezervy OS UA sa odvčera horúčkovito presúvajú práve k Zaporožiu. OS RF tu totiž včera poobede postúpili až do 6 kilometrovej hĺbky ukrajinského územia. Sily presunuté k Zaporožiu však chýbajú v Kremennej a v Arťomovsku. Zalužnyj nevie kde mu hlava stojí. Zapchá jednu dieru a dve ďalšie sa na frontovej línii vytvoria. Ukrajinskí vojaci nevedia kam skôr skočiť.

Preto to volanie po tankoch, bojových vozidlách pechoty, raketách, po F-16 – tkach a pod. Náčelník štábu OS USA gen. Milly hovorí o súčasnej situácii na ukrajinskom fronte ako kľúčovom momente celej vojny. Milly vie, o čom hovorí.

Na Západe sa vojenské a politické štruktúry modlia, aby čo najskôr prišla jar. Problém je, že tu máme iba január, po ňom možno takmer rovnako zimný február a marec. Jar je ďaleko.

Dožije kyjevský bača do apríla- mája, – dožije do jari ? Požijeme, uvidíme.

Európu ovládla mladá vojnychtivá generácia

28.01.2023

Bývalí ľavičiari, bývalí pravičiari, hipsteri i mamičkini maznáčikovia. Mladá generácia západoeurópskych politikov, ktorá nikdy nezažila vojnu, nikdy neslúžila v armáde, ktorá nepozná hrôzy vojny ani len z rozprávania svojich rodičov a starých rodičov sa najnovšie čoraz smelšie a otvorenejšie prihovára za vyhlásenie vojny Rusku. Nota bene nukleárnej veľmoci, [...]

Čaputová zaútočila na svojho „protikandidáta“ v prezidentských voľbách

27.01.2023

Tak ako sa tu o tom už viackrát písalo, má Čaputová svoju údajne tesnú väčšinu, údajne svojich ľudí na ÚS. Pánov, ktorých na ÚS sama menovala. Vybrala ich spomedzi kandidátov navolených NRSR za čias minulej koalície tak, aby tam neboli kandidáti Smeru a aby ne-smeráci mali väčšinu. Takýto ÚS Čaputovej splní všetko, čo nie je príliš okato za hranou zákona. Na [...]

Blázon sa vrátil do parlamentu

26.01.2023

IM s nepríčetným úsmevom na tvári sa vrátil do parlamentu. A už aj v povetrí lietajú mafiáni, ukradnuté miliardy, basa, kravy… IM si na obhajobu svojich verbálnych brutalít našiel titulok: “ No a čo – ja som už taký – úprimný ! „ IM odmieta dodržiavať na verejnosti akékoľvek sociálne normy, Odmieta riadiť sa akýmikoľvek zábranami. Robí [...]

pakistan nehoda oheň autobus

Po nehode autobusu na juhozápade Pakistanu je na mieste najmenej 40 mŕtvych

29.01.2023 08:38

Vozidlo explodovalo po páde z mosta.

leopard 2

Nemecká zbrojovka: Sme schopní vyrobiť viac tankovej munície, než svet potrebuje

29.01.2023 07:46

Nemecká zbrojovka Rheinmetall je pripravená výrazne zvýšiť výrobu tankovej a delostreleckej munície, aby uspokojila silný dopyt Ukrajiny i západných krajín.

Petr Pavel, Česko, voľby

New York Times: České voľby boli testom populizmu. Denník upozorňuje aj na Fica

29.01.2023 07:00

Súboj o post českého prezidenta bol podľa amerického denníka New York Times prvým v rámci série dôležitých volieb v strednej a východnej Európe.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Kyjev rokuje o raketách dlhého doletu. Cieľom je aj Krym

29.01.2023 06:03, aktualizované: 07:59

Ukrajina rokuje o dodávkach rakiet dlhého doletu, aby mohla ničiť ciele hlboko za frontovou líniou, napríklad sklady munície.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 138
Celková čítanosť: 526076x
Priemerná čítanosť článkov: 3812x

Autor blogu

Kategórie