Založ si blog

Quo usque …Anna V. ?

Quo usque tandem abutere Anna. V. patientia nostra ? – Každá relácia moderovaná touto postaršou pani moderátorkou je minimálne pre polovicu slovenskej populácie skúškou trpezlivosti. Tak aj dnes v sobotu na obed v RTVS. Prečo ? Nuž začnem už výberom účastníkov diskusie. Anna.V. si zvykne vybrať jedného „smeráka“ a proti nej jednu alebo dve osoby, s ktorými je spriaznená politickými názormi a fanatizmom pri ich šírení. Už na začiatku diskusie sa tak vytvára „férový“ pomer 1 smerák na 1-2 pravičiarov + plus A.V. Teda 1:2 resp. 1:3.

Predmetom dnešnej besedy boli sociálne veci. Anna.V. si pozvala na debatu vecne orientovaného zaslúžilého ex-ministra soc.vecí pána Richtera. No a k nemu mladú kdhácku hviezdičku akúsi pani Holečkovú. Rovnako militantne anti-smerácky nabrúsenú osobu, akou je aj Anna.V. Anna.V. a Holečková boli evidentne zohraté. Prostoreká mladá kdháčka to sama prezradila, keď miesto argumentácie párkrát prehlásila, že sa prikláňa k názoru pani moderátorky.

Napriek oficiálnej téme sociálnych vecí sa beseda prekvapivo začala frontálnym útokom kádeháčky na podpredsedu NRSR dr.Ľ.Blahu. Tento človek je podľa Holečkovej i moderátorky Anny.V. nehodný výkon podpredsedníckej funkcie, lebo vo svojej kancelárii zástavu EU nahradil slovenskou, obraz Čaputovej uložil do skrine a na stenu zavesil portrét argentínsko-kubánskeho revolucionára a lekára Che Guevaru. Holečková vyhlásila, že ide o masového vraha, medzinárodne označeného zločinca, ktorý na stenu v úradnej miestnosti nepatrí, lebo by to kazilo mládež. Anna.V. ju podporila a vecné námietky p. Richtera statočne prerušovala a prehlušovala. Obe ficobijky v tandeme púšťali na neprítomnú osobu Ľ. Blahu oheń a síru. Aká je však spojitosť Che Guevaru so socialnymi vecami v SR – to sa mi napriek úpornej snahe odhaliť nepodarilo.

Po tamto ideologickom predjedle sa konečne dostali na pretras sociálne záležitosti. Konkrétne napr. 13-te dôchodky pre slovenských seniorov. Tu sa ficobijský tandem Anna.V.-Holečková vrhol na vec z dvoch strán: na jednej strane obvinil Smer z klamania voličov, keď upozornil, že sa dôchodky nebudú dávať ešte v r.2023 ako bolo údajne Ficom sľúbené, ale až v 2024. Na druhej strane tandem Anna.V.-Holečková odsúdil samotnú myšlienku 13-teho dôchodku, lebo naň štát nemá peniaze. Od p.Richtera požadovali obe fanatičky, aby povedal, odkiaľ a na čí úkor bude projekt financovaný. Logický argument p.Richtera, že odpoveď nájdu záujemcovia v chystanom PVV /v ktorom môžu byť iba sociálne veci kryté zdrojmi/ u našich dám nezaberal. Nečudo, veď išlo o logický argument.

Tandem Anna.V. -Holečková však ukončil diskusiu k tejto téme iným druhom logiky: zdroje na 13-te dôchodky /asi 700 mil. eur/ by vraj možno aj boli , no nebudú, lebo ich súčasná vláda minula na migračné divadlo a na naťahovanie sa s býv. policajným prezidentom Hamranom. Tak to už hej, – toto už má logiku takmer ako pokus o zavlažovanie lánov kukurice detskými striekacími pištoľami.

Po povinnej ideologickej prosmeráckej jazde, týkajúcej sa Blahu a Šutaja-Eštoka sa už potom dostala beseda predsa len do vecnejších koľají. Pri rozoberaní jednotlivých sociálnych otázok skúsený a trpezlivý p. Richter vysvetlil Holečkovej o čo vláde pôjde a upozornil na to, že vládne riešenia nie sú ďaleko od riešení navrhovaných KDH. Tu Holečková, pozbavená komandovania Anny.V. musela chtiac-nechtiac súhlasiť.

Suma sumárum, ak by do priebehu debaty rušivo nezasahovala Anna.V. mohlo to byť zaujímavé rozprávanie. V diskusii sa mohlo ukázať, ako blízko majú sociálne riešenia KDH k riešeniam sociálnej demokracie. Nemôžem sa však zbaviť dojmu, že moderátorka Anna.V. sa práve takejto kresťansko-sociálnej takmer-zhody obávala. Mám pocit, že úlohou moderovania Anna.V. bolo takémuto súzvuku zabrániť. – Ak je to pravda, potom nezostáva iné, ako trpezlivo čakať, kedy očistné vlny zasiahnu aj RTVS. Nezostáva iné. len čakať kedy sa slovenský verejnoprávny mediálny priestor dostane do stavu objektívnosti, vecnosti a komunikačnej normality.

Paranoidné mimovládky alebo mediálne príživníctvo ?

01.12.2023

Mimovládky už niekoľko dní vedú barnumskú spolitizovanú reklamnú kampaň vraj na svoju obranu. Niet dňa, aby niekto z opozičných politikov alebo s nimi spriaznených údajne dobročinných mimovládok nevystupoval v médiu a nerozplakával Slovákov srdcervúcimi historkami o deťoch s rakovinou, o imobilných malých pacientoch či v biede žijúcich ženičkách s kŕdľom malých [...]

Kto začína s terorizmom ?

30.11.2023

Včera a dnes sa napriek prímeriu v Gaze odohrali dva -ak chcete teroristické útoky, izraelských ozbrojencov proti Palestínčanom a potom, ak chcete teroristický útok Palestínčanov proti Izraelčanom. Začalo sa to vykrikovaním dvoch palestínskych detí na hliadkujúcich izraelských ozbrojencov v utečeneckom tábore Jannín /Západný breh, územie Palestínskej samosprávy/. [...]

Slováci nie sú antisemiti

27.11.2023

Slováci nie sú antisemiti. Žiadne prepisovanie a falšovanie histórie, žiadne kampane platených poskokov v médiách na tom nič nezmenia. Slováci nemajú radi sionistov, – tak ako nemajú radi ani iných militantných šovinistov- či už sú to šovinisti ukrajinskí, nemeckí, ruskí, maďarskí, poľskí …alebo aj slovenskí. Militantní sionisti často zamieňajú svoju [...]

Jeruzalem, streľba, teroristi

Prvý zasiahol proti teroristom pri útoku v Jeruzaleme, zabili ho vlastní. Vojaka, ktorý strieľal, zatkli

05.12.2023 05:30

Ako prvý začal Izraelčan Juval Castleman páliť na útočníkov v Jeruzaleme, ktorí strieľali do ľudí. Sám zahynul po guľke izraelského vojaka, ktorý si ho splietol s teroristom.

Orbán, Fico

Fico nemusí byť ako Orbán, myslí si európsky think-tank. Čaká EÚ veľký boj s Maďarskom o Ukrajinu?

05.12.2023 05:30

Zdá sa, že nová slovenská vláda by mohla byť prirodzeným prokremeľským spojencom Maďarska, ale...

COP28, klimatický summit

Emisie oxidu uhličitého v tomto roku stúpnu. Ťahúňmi sú Čína, India a letecká doprava

05.12.2023 05:05

Emisie v Číne sa oproti vlaňajšku zvýšili o 458 miliónov ton, v Indii o 233 miliónov ton a emisie z leteckej dopravy o 145 miliónov ton.

Advent, saleziáni, Nová Dubnica, mReportér

Mikuláš a anjeli potešili deti na Považí. Tradičné adventné popoludnie sa nieslo v pohodovej atmosfére

05.12.2023 05:00

Zábery z Novej Dubnice zachytil mReportér Daniel Imriška.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 329
Celková čítanosť: 1638704x
Priemerná čítanosť článkov: 4981x

Autor blogu

Kategórie