Založ si blog

Šimečka, Čaputová, Valášek – horíte dnes od hanby?

Ak ste z domu slušne vychovaní, mali by ste. A s vami by mali horieť všetci tí podvodníci z médií, pseudoanalytici, kvázipublicisti, komentátori, samozvaní experti a politológovia, no a všetci opoziční politici, čo včera tvrdili, že

  • Fico straší Slovákov zapojením armád zo štátov EU/NATO do vojny proti Rusku,
  • Fico si vymýšľa, lebo Macron a spol. o vyslaní svojich vojakov na Ukrajinu neuvažujú,
  • Fico zase doma robí protivojnové ramená, no keď príde do Paríža, skrotne ako anjelik a Macronovi odsúhlasí všetko, čo mu tento predloží na podpis.

Macron na záverečnej tlačovej besede potvrdil, že vo všetkých týchto bodoch Fico neklamal, nekonšpiroval, nevymýšľal, -že Fico hovoril o témach na konferenciu v Paríži len čistú pravdu.

Po prvé, Macron sám potvrdil diskusiu na tému vyslania vojakov EU/NATO na Ukrajinu. Macron potvrdil, že sa tento jeho vojnový nápad nedostal do záverov stretnutia, lebo nezískal u účastníkov všeobecnú podporu. Macron si neodpustil poznámku, že ak sa situácia na fronte ďalej zhorší a víťazstvo Ruska bude zrejmé, potom sa Francúzsko, Poľsko a i. ku tomuto svojmu zločineckému návrhu vrátia.

Po druhé, Macron v jednej z prvých otázok na TB potvrdil, že najaktívnejším človekom pri blokovaní návrhu poslať vojakov EU/NATO na Ukrajinu bol Robert Fico. Macron takto potvrdil, že Fico hovoril v Paríži od slova do slova to isté, čo hovoril a hovorí aj doma, pred slovenským publikom.

Po tretie, Macron naznačil, že sa SR neodklonila ani o milimeter od embarga na armádny vývoz munície a zbraní na Ukrajinu. Export slovenských výrobcov munície a zbraní bude pokračovať, no aj keď ide o výrobcov z majetkovou účasťou štátu, ide o komerčné dodávky bez ingerencie armády SR. Veľa sa s tým v kapitalistickej ekonomike robiť nedá. Ak by aj SR priame kontrakty slovenských výrobcov na Ukrajinu zakázala, nemali by zbrojári problém predávať muníciu a zbrane cez prostredníkov.

Slovensko a jeho premiér Fico sa včera správali statočne. Postavili sa na stranu mieru. Tí nepriatelia SR, ktorí včera Fica a slovenskú vládu ohovárali by dnes mali stiahnuť chvost a OSPRAVEDLNIŤ SA im. Pravda, ak majú v sebe aspoň trochu cti a dobrej domácej výchovy.

Samozrejme, sotva to urobia. Opozičníci nemajú v sebe ani štipku hanby. Nevedia, čo je priznať si chybu. Vedia iba hejtovať, konšpirovať, klamať, luhať a cigániť. A verne slúžiť cudzím pánom zo Západu. – Smutné.

Fico dnes odštartoval vládnu krízu či skúšku charakterov súčasnej vládnej koalície ?

13.04.2024

Pod taktovkou relatívne vecného moderátora Mateja Baránka dnes Fico v pravidelnom formáte premiérskych monológov na RTVS odštartoval mimoriadne závažný proces. „Informoval“ verejnosť o svojom akože „osobnom názore“ na riešenie novej politickej situácie vo vládnej koalícii po zvolení P.Pellegriniho za prezidenta SR. Táto informácia tvorila iba 2-3% [...]

Ficovi a SR poskytli Michalovce „alibi“

11.04.2024

Dnes bolo v Michalovciach spoločné rokovanie vlád SR a UA. Rokovanie prebiehalo vo vľúdnom duchu, čo sa odrazilo aj v záverečnom prehlásení a na atmosfére záverečnej spoločnej tlačovej konferencie. Výsledky rokovania ? Ako sa slangovo vraví „nič moc“. Ale veď viac ako „nič moc“ ani nikto kto je len trochu v politike zorientovaný neočakával. Z oboch [...]

Povolebné SEBAKLAMY opozície

09.04.2024

Prozápadná opozícia to u nás na Slovensku zase prehrala. Prehrala, lebo jej mýtotvorná bublina narazila na útesy reality. Miesto toho, aby nastala sebareflexia, prozápadná opozícia reflexívne začína znovu snovať staré známe pavučiny lží a sebaklamov. Usiluje sa čo najskôr zaceliť rozderavené opláštenie svojej bubliny. Snaží sa čo najskôr fungovať po starom. Pomocou [...]

Kirjat Šmona / Izrael / Libanon /

Irán zaútočil dronmi na Izrael, Netanjahu sľúbil odpoveď

13.04.2024 22:23, aktualizované: 22:45

Izrael sa na priamy útok Iránu pripravoval, avizoval, že akýkoľvek úder nenechá bez odvety.

NEPOUZ, letisko, lietadlo, cestovanie

Jordánsko sa rozhodlo dočasne uzavrieť svoj vzdušný priestor pre všetky lietadlá

13.04.2024 22:20

Opatrenie prichádza v čase očakávaného odvetného útoku Iránu na Izrael.

polícia páska

V Prešove do osemmetrovej šachty spadol človek, vytiahli ho

13.04.2024 21:47

Osoba sa nachádzala v ťažko prístupnej šachte hlbokej až osem metrov.

Orenburg

Hladina rieky Ural v Orenburgu dosiahla historický rekord. Pod vodou je viac ako 3 500 domov

13.04.2024 21:08

Podľa úradov bolo za posledných 24 hodín zaplavených ďalších vyše 800 domov a 2600 súkromných pozemkov.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 416
Celková čítanosť: 1950608x
Priemerná čítanosť článkov: 4689x

Autor blogu

Kategórie