Založ si blog

„Protifašistický vlak“ z Čiech a iné poľovnícke historky

Sú u nás politici, ktorí svoj úspech založili na love mladých ľudí s nedostatkom vzdelania, nedostatkom životných skúseností, na ľudí ľahko manipulovateľných lebo rojčivých, naivných, romantizujúcich a idealistických. Pre takýchto politikov je stredná či vysoká škola doslova poľovníckym rajom. Tu môžu schuti oblbovať a namotávať dušičky s nulovou životnou praxou na vtipné bonmoty, aforizmy, komediálne etudy.

Politici prichytení na love študentíkov a lolitiek sa neraz vyhovárajú, že im nešlo a nejde o nič iné, iba o to spoznať, v akom prostredí sa naša vzdeláva a čo jej chýba, aby sa podmienky na vzdelávanie mohli následne zlepšovať. Nuž fajn, len prečo sa potom politici-lovci mladých duší- takmer výhradne orientujú iba na stredné a vysoké školy /kde sú študenti vo veku prvovoličov/ a nejdú povedzme do dedinských malotriedok alebo preplnených základných škôl, – kde je priestor na zlepšovanie materiálnych a personálnych podmienok výchovy a vzdelávania najširší ?

Zaujímavý spôsob lovu sú kadejaké projekty, pri ktorých politici /samozrejme nepriamo a sprostredkovane/ spolupracujú s kariéristicky orientovanými funkcionármi tzv. mládežníckych organizácií. Jeden takýto projekt sa objavil na verejnosti včera. Zaujímavé, prečo včera.

Projekt je vraj apolitický. Ibaže prečo sa potom volá „Mladí proti fašizmu ?“ Nie je azda pojem „fašizmus“ výsostne politický ? Nuž a čo je ešte dôležitejšie – nie je azda každému, kto sleduje „naše“ médiá jasné, koho „mladí“ označujú za šíriteľov „fašizmu“ a koho za akože anti-fašistov ?

Projekt „Mladí proti fašizmus“ budú realizovať české železnice a jeho cieľom je naviesť na práve prebiehajúci politický akt slovenských študentov, resp. mladých ľudí, ktorí žijú v ČR. Okrem špeciálnych vlakov majú byť do projektu nasadené aj špeciálne autobusy. Projektanti si od tejto iste nie lacnej zábavky /ktovie kým platenej/ sľubujú, že na Slovensko dovezú stovky možno aj tisícky mladých „protifašistických“ bojovníkov.

Čo dodať ? Azda len „LOVU ZDAR“ – milí naši slušní a tolerantní politici !

Cintula vraj nie je Levičan

17.05.2024

Lepšie povedané, vraj nie je rodený Levičan, Tekovčan. Vraj sa narodil v Bardejove. Je teda rodený Šarišan. Ale nie o tom som chcel. Chcel som o niečom oveľa podstatnejšom. Písal som dnes o tom, že tak ako nemožno za spoluvinníka znásilnenia označiť „koketnú“ znásilnenú ženu, ale len a len násilníka samotného, – tak nemožno za spoluvinníka atentátu [...]

Ficovi vraj nič nie je: jedno opozičné krídlo vyzýva k pokoju druhé nechutne konšpiruje

17.05.2024

Počuli ste to ? Opozičná agentúra JPP miesto výziev k pokoju a zmieru veselo konšpiruje. Napríklad, že Cintula je pravicový extrémista, ktorý si svoj pacifizmus iba vymyslel. V skutočnosti bol a je srdcom „slovenský branec“. Z poverenia temných rusko-smeráckych štruktúr sa votrel do progresívno-liberálneho hnutia, aby odtiaľ donášal Ficovi a spol. Počuli ste to [...]

Novinári zase klamú: vecný popis stavu nie je šírenie nenávisti /sociologička Kusá vráť diplom !/

16.05.2024

Nepočul som odvčera ani jedného vládneho politika, ktorý by vyzýval, aby Slováci nenávideli opozičnú komunitu. Skúste si, milí novinári z RTVS, ta3, markízy, joj, sme , denníka n…stokrát pustiť záznam z včerajšieho vystúpenia Blahu a Danka. Garantujem, že tam žiadnu výzvu k nenávisti a revanšu voči opozičným médiám a opozičným politikom a sympatizantom [...]

Benjamin Netanjahu / Benny Ganc /

Ganc dal Netanjahuovi ultimátum, požaduje do 8. júna plán pre Gazu

18.05.2024 22:05

Premiér jeho návrhy označil za eufemizmy, ktoré predznamenávajú porážku Izraela.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínska prezidentka vetovala sporný zákon o zahraničnom vplyve

18.05.2024 17:08

Vládna strana Gruzínsky sen má však v parlamente dosť poslancov, aby veto hlavy štátu prehlasovala.

handlová, fico, atentát

NAKA obvinila osobu, ktorá sa mala vyhrážať ministrovi a poslancom cez sociálnu sieť

18.05.2024 15:10

Prokurátor sa stotožnil s podnetom polície na vzatie obvineného do väzby, rozhodne o nej súd.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 430
Celková čítanosť: 2009375x
Priemerná čítanosť článkov: 4673x

Autor blogu

Kategórie