Založ si blog

Katarina Vitková z RTVS urobila Slovensku medzinárodnú hanbu

Stálej spravodajkyni RTVS v Prahe, Kataríne Vítkovej sa dnes podaril superlapsus. Na tlačovej besede V4 stihla svojou sugestívnou pseudo-otázkou uraziť polovicu prítomných premiérov: slovenského premiéra R.Fica i maďarského premiéra V.Orbána.

Ako sa jej to podarilo ? Jednoducho,- „spýtala sa“ R.Fica, či sa nebojí, že svojim verejným vyjadrovaním zaženie Slovenskú republiku do rovnakej medzinárodnej izolácie, v akej je Maďarsko. R.Fico na túto Vítkovej nehoráznosť odpovedal protiotázkou, či je ona naozaj z verejnoprávnej RTVS. A či si takto, – do otázky zabalenými protivládnymi invektívami predstavuje VEREJNOPRÁVNOSŤ.

R.Fico potom pani protivládnej novinárke pokojne vysvetlil, čo je to vyjadrovanie suverénnych štátnych postojov a ako sa na medzinárodnej pôde získava úcta. Že sa to nerobí serevilitou ale sebavedomým hoci slušným presadzovaním národnoštátnych záujmov krajiny.

Na Vítkovú následne-hoci neplánovane, reagoval aj maďarský premiér V.Orbán. Vyprosil si od nej, aby Maďarsko používala ako príklad izolovanej krajiny. Podľa neho nie je Maďarsko izolované. Ani v Európskom parlamente, kde sedia maďarskí europoslanci ako nezávislí, no dokážu lobbovať za maďarské záujmy lepšie, ako by boli poslušnými členmi nejakej frakcie. Ani v Európskej rade a ani v Európskej komisii. Tu všade pristupujú iné štáty k Maďarsku obozretne ale s úctou a vážnosťou, akú si suverénny štát zaslúži. Podľa Orbána je rozdiel medzi identitou a izolovanosťou.

R.Fica zarazil nielen obsah Vítkovej „otázky“ ale aj jej tón. Každý štát V4 mal na TB svojich žurnalistov. Ani jeden z nich svojho premiéra nenapadol. Každý položil korektné otázky. Iba Vitková nie. Nečudo, že jej Fico pri odchode z TB povedal, aby sa za svoje urážlivé správanie hanbila.

Vítková kazí svoje reportáže odpornou „pražskou slovenčinou“. No to by sme jej ešte ako tak vedeli prepáčiť. Urážky SR a jej vlády však nie. Vitkovej pražský výkon – to ale nie je iba jej problém. To je problém vedenia RTVS. To je dôkaz, že zmeny v RTVS sú už dávno, dávno nevyhnutné. To je dôkaz, že akékoľvek váhanie pri reštrukturalizácii RTVS prinesie iba ďalši morálne, politické a aj ekonomické škody.

Fico dnes odštartoval vládnu krízu či skúšku charakterov súčasnej vládnej koalície ?

13.04.2024

Pod taktovkou relatívne vecného moderátora Mateja Baránka dnes Fico v pravidelnom formáte premiérskych monológov na RTVS odštartoval mimoriadne závažný proces. „Informoval“ verejnosť o svojom akože „osobnom názore“ na riešenie novej politickej situácie vo vládnej koalícii po zvolení P.Pellegriniho za prezidenta SR. Táto informácia tvorila iba 2-3% [...]

Ficovi a SR poskytli Michalovce „alibi“

11.04.2024

Dnes bolo v Michalovciach spoločné rokovanie vlád SR a UA. Rokovanie prebiehalo vo vľúdnom duchu, čo sa odrazilo aj v záverečnom prehlásení a na atmosfére záverečnej spoločnej tlačovej konferencie. Výsledky rokovania ? Ako sa slangovo vraví „nič moc“. Ale veď viac ako „nič moc“ ani nikto kto je len trochu v politike zorientovaný neočakával. Z oboch [...]

Povolebné SEBAKLAMY opozície

09.04.2024

Prozápadná opozícia to u nás na Slovensku zase prehrala. Prehrala, lebo jej mýtotvorná bublina narazila na útesy reality. Miesto toho, aby nastala sebareflexia, prozápadná opozícia reflexívne začína znovu snovať staré známe pavučiny lží a sebaklamov. Usiluje sa čo najskôr zaceliť rozderavené opláštenie svojej bubliny. Snaží sa čo najskôr fungovať po starom. Pomocou [...]

Kirjat Šmona / Izrael / Libanon /

Izrael čelí rozsiahlemu iránskemu útoku. Teherán útočí dronmi a raketami, Netanjahu sľúbil odpoveď

13.04.2024 22:23, aktualizované: 23:47

Izrael ohlásil uzavretie svojho vzdušného priestoru, USA židovskému štátu vyjadrili plnú podporu.

NEPOUZ, letisko, lietadlo, cestovanie

Jordánsko sa rozhodlo dočasne uzavrieť svoj vzdušný priestor pre všetky lietadlá

13.04.2024 22:20

Opatrenie prichádza v čase očakávaného odvetného útoku Iránu na Izrael.

polícia páska

V Prešove do osemmetrovej šachty spadol človek, vytiahli ho

13.04.2024 21:47

Osoba sa nachádzala v ťažko prístupnej šachte hlbokej až osem metrov.

Orenburg

Hladina rieky Ural v Orenburgu dosiahla historický rekord. Pod vodou je viac ako 3 500 domov

13.04.2024 21:08

Podľa úradov bolo za posledných 24 hodín zaplavených ďalších vyše 800 domov a 2600 súkromných pozemkov.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 416
Celková čítanosť: 1950806x
Priemerná čítanosť článkov: 4689x

Autor blogu

Kategórie