Založ si blog

Šutaj-Eštok o voze, ťažšie chápaví novinári o koze

Minister vnútra Šutaj Eštok dva dni avizoval veľkú propagačnú a zastrašovaciu akciu proti migrantom a prevádzačom. Do akcie proti nim sa polícia rozhodla vyjsť ako s bubnom na zajace. S veľkou medializáciou, s množstvom policajtov, aut s majákmi, húkačkami, s dronmi, koňmi, štekajúcimi psami. O tom, že išlo o to, čo Šutaj Eštok avizoval t,j. o demonštráciu sily a zastrašovanie zločincov musel vidieť a vedieť každý absolvent základnej školy, aj špeciálnej školy. – Iba niektorí „naši“ mienkotvorní novinári a naši opoziční politici nie.

Opoziční novinári a politici tvrdia, že ide o neúspešnú akciu. Prečo ? Lebo sa počas akcie nepodarilo chytiť ani jedného jediného migranta. Teda, že policajti pomocou bubnov žiadneho „vrabca“ nechytili. Novinári, ktorí toto tvrdia si o inteligencii policajtov asi veľa nemyslia. Podľa nich sú policajti takí tupí, že zločincov chytajú tak, že ich vopred na svoju akciu všetkými dostupnými prostriedkami upozornia. Takíto novinári asi nikdy nemali s policajtmi žiadne skúsenosti. Ak totiž muži v zelených uniformách chcú niekoho naozaj chytiť, postupujú presne opačne ako pri včerajšej zastrašovacej akcii. Dobre sa ukryjú, prezlečú do civilu, zamaskujú a potichu čakajú, kedy im zločinci do pasce sami vbehnú.

Milí nahlúpli opoziční politici z PS, OLaNO a SaS a ťažko chápaví nie príliš vzdelaní novinári. Ak policajti pod velením Šutaja Eštoka nechytili žiadneho migranta, tak je dôkaz úspechu akcie. Nie neúspechu. Policajná akcia dosiahla, čo mala – zastrašila migrantov, odohnala ich na míle ďaleko od slovenskej hranice. A možno na poriadne dlho.

Každému, kto má hlavu na krku, je zmysel a úspech akcie zrejmý. Pre menej chápavých alebo programovo nechápavých novinárov a opozičných politikov to tak nie je. Oni sú totiž platení za nechápavosť. Oni sú platení za zosmiešňovanie vládnych krokov, ktoré sú pre nich na pochopenie príliš zložité. A tak sa novinári a opoziční politici chichocú. Síce bez príčiny ale o to srdečnejšie.

-Slovenská ľudová múdrosť vraví – iba blázni sa smejú bez príčiny. Je to aj prípad novinármi a opozíciou aktuálne vysmievanej policajnej akcie ministra Šutaja-Eštoka ? Nepochybujem, že áno.

Paranoidné mimovládky alebo mediálne príživníctvo ?

01.12.2023

Mimovládky už niekoľko dní vedú barnumskú spolitizovanú reklamnú kampaň vraj na svoju obranu. Niet dňa, aby niekto z opozičných politikov alebo s nimi spriaznených údajne dobročinných mimovládok nevystupoval v médiu a nerozplakával Slovákov srdcervúcimi historkami o deťoch s rakovinou, o imobilných malých pacientoch či v biede žijúcich ženičkách s kŕdľom malých [...]

Kto začína s terorizmom ?

30.11.2023

Včera a dnes sa napriek prímeriu v Gaze odohrali dva -ak chcete teroristické útoky, izraelských ozbrojencov proti Palestínčanom a potom, ak chcete teroristický útok Palestínčanov proti Izraelčanom. Začalo sa to vykrikovaním dvoch palestínskych detí na hliadkujúcich izraelských ozbrojencov v utečeneckom tábore Jannín /Západný breh, územie Palestínskej samosprávy/. [...]

Slováci nie sú antisemiti

27.11.2023

Slováci nie sú antisemiti. Žiadne prepisovanie a falšovanie histórie, žiadne kampane platených poskokov v médiách na tom nič nezmenia. Slováci nemajú radi sionistov, – tak ako nemajú radi ani iných militantných šovinistov- či už sú to šovinisti ukrajinskí, nemeckí, ruskí, maďarskí, poľskí …alebo aj slovenskí. Militantní sionisti často zamieňajú svoju [...]

Jeruzalem, streľba, teroristi

Prvý zasiahol proti teroristom pri útoku v Jeruzaleme, zabili ho vlastní. Vojaka, ktorý strieľal, zatkli

05.12.2023 05:30

Ako prvý začal Izraelčan Juval Castleman páliť na útočníkov v Jeruzaleme, ktorí strieľali do ľudí. Sám zahynul po guľke izraelského vojaka, ktorý si ho splietol s teroristom.

Orbán, Fico

Fico nemusí byť ako Orbán, myslí si európsky think-tank. Čaká EÚ veľký boj s Maďarskom o Ukrajinu?

05.12.2023 05:30

Zdá sa, že nová slovenská vláda by mohla byť prirodzeným prokremeľským spojencom Maďarska, ale...

COP28, klimatický summit

Emisie oxidu uhličitého v tomto roku stúpnu. Ťahúňmi sú Čína, India a letecká doprava

05.12.2023 05:05

Emisie v Číne sa oproti vlaňajšku zvýšili o 458 miliónov ton, v Indii o 233 miliónov ton a emisie z leteckej dopravy o 145 miliónov ton.

Advent, saleziáni, Nová Dubnica, mReportér

Mikuláš a anjeli potešili deti na Považí. Tradičné adventné popoludnie sa nieslo v pohodovej atmosfére

05.12.2023 05:00

Zábery z Novej Dubnice zachytil mReportér Daniel Imriška.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 329
Celková čítanosť: 1638711x
Priemerná čítanosť článkov: 4981x

Autor blogu

Kategórie