Založ si blog

Dostanú Huliak, Kuffa, Taraba Nobelovu cenu ?

Na Slovensku máme trio vynikajúcich odborníkov na životné prostredie: Hulik, Kuffa, Taraba. Vlastne nie trio, ale kvarteto, lebo Kuffovci sú dvaja. Títo experti majú vynikajúce ekologické vzdelanie:

  • Huliak je dopravný inžinier,
  • Taraba je politológ a projektový manažér,
  • Kuffa starší je stavebný robotník a správca dvora v charitatívnom azyle
  • Kuffa mladší je vyštudovaný lesný inžinier: konečne jeden kvalifikovaný, poviete si: chyba, Kuffa sa v praxi venoval zvelaďovaniu charitatívneho zariadenia u svojho strýka, kňaza.

Traja naposledy menovaní sú aj odborníci na asistovanú reprodukciu ľudí. Lepšie povedané, na to, ako ju zakázať zákonom v slovenskom parlamente.

Predvčerom sa táto pýcha slovenskej vzdelanosti, títo traja-štyria mudrci vyjadrili k medveďovi s krvavou papuľou. Včera sa vyjadrili k ďalšiemu medveďovi, – k raritnému medveďovi z Liptovského Mikuláša. Ako prví na svete prezentovali pred verejnosťou medveďa hnedého s PREDÁTORSKÝM správaním. Čosi doteraz nevídané. Je to unikát, svetový unikát.

Doteraz sa myslelo, že tragické strety medveďa s človekom zapríčiňuje prirodzená medvedia obrana útokom, teda správanie pri ktorom medveď s pocitom ohrozenia seba alebo svojich mláďat odráža od seba nepriateľa. Používa pri tom zbrane, ktoré mu dala matka príroda: pazúre, zuby, mocné laby…Sú to strašné zbrane-nečudo, že spôsobujú nešťastníkom nepekné rany, občas aj s trvalými následkami.

Doteraz si odborníci ale aj široká verejnosť mysleli, že sa medveď hnedý pri strete s človekom iba bráni /aj keď útokom/. Páni Huliak, Taraba a Kuffovci však poznatky o medveďovi hnedom výrazne pomenili. Podľa nich existuje minimálne jeden medveď – medveď hnedý liptovský, ktorý na človeka úmyselne útočí: s cieľom človeka zabiť a zožrať. Lebo podstata predátorského správania je uloviť, zabiť a zožrať. Huliak a spol zistili, že pre medveďa-predátora je najlepšie, ak sa tak deje v centre väčšieho mesta a na pravé poludnie…Toto má predátorský medveď najradšej, vtedy sa mu najlepšie loví.

Huliak, Taraba a Kuffovci vstúpili do vedeckej histórie. Asi dlhodobým a starostlivým štúdiom medvedieho správania prišli na to, že medveď hnedý liptovský predátorský svoj lov na ľudí imituje akože náhodným zablúdením do mesta a akože panickým stresovým správaním, pri ktorom akože odráža pomyselné ľudské útoky na neho. A akože naoko zúfalo pobehuje po uliciach, pokiaľ nenájde spiatočnú cestu do lesa.

Páni Huliak, Taraba a Kuffovci sa medveďou lsťou nedali a nedajú oklamať. Oni prišli na to, že za medveďou panikou a stresom je prefíkaná lovecká technika-zámer chytiť, zabiť a zožrať nejakého toho nešťastného človeka. Napríklad pána Blcháča alebo iného liptovskomikulášskeho daňového poplatníka.

Na pána Huliaka, Tarabu a Kuffovcov môžeme byť právom hrdí. Objavili čosi, čo im najslávnejší etológovia a zoopsychológovia budú závidieť. Objavili predátorské správanie u zvera, ktorý je už dávnejšie úhlavným nepriateľom všetkých prostonárodných súkromných majiteľov lesa a všetkých súkromných dobytkárov a ovčiarov.

Objav predátorského správania medveďov prišiel v pravý čas. Prišiel tesne potom, čo Taraba a spol. dopísali príručku na kynoženie medveďov v intraviláne obcí. Tomu sa hovorí znamenie božie. Nezostáva nám iné, len hľadieť na genialitu Huliaka, Tarabu a Kuffovcov v nemom úžase. Nezostáva nám iné, len im od srdca zaželať to známe prírodomilné “ LOVU ZDAR ! “ Lovu zdar a nech sa vám podaria ďalšie veľké vedecké objavy. Napríklad objav takého ľudožravého kamzíka tatranského, o ktorom sa v Ždiari a okolí šíria veľmi nepekné hororové fámy.

Pán Huliak, pán Taraba, páni Kuffovci-boh žehnaj vaše činorodé kroky. Nech sa vám darí ! A nech vás, -aj napriek intrigám závistlivých vedcov zo zahraničia, Nobelova cena neminie !

Cintula vraj nie je Levičan

17.05.2024

Lepšie povedané, vraj nie je rodený Levičan, Tekovčan. Vraj sa narodil v Bardejove. Je teda rodený Šarišan. Ale nie o tom som chcel. Chcel som o niečom oveľa podstatnejšom. Písal som dnes o tom, že tak ako nemožno za spoluvinníka znásilnenia označiť „koketnú“ znásilnenú ženu, ale len a len násilníka samotného, – tak nemožno za spoluvinníka atentátu [...]

Ficovi vraj nič nie je: jedno opozičné krídlo vyzýva k pokoju druhé nechutne konšpiruje

17.05.2024

Počuli ste to ? Opozičná agentúra JPP miesto výziev k pokoju a zmieru veselo konšpiruje. Napríklad, že Cintula je pravicový extrémista, ktorý si svoj pacifizmus iba vymyslel. V skutočnosti bol a je srdcom „slovenský branec“. Z poverenia temných rusko-smeráckych štruktúr sa votrel do progresívno-liberálneho hnutia, aby odtiaľ donášal Ficovi a spol. Počuli ste to [...]

Novinári zase klamú: vecný popis stavu nie je šírenie nenávisti /sociologička Kusá vráť diplom !/

16.05.2024

Nepočul som odvčera ani jedného vládneho politika, ktorý by vyzýval, aby Slováci nenávideli opozičnú komunitu. Skúste si, milí novinári z RTVS, ta3, markízy, joj, sme , denníka n…stokrát pustiť záznam z včerajšieho vystúpenia Blahu a Danka. Garantujem, že tam žiadnu výzvu k nenávisti a revanšu voči opozičným médiám a opozičným politikom a sympatizantom [...]

Benjamin Netanjahu / Benny Ganc /

Ganc dal Netanjahuovi ultimátum, požaduje do 8. júna plán pre Gazu

18.05.2024 22:05

Premiér jeho návrhy označil za eufemizmy, ktoré predznamenávajú porážku Izraela.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínska prezidentka vetovala sporný zákon o zahraničnom vplyve

18.05.2024 17:08

Vládna strana Gruzínsky sen má však v parlamente dosť poslancov, aby veto hlavy štátu prehlasovala.

handlová, fico, atentát

NAKA obvinila osobu, ktorá sa mala vyhrážať ministrovi a poslancom cez sociálnu sieť

18.05.2024 15:10

Prokurátor sa stotožnil s podnetom polície na vzatie obvineného do väzby, rozhodne o nej súd.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 430
Celková čítanosť: 2009417x
Priemerná čítanosť článkov: 4673x

Autor blogu

Kategórie