Založ si blog

Fico zablokoval vstup vojakov z krajín NATO na Ukrajinu. Zatiaľ…

Doslova. Fico nebol na parížskej konferencii jediný, kto nesúhlasil s tým, aby sa možnosť vstupu vojakov z členských krajín EU/NATO na Ukrajinu dostala do záverov stretnutia. Fico sa však stal iniciátorom zablokovania legitimizácie možnosti vstupu krajín NATO do vojny. Fico a s ním aj celá SR je dnes pre symbolom odporu k takémuto riešeniu situácie na Ukrajine. Fico a SR sú dnes mierovou alternatívou pre Ukrajinu. Fico a s ním všetci normálni Slováci môžu byť na seba hrdí.

Nie nadarmo sa názor Slovenska spomenul aj na tlačovej besede E.Macrona po ukončení konferencie. Macron bol nútený oznámiť, že k dohode o vstupe pozemných síl z krajín NATO na UA nedošlo. Nedošlo aj v spojitosti s postojom SR. .

– Nech si kto chce čo chce vraví, – ale Fico sa nám zmenil. Už to nie je „realpolitik“, ktorý jednu vec hovorí doma a podľa druhej hovorí a koná v zahraničí. Z Fica, podobne ako v minulosti z Orbána, sa stala EURÓPSKA OSOBNOSŤ, bojujúca za mier na Ukrajine.

Táraji z opozície a z médií sa budú dnes snažiť veci prekrútiť, ale kto vníma, čo sa udialo v Paríži, ten vie, aká je pravda. Nahlúple útoky na Fica zo strany Šimečku a jeho progresívnej valáškovskej tlupy a s touto tlupou zladené útoky Čaputovej na tom nič nezmenia.

Šimečka a Čaputová včera tvrdili, že Fico bezdôvodne plaší Slovákov, že konšpiruje, že nikto nebude v Paríži vyzývať SR, aby OBNOVILA VOJENSKÉ DODÁVKY a zapojila sa medzi krajiny, čo na Ukrajinu vyšlú svoje jednotky. – No a tu ho máš, – presne toto sa v Paríži stalo. Presne toto sa stalo ! Krajiny EU/NATO vrátane SR boli „jemne“ povedané vyzývané, aby na Ukrajinu poslali vlastnú armádnu muníciu a vlastné armádne jednotky.

SR ústami Fica v Paríži však znovu odmietla vyvážať na UA jednak muníciu a zbrane zo zásob armády SR a jednak aj živú silu. Fico ako prvý z účastníkov konferencie „na plnú hubu“ odmietol poslať na UA čo i len jedného slovenského vojaka. – No nielen to. Fico si na svoju stranu získal aj niektoré ďalšie krajiny – a tak Macron musel utrieť ústa a zo záverov konferencie musel vyslanie vojakov z NATO na Ukrajinu vypustiť. Teda aspoň ZATIAĽ vypustiť. Lebo ak by Rusko malo vyhrať, Francúzsko či Poľsko svojich vojakov na Ukrajinu pošlú. No čo už, Fico a spol. nebude môcť brániť štátom, ktoré chcú za každú cenu umierať vo vojen, a posielať vojakov na ukrajinský front, aby tak urobili.

Každý, kto nie je naivný vie, že francúzski, poľskí, lotyšskí, kanadskí…vojaci už na Ukrajine dávno sú. Doteraz sa k tomu ale neradi priznávali. Stovky mŕtvych Francúzov v plastových vreciach sa do Francúzska posielali potajomky. Macronovi sa to videlo nedôstojné. Ak by však Francúzi svoj pobyt na UA zlegalizovali, vec by sa zjednodušila. A Francúzi by mohli na UA zvýšili kvantitu a kvalitu svojej prítomnosti.

Krajiny, ktoré sa včera zúčastnili na konferencii v Paríži sa síce /aj vďaka Ficovi / nedohodli na priamej armádnej angažovanosti vo vojne na UA, no dohodli sa na 5 iných, nie veľmi mierovo znejúcich veciach:

  • na vyškrabaní poslednej najmä delostreleckej munície z muničných skladov krajín EU a NATO;- ide ale o fakultatívnu záležitosť na ktorej sa SR napriek tlaku vojnychtívého Šimečkovho PS nezúčastní;
  • na odkúpení munície z tých krajín sveta, ktoré ju budú ochotné predať; či však peniaze na túto žobrácku akciu z dielne ČR krajina dá alebo nie, je na jej slobodnej vôli:
  • krajiny Európy sa pokúsia zvýšiť výrobu munície dva-trikrát; SR ako významný výrobca delostreleckej munície dostala pozvánku na konferenciu práve kvôli tomuto bodu; Macron tu ako smelý zajko spomenul i prechod Európy na vojnovú ekonomiku, -ale to je podľa mňa holý nezmysel-Európania nie sú Rusi…
  • štáty, ktoré na to budú mať voľné zdroje, zapoja sa do estónskeho klubu krajín, ochotných požičať Ukrajine ďalšie peniaze /nad rámec už sľúbených 50 mld…/
  • štáty, ktoré majú kapacity a majú vôľu pomôcť, dodajú Ukrajine prostriedky kybernetického boja a rakety stredného a dlhého doletu a tiež pomôžu pri výcviku personálu a údržbe odpaľovacích komplexov.

Macron na TB neustále zdôrazňoval, že :

1/ Vojna na Ukrajine je európska vojna a účasť členov NATO na nej nemôže byť závislá na výsledkoch prezidentských volieb v USA.

2/ Rusko nesmie vyhrať. Rusko nesmie vyhrať. Rusko nesmie vyhrať….-

Takáto slabošská obsesia je príznačná pre uvažovanie a konanie malého, nikým nevoleného samozvaného „vodcu“ Európy – E.Macrona….A aby sa ani náhodou nediskutovalo o tom, kto to tu v Európe šéfuje, -oznámil Macron, že o cca 10 dní konferenciu v Paríži zopakuje – a splnenie dohodnutých bodov programu pomoci Ukrajine sa prísne skontroluje…

– Jáááj, beda beda. A môže byť ešte väčšia, pretože ak by hrozilo ruské víťazstvo, potom malý Napoleon už nevylučuje ani sformovanie a následný pochod svoje európskej Le Grand Armée na Moskvu a do Ruska…Len aby potom mal Macron aspoň také šťastie ako Napoleon, – a z Ruska stihol utiecť – hoci len v spodkách….

Fico dnes odštartoval vládnu krízu či skúšku charakterov súčasnej vládnej koalície ?

13.04.2024

Pod taktovkou relatívne vecného moderátora Mateja Baránka dnes Fico v pravidelnom formáte premiérskych monológov na RTVS odštartoval mimoriadne závažný proces. „Informoval“ verejnosť o svojom akože „osobnom názore“ na riešenie novej politickej situácie vo vládnej koalícii po zvolení P.Pellegriniho za prezidenta SR. Táto informácia tvorila iba 2-3% [...]

Ficovi a SR poskytli Michalovce „alibi“

11.04.2024

Dnes bolo v Michalovciach spoločné rokovanie vlád SR a UA. Rokovanie prebiehalo vo vľúdnom duchu, čo sa odrazilo aj v záverečnom prehlásení a na atmosfére záverečnej spoločnej tlačovej konferencie. Výsledky rokovania ? Ako sa slangovo vraví „nič moc“. Ale veď viac ako „nič moc“ ani nikto kto je len trochu v politike zorientovaný neočakával. Z oboch [...]

Povolebné SEBAKLAMY opozície

09.04.2024

Prozápadná opozícia to u nás na Slovensku zase prehrala. Prehrala, lebo jej mýtotvorná bublina narazila na útesy reality. Miesto toho, aby nastala sebareflexia, prozápadná opozícia reflexívne začína znovu snovať staré známe pavučiny lží a sebaklamov. Usiluje sa čo najskôr zaceliť rozderavené opláštenie svojej bubliny. Snaží sa čo najskôr fungovať po starom. Pomocou [...]

Kirjat Šmona / Izrael / Libanon /

Izrael čelí rozsiahlemu iránskemu útoku. Teherán útočí dronmi a raketami, Netanjahu sľúbil odpoveď

13.04.2024 22:23, aktualizované: 23:47

Izrael ohlásil uzavretie svojho vzdušného priestoru, USA židovskému štátu vyjadrili plnú podporu.

NEPOUZ, letisko, lietadlo, cestovanie

Jordánsko sa rozhodlo dočasne uzavrieť svoj vzdušný priestor pre všetky lietadlá

13.04.2024 22:20

Opatrenie prichádza v čase očakávaného odvetného útoku Iránu na Izrael.

polícia páska

V Prešove do osemmetrovej šachty spadol človek, vytiahli ho

13.04.2024 21:47

Osoba sa nachádzala v ťažko prístupnej šachte hlbokej až osem metrov.

Orenburg

Hladina rieky Ural v Orenburgu dosiahla historický rekord. Pod vodou je viac ako 3 500 domov

13.04.2024 21:08

Podľa úradov bolo za posledných 24 hodín zaplavených ďalších vyše 800 domov a 2600 súkromných pozemkov.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 416
Celková čítanosť: 1950702x
Priemerná čítanosť článkov: 4689x

Autor blogu

Kategórie