Založ si blog

USA kupujú ruskú ropu a ropné produkty ako len môžu

Podľa čínskeho Baijiahao zvýšili USA import spracovanej ropy a ropných produktov z Indie viac ako 33 krát. Zaujímavé je, že tieto produkty pochádzajú z ruskej ropy. USA tým formálne neporušujú vlastné protiruské sankcie, lebo tie sa netýkajú importu spracovanej ropy a jej produktov cez tretie krajiny.

Informácia o nepriamom americkom importe ropy z Ruska má nielen obchodno-politický ale aj morálny rozmer. Je voči USA dosť zahanbujúca. Podľa čínskeho média je to tiež dôkaz, že protiruské sankcie vymýšľajú USA hlavne pre svojich spojencov v EU. Sami sa však sankciami, ak z toho majú finančné výhody, veľmi neriadia. Ako vraví príslovie: Vodu kážu, víno pijú.

A čo my v SR ? Hujerovia v súčasnej vláde sa sankčnými pokynmi riadia ako vzorní stachanovci. Sankčné normy USA a EU plnia na 150-200 %. Dalo by sa povedať, že pijú vodu aj vtedy, keď je piť víno povolené a ostatní chľastajú ako vedia. Naď, Remišová, Káčer, Vatrák a spol. sú jednoducho vzorní „butat´oti“.

Európu ovládla mladá vojnychtivá generácia

28.01.2023

Bývalí ľavičiari, bývalí pravičiari, hipsteri i mamičkini maznáčikovia. Mladá generácia západoeurópskych politikov, ktorá nikdy nezažila vojnu, nikdy neslúžila v armáde, ktorá nepozná hrôzy vojny ani len z rozprávania svojich rodičov a starých rodičov sa najnovšie čoraz smelšie a otvorenejšie prihovára za vyhlásenie vojny Rusku. Nota bene nukleárnej veľmoci, [...]

Čaputová zaútočila na svojho „protikandidáta“ v prezidentských voľbách

27.01.2023

Tak ako sa tu o tom už viackrát písalo, má Čaputová svoju údajne tesnú väčšinu, údajne svojich ľudí na ÚS. Pánov, ktorých na ÚS sama menovala. Vybrala ich spomedzi kandidátov navolených NRSR za čias minulej koalície tak, aby tam neboli kandidáti Smeru a aby ne-smeráci mali väčšinu. Takýto ÚS Čaputovej splní všetko, čo nie je príliš okato za hranou zákona. Na [...]

Blázon sa vrátil do parlamentu

26.01.2023

IM s nepríčetným úsmevom na tvári sa vrátil do parlamentu. A už aj v povetrí lietajú mafiáni, ukradnuté miliardy, basa, kravy… IM si na obhajobu svojich verbálnych brutalít našiel titulok: “ No a čo – ja som už taký – úprimný ! „ IM odmieta dodržiavať na verejnosti akékoľvek sociálne normy, Odmieta riadiť sa akýmikoľvek zábranami. Robí [...]

pakistan nehoda oheň autobus

Po nehode autobusu na juhozápade Pakistanu je na mieste najmenej 40 mŕtvych

29.01.2023 08:38

Vozidlo explodovalo po páde z mosta.

leopard 2

Nemecká zbrojovka: Sme schopní vyrobiť viac tankovej munície, než svet potrebuje

29.01.2023 07:46

Nemecká zbrojovka Rheinmetall je pripravená výrazne zvýšiť výrobu tankovej a delostreleckej munície, aby uspokojila silný dopyt Ukrajiny i západných krajín.

Petr Pavel, Česko, voľby

New York Times: České voľby boli testom populizmu. Denník upozorňuje aj na Fica

29.01.2023 07:00

Súboj o post českého prezidenta bol podľa amerického denníka New York Times prvým v rámci série dôležitých volieb v strednej a východnej Európe.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Kyjev rokuje o raketách dlhého doletu. Cieľom je aj Krym

29.01.2023 06:03, aktualizované: 07:59

Ukrajina rokuje o dodávkach rakiet dlhého doletu, aby mohla ničiť ciele hlboko za frontovou líniou, napríklad sklady munície.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 138
Celková čítanosť: 526384x
Priemerná čítanosť článkov: 3814x

Autor blogu

Kategórie