Založ si blog

Pôjdu ukrajinskí utečenci na front ?

Ukrajincom sa v poslednom čase na fronte nedarí. Včera napr. stratili mestá Orechov a Lobkovoje /Zaporožská oblasť/ a predmestie Arťomovska /Bachmutu/ zvané Kleščejevka. Aj preto bývalý poľský námestník ministra obrany a bývalý veliteľ pozemných síl Poľska generál Waldemar Skrzypczak v poľskom informačnom médiu Wpolityce vyhlásil, že pri súčasnom stave vecí vie Západ Ukrajine pomôcť bojovať ale nie vyhrať. Ukrajincom síce dodávky zbraní a munície pomáhajú, no k víťazstvu nad Ruskom nepomôže ani 100 ani niekoľko sto tankov Leopard. Hlavným problémom ukrajinskej armády je totiž už nedostatok vojakov.

Ukrajinci vyčerpali takmer všetky svoje ľudské rezervy. Teda takmer všetky. Poľský generál upozorňuje na posledné ľudské zdroje, ktorými sú Ukrajinci, čo ušli pred vojnou zo svojej vlasti do zahraničia. Čo tam študujú, pracujú. zarábajú. A nie je ich málo. Len do Poľska prišlo 7 mil. utečencov. Väčšinou žien a detí, no nemálo bolo aj mužov. I takých, čo do EU ušli pred povolaním do armády. Skrzypczak navrhuje, aby sa týto ukrajinskí migranti mobilizovali /podľa neho aj na báze brannej povinnosti, teda nedobrovoľne/, aby sa v zahraničí vycvičili a poslali potom domov, na ukrajinský front.

Skrzypczak spomína, že precedensy takéhoto postupu boli v časoch 2.sv.vojny napr. medzi zahraničnými Poliakmi, Čechmi ale aj Ukrajincami. Najvhodnejšími krajinami na nedobrovoľnú mobilizáciu ukrajinských emigrantov sú Poľsko, Nemecko a Francúzsko. Ukrajinskí emigranti sa v zahranikčí prejavujú ako silní vlastenci-ozdobujú verejné priestranstvá v USA a EU hojnosťou ukrajinských zástav, dehonestujú sovietske pamätníky, znepríjemňujú život ruským turistom, umelcom a športovcom. Svoju zdravú proti-ruskú bojovnosť si budú konečne môcť vybiť na tom pravom mieste – v prvej línii frontu na Donbase, pri Charkove alebo pri dobýjaní Krymu.

Skrzypczakov návrh nie je na zahodenie. Ak by sa však rozšíril aj na tzv. ukrajinských študentov a dlhoročných gastarbeiterov na Slovensku, bol by to pre SR problém. Ubudlo by ľudí v automobilkách, na poliach… ba i vysokoškolské posluchárne a internáty by dosť osireli.

Neviem, neviem by sme si bez našich drahých Ukrajincov potom u nás počali…

Pozostalí po Remiašovi,Tupom,Kuciakovi a Kušnírovej do politiky ?

22.03.2023

Je smutné, že Remiáš, Tupý, Kuciak a Kušnírová prišli o život v mladom veku. Smutné je i to, že napriek nasadeniu veľkých policajných kapacít doposiaľ nedošlo ku definitívnemu súdnemu uzavretiu ich smrti. Je však do tretice smutné i to, že prípady smrti týchto ľudí sú dodnes „našimi“ médiami účelovo rozpitvávané a konšpiratívne prezentované [...]

JUDr. pomohol Hegerovi obhájiť vývoz Migov

21.03.2023

JUDr. bol vzorným právnikom už za socializmu. Bol členom SZM a členom Komunistickej strany. Po koketovaní s SDĽ politicky zakotvil v strane SOP, ktorú založili Schuster a Hamžík. Po zániku SOP zlúčením so Smerom sa JUDr. s politizovaním v rámci Smeru neuspokojil. Chvíľu uvažoval o strane Sieť. Napokon sa rozhodol pre prevažne maďarskú etnickú stranu Híd. Keď sa projekt [...]

ŠVO Ruska na Ukrajine-ŠVO USA v Iraku

20.03.2023

Dovoľte ilustratívne porovnanie dvoch špeciálnych vojenských operácií, ktoré v posledných 20 rokoch vykonali dve vojenské superveľmoci: USA a RF. Pokúsim sa postupovať bez glosovania, bez komentára a ďalšej hodnotiacej analýzy. USA v Iraku rovnako ako RF na UA označili svoju vojenskú angažovanosť termínom „špeciálna vojenská operácia. V prípade USA sa to potom [...]

auta, pr

Nemecko a Európska komisia urovnali spor o koniec spaľovacích motorov. V čom je háčik?

25.03.2023 11:24

Po roku 2035 bude ďalej možné nanovo registrovať vozidlá so spaľovacími motormi, ak budú tankovať uhlíkovo neutrálne palivá.

rusko vojaci mobilizácia

Kremeľ nariadil obliecť do uniforiem ďalších 400-tisíc Rusov. Je to reálne?

25.03.2023 11:18

Rusko spúšťa masívnu náborovú kampaň na doplnenie vyčerpaných inváznych síl na Ukrajine, kde podľa západných údajov prišlo o viac ako 200-tisíc vojakov.

zmena času

V noci zo soboty na nedeľu začne platiť stredoeurópsky letný čas

25.03.2023 10:33

O 2.00 h stredoeurópskeho času (SEČ) sa hodinky posunú o hodinu dopredu na 3.00 h stredoeurópskeho letného času (SELČ).

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 183
Celková čítanosť: 734821x
Priemerná čítanosť článkov: 4015x

Autor blogu

Kategórie