Založ si blog

Slovná hnačka magisterky Kolíkovej za asistencie moderátora Bielika

Spočiatku som si včera pri večernej „diskusii“ magisterky Kolíkovej na ta3 myslel, že ju moderátor Bielik pozval do ta3, aby sa pred Slovákmi ešte viac zhovadila. Aby sa ešte viac zasvinila slovnou hnačkou, ktorá je pre jej diagnózu typická. No keď som videl, že sa Bielikovi vidí veľa aj tých 5 minút priestoru, ktoré Kolíkovej oponent Michelko od neho dostal-keď som videl, že len čo sa tento Dankov úradníček zmohol na 3-4 slová nesúhlasu, už mu Bielik skočil do reči, -hneď mi bolo jasné, že Bielikovi ide o niečo iné.

-Mimochodom, – Bielik si na zhovaďovanie -diskutéra i SNS,- rád pozýva do diskusie práve pána Michelka. Tento podržtaškovsky pôsobiaci jachtavý, koktavý, zabiehavý národniarček poslušne čaká, kým si ho moderátor všimne alebo kým sa jeho oponent unaví a siahne po pohári vody. Vtedy pán Michelko málo výrazným hlasom čosi zamumle, tri-štikrát sa následne opraví a potom, keď mu moderátor alebo protidiskutér skočí do reči, hneď stíchne a /asi aj s radosťou/ zalezie do kresla čo najďalej od stole.

Som presvedčený, že Bielik častým Kolíkovej pozývaním do svojej relácie Kolíkovú nechce pred Slovenskom ešte viac zhovadiť. On jej z úprimného srdca /možno aj lásky, ktovie/ chce poskytovať čo najviac priestoru. Včera napríklad 95% diskusného času. Jemu sa jej hnačkovitá slovná produkcia páči. On ju obdivuje ! Amenmáriatma, -on ju fakt obdivuje !

Technická poznámka na záver. Medzi odborníkmi psychiatrami a psychológmi sa obrazným vyjadrením „slovná hnačka“ označuje jeden zo symptómov disociatívnej /konverznej/ poruchy, kedysi nazývanej hystéria. Charakterizuje ju teatrálny, unáhlený, prekotný jazykový prejav, neschopnosť počkať na vyjadrenie druhého človeka, neovládateľné skákanie ľuďom do reči, podopreté nedočkavými a nesúhlasnými grimasami a výraznými pohybmi celého tela. Hnačkovitá reč je navonok foneticky bohatá, no obsahovo prázdna. Plná fráz a floskúl. Obsahujúca urážlivé a hostilné výrazy, zamerané voči oponujúcim druhým ľuďom.

Slovná hnačka sa v manifestnej fáze dá regulovať iba medikamentózne. Terapia metódou „nechajme ju vyhovoriť, však sa ona utíši“ je kontraproduktívna. Pacient so slovnou hnačkou neskončí sám od seba. To ho skôr v jeho plamennej reči šľak trafí. A poslucháča možno ešte skôr.

Čačaná pani Čaputová a 9 najväčších svinstiev

19.02.2024

Onedlho pani Čaputová opustí palác, kde bola zamestnaná. Niekto si bude pamätať, ako kultivovane prednášala cudzie texty, niekto si bude pamätať, aká bola čačaná v tom modrom, čiernom či inom hanečkovskom kostýmčeku. Nuž a my Slováci čo ? Ubezpečujem pani Čaputovú, že si tiež budeme pamätať. Budeme si pamätať menej čačané, skôr nepekné ba až hnusné veci. [...]

Čaputová sa správa ako kajúcnik – teda spolupracujúca obvinená osoba

18.02.2024

Len stručne. Dnešná spanilá jazda Čaputovej na Markíze zaujala jej skvelým hereckým výkonom. Zuzana Č. má dobrú slovnú pamäť. Text svojich vyjadrení nielenže skvelo odrapotala, ale urobila aj nadprácu – na niektoré „otázky“ moderátora odpovedala ešte skôr ako ich stihol celé sformulovať.. Jednoducho, Čaputová evidentne POZNALA CELÝ SCENÁR relácie. [...]

Ak je Putin politicky zodpovedný za smrť Navaľného, sú Čaputová a Kolíková politicky zodpovedné za smrť Lučanského a Krivočenka

17.02.2024

Politická analógia nepustí. Ak majú pravdu politici a publicisti na Západe, ak majú pravdu opoziční novinári a politici v SR, – že totiž bez ohľadu na konkrétnu príčinu smrti je za Navaľného úmrtie zodpovedný Putin, – potom jednoznačne tvrdia aj to, že za smrť generála Lučanského a advokáta Krivočenka je zodpovedná prezidentka Čaputová. Samozrejme, [...]

Húsíovia / Jemen /

Húsíovia nad Červeným morom zostrelili americký vojenský dron

21.02.2024 08:31

Húsijskí povstalci, ktorí ovládajú rozsiahle oblasti Jemenu, tvrdia, že útočia na lode v Červenom mori v rámci odvety za izraelskú vojenskú operáciu v Pásme Gazy.

Antony Blinken

Rio de Janeiro hostí šéfov diplomacií G20. Stretnú sa aj Blinken s Lavrovom

21.02.2024 08:12

Ministri zahraničia krajín skupiny G20 budú hovoriť najmä o vojnách na Ukrajine a na Blízkom východe.

Robotyne, streľba do zajatcov

VIDEO: Unian: Ruskí vojaci opäť postrieľali ukrajinských zajatcov

21.02.2024 08:00

Moskva a Kyjev sa od ruskej invázie na Ukrajinu obviňujú zo zabíjania vojnových zajatcov.

Viagra

V španielskom meste Don Benito zadržali kňaza, ktorý obchodoval s viagrou

21.02.2024 07:44

Kňaz bol v meste dobre známy a tešil sa obľube miestnych. K zadržaniu došlo v dome, ktorý kňaz zdieľa s iným mužom - svojím životným partnerom.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 381
Celková čítanosť: 1838102x
Priemerná čítanosť článkov: 4824x

Autor blogu

Kategórie