Založ si blog

Neverte slzám Holečkovej, Kolíkovej, Remišovej, Plavákovej a spol.-sú to podvodníčky !

Smutne konštatujem, že „našim“ zákerným médiám sa v posledných dvoch dňoch vďaka nedostatku plurality názorov podarilo znásilniť zdravý rozum časti Slovákov. Podarilo sa im zhruba to isté, ako v 2018, v rámci masovej hystérie ľudí pri kuciakiáde. RSTVS, ta3, markíza a JOJ sa jednostranným prísunom informácií a zábermi na hystericky plačúce poslankyne /Holečkovú, Cigánikovú…/ a teatrálne rozhnevaných poslancov /Hlina, Pročko…/ podarilo vypnúť pomerne veľkému počtu ľudí schopnosť chápať počutý a prečítaný text. Smutné, ale stalo sa.

V naivnej viere, že aspoň u časti zhysterizovaných obetí znovu nahodím rozumové chápanie si dovolím aspoň pár poznámok.

  • K úprave premlčacej lehoty pri trestnom čine znásilnenia nedošlo cielene alebo účelovo. O premlčacích lehotách pojednáva všeobecná časť Trestného zákona. Ak chce zákonodarca zmeniť režim premlčania napr. pri ekonomických trestných činoch, musí tak urobiť úpravou všeobecnej časti, teda časti, v ktorej sa určuje režim premlčania pre všetky trestné činy. NECHTIAC teda aj pre trestný čin znásilnenia.
  • Ku zmene režimu premlčania, napr. tak, aby sa premlčanie znásilnenia neriešilo v spoločnom režime s premlčaním iných trestných činov môže zákonodarca dospieť nie novelou niektorých ustanovení TZ, ale celkovým schválením kompletne nového Trestného zákona. – Minister spravodlivosti Susko oznámil, že ešte v tomto volebnom období sa táto vláda pokúsi – v riadnom konaní a v spolupráci aj s odborníkmi z opozície prijať úplne nový Trestný zákon. – Tieto dôležité informácie zazneli na TB ministra Suska viackrát. Novinári ich nechali nepovšimnuté. Podľa mňa úmyselne. -Radšej uverejnili dezinformácie, aby hystériu okolo premlčania znásilnení ďalej rozjatrili.
  • Predkladateľ novely Gašpar i minister Susko v súvislosti so znásilnením mladistvých, ktoré obete znásilnenia oznámili až po dosiahnutí dospelosti VIACKRÁT verejnosti uviedli, že v prípade mladistvých nie je premlčacia lehota 10 rokov, ale 15 rokov a že sa táto lehota počíta až od veku dosiahnutia dospelosti. Ak teda úchylný otec znásilnil svoju 7 ročnú dcéru a tá to oznámila polícii až po 10 rokoch, čin otca po 10 rokoch NEBUDE PREMLĆANÝ. Premlčaný bude až v čase, keď dcéra dosiahne 18+15 = 33 rokov. Takýto režim premlčania je platný aj v Českej republike. Nazdám sa, že 26 rokov na oznámenie trestného činu znásilnenia je dostatočne dlhý čas. Alebo nie ?
  • Ak nie, potom nejde o právny problém, riešiteľný za pomoci dlhej premlčacej lehoty. Potom ide o hlbinný psychický problém obete znásilnenia. Psychicky traumatizovanej do tej miery, že nie je ochotná nahlásiť znásilnenie polícii. Potom to nie je problém trestného zákona, ale problém psychologickej siete služieb pre takéto osoby. Poslankyňa za Smer p.Vaľová to na dnešnej TB Smeru vynikajúco vystihla. Tu musí štát pomáhať inak ako 10-20 a či aj 100 rokov dlhými premlčacími lehotami. Musí pomáhať prostredníctvom psychológov, ktorí znásilnením ranenú psychiku re-stabiluzujú a posilnia osobnosť obete do tej miery, že bude schopná zločin znásilnenia nahlásiť.

Je to teraz už jasné ? Vážení – miesto hystérie a nadávania súčasnej vláde treba veci čítať či počúvať s porozumením. Treba vypojiť zo spracovávania informácií emócie a zapojiť zdravý rozum. Ak sa to nepodarí, treba radšej mlčať, v záujme rešpektu okolia k sebe samému.

Ľutujem tých, čo skočili demagogickým médiám na lep. Ľutujem tých, čo sa zo súcitu rozplakali spolu s herecky zdatnými poslancami Holečkovou či Hlinom. Ľutujem tých, čo im mediálne prekrútená kauza „znásilnenia“ znásilnila ich vlastný zmysel pre zdravý úsudok. A verím, že ide iba o krátkodobú záležitosť a že sa im racionálna analýza informácií šírených vo verejnosti časom znovu obnoví. Držím im palce.

Fico to trafil: miesto informácií účelové propagandistické kampane

24.02.2024

Dnes mal R.Fico v RTVS z titulu svojej funkcie nárok na každomesačné premiérske vyjadrenia. Napriek rušivému vplyvu moderátorky /vytrvalo odvádzajúcej reč na podružné témy/ sa mu podarilo informovať občanov o všeličom zaujímavom. O tom, čo ich naozaj trápi a čo môžu očakávať od vlády v tej či onej oblasti. Spomedzi množstva vecí vyberiem iba jednu – podľa [...]

Médiá zapchali ústa „inakzmýšľajúcim“ odborníkom: na TZ, znásilnenia, na covid, na gender…na kuciakiádu

22.02.2024

Ďakujem že tu mediálny štuplík práve zapchal ústa odborníkovi s odlišným názorom na restoratívnosť trestného zákona , na znásilnenia, na očkovanie proti covidu, na príčiny našich ekonomických ťažkostí, na genderizmus…atď. – než majú redaktori a vydavatelia mejnstrímu v SR. Nejdem tu opakovať to, čo som už dnes napísal v dvoch článkoch na túto tému. [...]

Slovenské médiá zatvárajú hubu skutočným odborníkom

22.02.2024

Mediálna totalita, drvivá prevaha protislovenských a t.č. aj protivládnych médií vytvára v značnej časti slovenskej verejnosti predstavu, že všetci právnici, všetci psychológovia, všetci lekári, všetci sociológovia, všetci politológovia…slovom všetci odborníci sú na strane mudrákov z PS, SaS, KDH, hnutia Republika a pod. Protislovenská mediálna totalita maľuje [...]

Trump

Trump vyhral primárky v Južnej Karolíne, Haleyovú porazil na jej 'domácej' pôde

25.02.2024 06:18

Donald Trump podľa očakávania vyhral republikánske primárky v Južnej Karolíne a priblížil sa tak zase o niečo bližšie k republikánskej nominácii na prezidenta.

Simona Šimovičová, Ženský algoritmus

Šimovičová zo Ženského algoritmu: Ženy čelia v politike dvojitým štandardom, dva mesiace robili Slovenky zadarmo

25.02.2024 06:00

Ženské euro má hodnotu 83 centov, dva mesiace robili Slovenky zadarmo. Napriek tomu, že je žien viac, nerovnosť pretrváva a záujem o politiku je nízky.

kamióny, hranica, kolóna, poľsko, maďarsko, ukrajina

Vstup kamiónov zo Slovenska na Ukrajinu cez Maďarsko je zastavený. Na priechode Záhony ich stojí vyše 1 200

24.02.2024 22:03

Kolóny nákladných áut sa posledné týždne tvoria v súvislosti s blokádou hraníc poľskými farmármi.

pellegrini, korčok

Prieskum: Pellegrini je na čele kandidátov na prezidenta, Harabin rastie, Matovič štvrtý

24.02.2024 20:44

V druhom kole prezidentských volieb sa podľa prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza stretnú Pellegrini a Korčok, sú ďaleko od ďalších kandidátov.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 385
Celková čítanosť: 1848601x
Priemerná čítanosť článkov: 4802x

Autor blogu

Kategórie