Založ si blog

Podieľa sa vláda USA na pašovaní detí ?

Americký „opozičný“ tv kanál Fox News si nedá povedať. Napriek prehraným súdnym sporom a vynúteným personálnym zmenám /Thucker Carlsson/ je vo Fox News stále dosť odvážnych žurnalistov. Jeden z nich A. Shaw prezentoval príspevok, podľa ktorého sa vláda USA podieľa na pašovaní mladých migrantov bez sprievodu rodičov z Mexika do USA. Ide o mnohomiliardový kšeft. A stále rastie.

Dôkazom je, že kým v 2020 sa do USA dostalo iba kolo 33 tis-detí bez sprievodu rodičov, vlani to už bolo vyše 152 tisíc. Tento rok je to za prvé tri mesiace asi 70 tisíc. Podľa organizácie Alliance for a safe Texas využivajú pašeráci dieru v americkej imigračnej legislatíve. Deportovanie mladých migrantov, ktorí do USA prišli bez sprievodu rodičov je veľmi limitované. Mladí imigranti sú po príchode do USA v „starostlivosti“ krajinských mexických organizácii. Najčastejšie má táto opatera podobu nekvalifikovanej nútenej práce za jedlo a ubytovanie.

Pred pár dňami predstavitelia USA preklínali Rusko za nútené zavlečenie mladých /ruskojazyčných/ ľudí z Donbasu do Ruska. Príklad, na ktorý poukázal Fox News by mal byť členom americkej exekutívy geograficky bližší. – Prečo teda nekonajú ?

Prečo nebola Čaputová na rozlúčkovej návšteve v Budapešti ?

12.06.2024

Čaputová to má, chvalabohu už pomaly za sebou. Už len dva dni. Teším sa, že odíde, nebola to totiž prezidentka podľa môjho gusta. Mal som pocit, že mi ako občanovi Slovenskej republiky robí zle kde a kedy môže. Ale treba jej uznať, – robila a robí to konzekventne. Prakticky až do posledného dňa svojho pobytu v Grassalkovichovom paláci. Čaputová je momentálne na [...]

Ignoranti sa vytešujú, že beztrestne šliapu po Putinových červených čiarach…

07.06.2024

Ignoranti z médií na Západe a nahlúpli západní politici sa zabávajú na tom, ako beztrestne šliapu po tzv. Putinových červených čiarach a Putin sa na to iba bezmocne pozerá. To, že Putin je iba „sabaka“ ktorá breše ale nehryzie už zneužíva Macron /pohrávajúc sa s Mirage-mi/, Scholz /rozšafne ponúkajúci ďalekonosnejšie rakety a delá/, Biden /k zásielkam [...]

Šimečka a spol. už zase radšej klamú než akoby férovo súťažili

03.06.2024

Okrúhle stoly vyšli z módy. Prechodné zmierenie útokov proti vláde sa skončilo. Šimečka a spol. už zase naplno klamú, ako za starých dobrých čias pred atentátom na predsedu vlády SR. Všetko sa vrátilo do starých koľají, lebo voľby do europarlamentu sa blížia a zahraniční sponzori potrebujú, aby PS prispelo do zásobníka progresívcov a liberálov aspoň 8 z 15 [...]

Petr Pavel / Zuzana Čaputová /

Čaputová a Pavel si navzájom udelili najvyššie štátne vyznamenania

13.06.2024 12:42

Vyznamenanie Čaputovej český prezident udelil, pretože napĺňa všetky rysy, ktoré by hlava štátu demokratickej krajiny podľa neho mala mať.

Buenos Aires / Protesty /

Tisíce ľudí v Buenos Aires protestovali proti spornej vládnej reforme. Demonštrácie prerástli do násilia

13.06.2024 12:24

Prezident Javier Milei demonštrantov označil za teroristov.

Nikol Pašinjan

Kým bude pri moci Lukašenko, arménsky činiteľ do Bieloruska nepôjde, vyhlásil Pašinjan. Deň predtým varoval Kremeľ

13.06.2024 12:00

Arménsky premiér vyhlásil, že jeho krajina vystúpi z Organizácie zmluvy o kolektívnej bezpečnosti vedený Moskvou.

MiG-29

Naď reaguje na Kaliňáka a ukázal dokumenty k migom darovaným Ukrajine: Minister klame

13.06.2024 11:57

Podľa exministra súčasný šéf rezortu obrany klame a oklamal aj verejného ochrancu práv, ktorý sa venoval prípadu nesprístupnenia právnej analýzy k darovaniu stíhačiek.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 438
Celková čítanosť: 2050178x
Priemerná čítanosť článkov: 4681x

Autor blogu

Kategórie