Založ si blog

Che Guevara nie je žiaden masový vrah. Dubovský je šarlatán. NAKU asi stále riadi Lipšic

Dnes sa udiala na Slovensku vec, ktorá je dôkazom toho, že nová vláda napriek nepopierateľnému úsiliu postupuje v očiste OČTK od politizácie stále veľmi pomaly. Rezort vnútra a i rezort justície sa snažia v skrátenom konaní čistiť verejný život od zločinných praktík Lipšica, Matoviča a spol. no stále to nestačí. Treba postupovať oveľa rýchlejšie. Prečo ?

  • Pretože inak NAKA začne bezdôvodne trestne stíhať poslanca národnej rady dr.Blahu iba zato, že si v pracovni vystavil obraz obľúbenej historickej osobnosti.
  • Che Guevara, -lebo ide o túto osobnosť, je vraj „masový vrah“ . LOŽ. Žiadna medzinárodná justičná autorita Che Guevaru za zločinca či masového vraha nevyhlásila.
  • Samozvaný „odborník“ Patrik Dubovský nemá nijaké oprávnenie na znaleckú činnosť v oblasti dejín Kuby resp. Latinskej Ameriky. Ak v tejto oblasti koná, je to šarlatánstvo. Je to ideologicky motivovaný útok na poslanca NRSR. Dubovský sám by mal byť trestne stíhaný za osočovanie Ľ.Blahu. Jeho by mala NAKA stíhať a nie sa riadiť pri svojej práci Dubovského táraninami.
  • Ak dovolíme NAKE stíhať ľudí podľa „znaleckých posudkov“ fanatikov, pološialených pseudohistorikov, potom tu budeme musieť stíhať všetkých predstaviteľov cirkvi /katolíckej i evanjelickej/, ktorí majú v kostoloch verejne vystavené obrazy a sochy svätcov, podieľajúcich sa na križiackych vojnách, zapojených do inkvizície, do vraždenia domorodcov , odmietajúcich kresťanstvo a pod. Šarlatáni ako Dubovský onedlho možno dajú podnet NAKE, aby prenasledovala školy a múzeá, kde sú obrazy, sochy. knihy údajných antisemitov Štúra, Vajanského, Švantnera, Rázusa atď. Gen. Štefánik bol svojho času ministrom vojny a svojimi rozhodnutiami spôsobil smrť stoviek či tisícov ľudí z čsl.légií v Rusku a inde. Vystavenie jeho portrétov či sôch by potom možno tiež mal byť trestný čin. Atď. atď. Dať ideologizujúcim historikom ako Dubovský oprávnenie, aby písali odborné posudky na naše a zahraničné osobnosti podľa svojho politického vkusu, – to je zámena historiografie za propagandu. Príklad Dubovského ukazuje, že znalecká činnosť v ideologickej oblasti je fašizoidný nezmysel. Znalecké odbory v oblasti „extrémizmu“ treba zrušiť. Lebo ich existencia je proti demokracii, proti slobode, proti ľudským právam.
  • Súčasná vláda má pred sebou veľa roboty. Nevie, čo skôr riešiť. V poriadku, ale napriek tomu sú veci, ktoré nepočkajú. Ktoré sa navyše dajú vyriešiť aj bez zmeny zákonov, ktoré sa dajú riešiť organizačnými úpravami a personálnymi výmenami. Ktoré stačí riešiť úpravou rezortných noriem, úpravou smerníc a náplne práce OČTK.. Politizujúce praktiky NAKY nepotrebujú zmenu zákonov. Postačí razantne urobiť v práci NAKY poriadok. Postačí odmietnuť také trestné oznámenie ako bolo to na dr. Blahu. Lebo oznámenie, čo podal Dubovský na sto honov smrdí politikou a nezákonnosťou.

Che Guevara je už pár rokov mŕtvy, no jeho duch dodnes revolucionizuje milióny ľudí v Latinskej Amerike. Oduševňuje slobodomyseľných ľudí bojujúcich v krajinách tretieho sveta proti americkému imperializmu.

Che Guevara bol a v mysliach ľudí zostal, latinskoamerickým vlastencom. Bol a zostal radikálnym ľavicovo orientovaným nacionalistom. Che Guevara bol erudovaný marxista latinskoamerického razenia. Spolupracoval s komunistami, no NIKDY NEBOL ČLENOM KOMUNISTICKEJ STRANY. Nedokázal sa podriadiť pokynom z Moskvy, takže v Moskve ho považovali za problémového individualistu a kritika niektorých praktík v ZSSR.. Po víťazstve revolúcie na Kube /nie komunistickej ale národnoosloboditeľskej revolúcie/ zabezpečoval Che Guevara najprv potrestanie 52 najbrutálnejších Batistových mäsiarov. odsúdených verejnými súdmi. Potom riadil agrárnu reformu , masovú vakcináciu Kubáncov, alfabetizačnú kampaň a neskôr vojenskú pomoc Kubáncov bojujúcim národom Afriky a Lati.Ameriky. V boji proti USA a ich kolaborantom napokon v Bolívii padol.

Che Guevara bol argentínsky lekár. Osobne ošetril stovky ľudí, zranených pri kontrarevolučných útokoch. Podľa zdrojov z americkej wikipédie sám nikdy nikoho nezabil, ba ani nezranil. Miesto praktického boja uprednostňoval písanie revolučných článkov. Jeho cieľom bolo nastoliť anti-americký režim nielen na Kube ale v celej Latinskej Amerike. USA o ňom rozširovali a rozširujú primitívne lži. Každý, kto sa aspoň trochu venuje národnooslobodzovaciemu hnutiu v Latin.Amerike však vie, aký Che Guevara skutočne bol a za čo bojoval.

Primitívny útok šarlatána Dubovského proti dr. Blahovi – za jeho vzťah k Che Guevarovi – si v SR vzala pod patronát strana KDH. Ideovo pomätená strana, ktorá už dávno nemá nič spoločné ani s kresťanstvom a ani s demokraciou. Strana, ktorá sa miesto kresťanskej ideologie opiera o ideologiu extrémneho a militantného anti-komunizmu. Ľuďom okolo Mikloška a spol. však agresívny antikomunizmus na pokojamilovnom Slovensku nikdy víťazstvo nepriniesol.KDH to napriek tomu to s fanatickým antikomunizmom skúšajú znovu a znovu. Najčerstvejším príkladom je aktuálny útok na dr.Blahu.

KDHácki militanti si môžu byť istí, že ani teraz neuspejú. Agresívnym brechotom a napínaním chabých ideových kapacít nič nedosiahnu. Táraním o Che Guevarovi a Blahovom extrémizme sa iba ešte viac strápnia.

KDH so svojím ťažením proti Blahovi a Guevarovi skrachuje. Tak ako mnohokrát v minulosti. Zostane Slovensku iba na smiech. Zaslúžene.

Fico dnes odštartoval vládnu krízu či skúšku charakterov súčasnej vládnej koalície ?

13.04.2024

Pod taktovkou relatívne vecného moderátora Mateja Baránka dnes Fico v pravidelnom formáte premiérskych monológov na RTVS odštartoval mimoriadne závažný proces. „Informoval“ verejnosť o svojom akože „osobnom názore“ na riešenie novej politickej situácie vo vládnej koalícii po zvolení P.Pellegriniho za prezidenta SR. Táto informácia tvorila iba 2-3% [...]

Ficovi a SR poskytli Michalovce „alibi“

11.04.2024

Dnes bolo v Michalovciach spoločné rokovanie vlád SR a UA. Rokovanie prebiehalo vo vľúdnom duchu, čo sa odrazilo aj v záverečnom prehlásení a na atmosfére záverečnej spoločnej tlačovej konferencie. Výsledky rokovania ? Ako sa slangovo vraví „nič moc“. Ale veď viac ako „nič moc“ ani nikto kto je len trochu v politike zorientovaný neočakával. Z oboch [...]

Povolebné SEBAKLAMY opozície

09.04.2024

Prozápadná opozícia to u nás na Slovensku zase prehrala. Prehrala, lebo jej mýtotvorná bublina narazila na útesy reality. Miesto toho, aby nastala sebareflexia, prozápadná opozícia reflexívne začína znovu snovať staré známe pavučiny lží a sebaklamov. Usiluje sa čo najskôr zaceliť rozderavené opláštenie svojej bubliny. Snaží sa čo najskôr fungovať po starom. Pomocou [...]

Kirjat Šmona / Izrael / Libanon /

Irán zaútočil dronmi na Izrael, Netanjahu sľúbil odpoveď

13.04.2024 22:23, aktualizované: 22:45

Izrael sa na priamy útok Iránu pripravoval, avizoval, že akýkoľvek úder nenechá bez odvety.

NEPOUZ, letisko, lietadlo, cestovanie

Jordánsko sa rozhodlo dočasne uzavrieť svoj vzdušný priestor pre všetky lietadlá

13.04.2024 22:20

Opatrenie prichádza v čase očakávaného odvetného útoku Iránu na Izrael.

polícia páska

V Prešove do osemmetrovej šachty spadol človek, vytiahli ho

13.04.2024 21:47

Osoba sa nachádzala v ťažko prístupnej šachte hlbokej až osem metrov.

Orenburg

Hladina rieky Ural v Orenburgu dosiahla historický rekord. Pod vodou je viac ako 3 500 domov

13.04.2024 21:08

Podľa úradov bolo za posledných 24 hodín zaplavených ďalších vyše 800 domov a 2600 súkromných pozemkov.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 416
Celková čítanosť: 1950655x
Priemerná čítanosť článkov: 4689x

Autor blogu

Kategórie