Založ si blog

Fico to trafil: miesto informácií účelové propagandistické kampane

Dnes mal R.Fico v RTVS z titulu svojej funkcie nárok na každomesačné premiérske vyjadrenia. Napriek rušivému vplyvu moderátorky /vytrvalo odvádzajúcej reč na podružné témy/ sa mu podarilo informovať občanov o všeličom zaujímavom. O tom, čo ich naozaj trápi a čo môžu očakávať od vlády v tej či onej oblasti.

Spomedzi množstva vecí vyberiem iba jednu – podľa mňa jednu z najdôležitejších. Ide o prácu slovenských médií. Keď reč prišla na všelijaké účelovo vybrané výročia a moderátorka sa pokúsila Ficovi nanútiť bulvárnu úvahu o spojení Smeru so zadávateľmi vraždy novinárskeho eléva Kuciaka, premiér otočil diskusiu k podstate veci.

Fico totiž upozornil poslucháčov na pozadie vzkriesenia náhleho záujmu médií o Kuciaka. Fico sa spýtal, či nie je čudné, ako zveličene sa tohto roku -keď je žiadne neokrúhle výročie smrti J.Kuciaka, táto udalosť pripomína. Fico sa spýtal, prečo sa toto 6. výročie medializuje oveľa viac ako predvlaňajšie výročie 4. alebo dokonca oveľa viac ako vlaňajšie – okrúhle 5. výročie. Podľa Fica je odpoveď jasná: v roku 2021, 2022 a 2023 vládli v SR tí správni ľudia: Matovič, Heger, Odor. Tí, čo zo smrti Kuciaka podozrivo profitovali. Zdôrazňovať smutnú udalosť, vedúcu k tomu, že sa ujali moci v rokoch 2021-2023 by nebolo žiadúce. Bolo by to dokonca kontraproduktívne. Takže novinári vlani a predvlani o výročiach Kuciakovej smrti informovali iba v nevyhnutnej miere a hneď preskočili na vtedy aktuálnejšie veci.

Nie tak ale tohto roku. Situácia sa zmenila. Máme tu novú – Západom a médiami neželanú vládu. Vládu R.Fica, do ktorej treba pichať, kde sa len dá. Voči ktorej treba organizovať účelové propagačné dezinformačné kampane, Na akúkoľvek čo len trochu zneužiteľnú tému, ktorá sa vyskytne. Téma smrti novinára Kuciaka poskytuje bohaté protivládne konšpiračné pozadie. Preto je na zneužitie doslova ideálna.

A tak sa kuciakuje. A tak sa kampaňuje. Neinfromuje ale bohapusto kampaňuje. Už celý týždeň. A ešte sa pár dní bude. Ani nie tak na počesť novinára, ako skôr proti vláde a premiérovi. Proti tomu krvavému „zločincovi“ Ficovi, čo má na rukách možno aj krv chudáka Kuciaka.

Kampaňuje sa nielen na tému Kuciak. Kampaňuje sa aj na tému demonštrácií poľnohospodárov, začiatku vojenských operácií na Ukrajine, menovania nového vedenia SIS a pod. Kampaňuje sa-to znamená, že sa neinformuje ale všetko sa to obracia tak, aby z toho trčali čo najväčšie protivládne ostne.

Už len aby bolo dosť tých výročí, ktoré sa dajú pri troche zlomyseľnej fantázie využiť proti súčasnej ľavicovo-národniarskej vláde a proti tomu „hnusnému“ R. Ficovi.

Cintula vraj nie je Levičan

17.05.2024

Lepšie povedané, vraj nie je rodený Levičan, Tekovčan. Vraj sa narodil v Bardejove. Je teda rodený Šarišan. Ale nie o tom som chcel. Chcel som o niečom oveľa podstatnejšom. Písal som dnes o tom, že tak ako nemožno za spoluvinníka znásilnenia označiť „koketnú“ znásilnenú ženu, ale len a len násilníka samotného, – tak nemožno za spoluvinníka atentátu [...]

Ficovi vraj nič nie je: jedno opozičné krídlo vyzýva k pokoju druhé nechutne konšpiruje

17.05.2024

Počuli ste to ? Opozičná agentúra JPP miesto výziev k pokoju a zmieru veselo konšpiruje. Napríklad, že Cintula je pravicový extrémista, ktorý si svoj pacifizmus iba vymyslel. V skutočnosti bol a je srdcom „slovenský branec“. Z poverenia temných rusko-smeráckych štruktúr sa votrel do progresívno-liberálneho hnutia, aby odtiaľ donášal Ficovi a spol. Počuli ste to [...]

Novinári zase klamú: vecný popis stavu nie je šírenie nenávisti /sociologička Kusá vráť diplom !/

16.05.2024

Nepočul som odvčera ani jedného vládneho politika, ktorý by vyzýval, aby Slováci nenávideli opozičnú komunitu. Skúste si, milí novinári z RTVS, ta3, markízy, joj, sme , denníka n…stokrát pustiť záznam z včerajšieho vystúpenia Blahu a Danka. Garantujem, že tam žiadnu výzvu k nenávisti a revanšu voči opozičným médiám a opozičným politikom a sympatizantom [...]

Benjamin Netanjahu / Benny Ganc /

Ganc dal Netanjahuovi ultimátum, požaduje do 8. júna plán pre Gazu

18.05.2024 22:05

Premiér jeho návrhy označil za eufemizmy, ktoré predznamenávajú porážku Izraela.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínska prezidentka vetovala sporný zákon o zahraničnom vplyve

18.05.2024 17:08

Vládna strana Gruzínsky sen má však v parlamente dosť poslancov, aby veto hlavy štátu prehlasovala.

handlová, fico, atentát

NAKA obvinila osobu, ktorá sa mala vyhrážať ministrovi a poslancom cez sociálnu sieť

18.05.2024 15:10

Prokurátor sa stotožnil s podnetom polície na vzatie obvineného do väzby, rozhodne o nej súd.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 430
Celková čítanosť: 2009347x
Priemerná čítanosť článkov: 4673x

Autor blogu

Kategórie