Založ si blog

Neverte slzám Holečkovej, Kolíkovej, Remišovej, Plavákovej a spol.-sú to podvodníčky !

Smutne konštatujem, že „našim“ zákerným médiám sa v posledných dvoch dňoch vďaka nedostatku plurality názorov podarilo znásilniť zdravý rozum časti Slovákov. Podarilo sa im zhruba to isté, ako v 2018, v rámci masovej hystérie ľudí pri kuciakiáde. RSTVS, ta3, markíza a JOJ sa jednostranným prísunom informácií a zábermi na hystericky plačúce poslankyne /Holečkovú, Cigánikovú…/ a teatrálne rozhnevaných poslancov /Hlina, Pročko…/ podarilo vypnúť pomerne veľkému počtu ľudí schopnosť chápať počutý a prečítaný text. Smutné, ale stalo sa.

V naivnej viere, že aspoň u časti zhysterizovaných obetí znovu nahodím rozumové chápanie si dovolím aspoň pár poznámok.

  • K úprave premlčacej lehoty pri trestnom čine znásilnenia nedošlo cielene alebo účelovo. O premlčacích lehotách pojednáva všeobecná časť Trestného zákona. Ak chce zákonodarca zmeniť režim premlčania napr. pri ekonomických trestných činoch, musí tak urobiť úpravou všeobecnej časti, teda časti, v ktorej sa určuje režim premlčania pre všetky trestné činy. NECHTIAC teda aj pre trestný čin znásilnenia.
  • Ku zmene režimu premlčania, napr. tak, aby sa premlčanie znásilnenia neriešilo v spoločnom režime s premlčaním iných trestných činov môže zákonodarca dospieť nie novelou niektorých ustanovení TZ, ale celkovým schválením kompletne nového Trestného zákona. – Minister spravodlivosti Susko oznámil, že ešte v tomto volebnom období sa táto vláda pokúsi – v riadnom konaní a v spolupráci aj s odborníkmi z opozície prijať úplne nový Trestný zákon. – Tieto dôležité informácie zazneli na TB ministra Suska viackrát. Novinári ich nechali nepovšimnuté. Podľa mňa úmyselne. -Radšej uverejnili dezinformácie, aby hystériu okolo premlčania znásilnení ďalej rozjatrili.
  • Predkladateľ novely Gašpar i minister Susko v súvislosti so znásilnením mladistvých, ktoré obete znásilnenia oznámili až po dosiahnutí dospelosti VIACKRÁT verejnosti uviedli, že v prípade mladistvých nie je premlčacia lehota 10 rokov, ale 15 rokov a že sa táto lehota počíta až od veku dosiahnutia dospelosti. Ak teda úchylný otec znásilnil svoju 7 ročnú dcéru a tá to oznámila polícii až po 10 rokoch, čin otca po 10 rokoch NEBUDE PREMLĆANÝ. Premlčaný bude až v čase, keď dcéra dosiahne 18+15 = 33 rokov. Takýto režim premlčania je platný aj v Českej republike. Nazdám sa, že 26 rokov na oznámenie trestného činu znásilnenia je dostatočne dlhý čas. Alebo nie ?
  • Ak nie, potom nejde o právny problém, riešiteľný za pomoci dlhej premlčacej lehoty. Potom ide o hlbinný psychický problém obete znásilnenia. Psychicky traumatizovanej do tej miery, že nie je ochotná nahlásiť znásilnenie polícii. Potom to nie je problém trestného zákona, ale problém psychologickej siete služieb pre takéto osoby. Poslankyňa za Smer p.Vaľová to na dnešnej TB Smeru vynikajúco vystihla. Tu musí štát pomáhať inak ako 10-20 a či aj 100 rokov dlhými premlčacími lehotami. Musí pomáhať prostredníctvom psychológov, ktorí znásilnením ranenú psychiku re-stabiluzujú a posilnia osobnosť obete do tej miery, že bude schopná zločin znásilnenia nahlásiť.

Je to teraz už jasné ? Vážení – miesto hystérie a nadávania súčasnej vláde treba veci čítať či počúvať s porozumením. Treba vypojiť zo spracovávania informácií emócie a zapojiť zdravý rozum. Ak sa to nepodarí, treba radšej mlčať, v záujme rešpektu okolia k sebe samému.

Ľutujem tých, čo skočili demagogickým médiám na lep. Ľutujem tých, čo sa zo súcitu rozplakali spolu s herecky zdatnými poslancami Holečkovou či Hlinom. Ľutujem tých, čo im mediálne prekrútená kauza „znásilnenia“ znásilnila ich vlastný zmysel pre zdravý úsudok. A verím, že ide iba o krátkodobú záležitosť a že sa im racionálna analýza informácií šírených vo verejnosti časom znovu obnoví. Držím im palce.

Piaty pokus o likvidáciu Fica a spol.

17.07.2024

Geopolitické centrum spravujúce momentálne aj priestor SR sa v pomerne krátkom čase znovu pokúša zbaviť tŕňa v päte, – zbaviť sa vlády R.Fica a spol. Domáci „slovenskí“ aktivisti tohto centra idú naplno už dva roky, aby sa zavďačili svojim chlebodarcom. No napriek nemalým zdrojom sa im akosi nedarí. Fico a spol. napriek úsiliu progresívno-liberálnych [...]

Uhlerová uhla od ľavice k progresívcom: koľko odborárov s ňou súhlasí ?

14.07.2024

Predsedníčka KOZ Monika Uhlerová sa pred troma dňami v podkaste Denníka N dala počuť, že ona osobne je progresívna liberálka a nie ako jej predchodcovia na čele odborárov – ľavičiari a sociálni demokrati. Uhlerová tvrdo napadla zámer Smeru SSD postaviť v SR hrádzu progresivizmu. Byť proti progresivizmu je podľa Uhlerovej byť proti pokroku a sociálnej rovnosti. Byť za [...]

Opozícia spustila starú ošúchanú platňu o trestnom zákone

11.07.2024

Podľa Šimečkovcov a Grohlingovcov sú vládne strany Smer, Hlas a SNS babráci, lebo už po neviemkoľký raz musia prerábať trestný zákon /ďalej TZ/. Áno, pôvodný návrh novely TZ bol v NRSR predkladateľom upravovaný, lebo sa koalícia rozhodla vyhnúť sa konfrontácie s EK pri otázke právneho štátu. Potom bol pôvodný návrh upravený ešte raz, aby sa zastavila hystéria vo [...]

paríž

Do terasy parížskej kaviarne vrazilo auto: Jedna obeť a štyria ľudia v kritickom stave

17.07.2024 22:41

Vodič ušiel, spolujazdec mal pozitívny test na alkohol a drogy, uviedol zdroj z prostredia polície.

New York

Nad New Yorkom za bieleho dňa preletel meteor, potvrdila NASA

17.07.2024 21:58

Ohnivá guľa letela rýchlosťou asi 66 000 kilometrov za hodinu a klesala pod pomerne strmým uhlom.

rokovanie vlády, Robert Fico,

Fico: Zahraničná politika na štyri svetové strany je v prospech občanov. Plánuje cestu do Číny, vyjadril sa aj k Orbánovým cestám

17.07.2024 21:29, aktualizované: 21:30

Sedemnásteho júla 1992 som bol 27-ročným elévom v Slovenskej národnej rade, povedal predseda vlády.

slnečné jazerá, senec

Život mali pred sebou. Na Slnečných jazerách sa utopili dvaja mladíci

17.07.2024 21:13

Mladíci skočili do jazera z vodného bicykla a už sa nevynorili.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 450
Celková čítanosť: 2102511x
Priemerná čítanosť článkov: 4672x

Autor blogu

Kategórie