Založ si blog

Infantilný Sulík, lotériová „saska“ či veselá „šašovka“

To, čo predviedol Sulík na TB po skončení „kongresu“ SaS bol festival detinskosti, pubertálnej nezodpovednosti, excesov aké je schopná produkovať iba osoba s psychikou, ovplyvnenou … no veď viete čím.

Sulíkovo škôlkárske siláctvo, pri ktorom neustále vykrikoval, že on a jeho „strana“ idú vyhrať parlamentné voľby /pol roka pred nimi majú preferencie tesne nad 5%-nou hranicou zvoliteľnosti/ muselo zaujať nejedného sociológa či skôr psychológa. – Smutné, že napriek nízkym preferenciám sa na Slovensku stále nájde pár desiatok tisíc zablúdených duší, čo sa rozhodnú dať svoj hlas Sulíkovi a jeho SaS resp. „saske“.

Akí sú to ľudia, tí Sulíkovi voliči ? Sociológovia vravia, že skôr mladší a VŠ-vzdelaní s technokratickým pohľadom na svet. Ja sa nazdám, že sú to skôr ľudia neskúsení, povrchní, polovzdelaní /VŠ na úrovni bakalára dnes nie je žiadne vzdelanostné kritérium/, natrénovaní napr. na informačný servis pre nejakú obchodnú prevádzku, no bez hlbších znalostí v oblasti politológie, filozofie, dejín a kultúry vlastného národa resp. geografie rodnej krajiny.

Kedysi sa sem zaraďovali aj hipsteri, zelení ľavičiari a „rebeli bez príčiny“ z radov prvovoličov. Tí však už teraz majú svoju vlastnú sektu, paradoxne nazývanú „progresívne“ Slovensko.

SaS-kári na rozdiel od hipsterov z PS sú zaprísahaní pseudo-pravičiari. Sú to ľudia, ktorí sa bez škrupulí ženú za kapitalizmom „slobodného trhu“, za čo najvyššou mzdou, čo najexkluzívnejším „slobodným“ až bezuzdným konzumom. Podobne ako PSáci, sú to však aj ľudia túžiaci zaujať svoje okolie nejakou konjunkturálnou módnou aktivitou v oblasti voľného času a partnerského života, resp. v oblasti úpravy zovňajšku, výchovy a vzdelávania detí. Predbiehajú sa v opovrhovaní tradícií vlastnej rodiny, vlastného slovenského národa a štátu.

Takýmto nedopečeným „občanom“ Sulíkovo detské vykrikovanie ako chce voľby vyhrať, imponuje. Sulíkovi voliči sú tak ako Sulík večne nedospelí, nebezpečne nedozretí, národnokulturálne retardovaní. Ich vkus je podobný Sulíkovmu. Túžia po selfie s Geissenovcami, po predvádzaní sa v kostýme supermana alebo dámy bez nohavičiek. Bojujú s problémami vlastnej identity ako jeden zo Sulíkových podpredsedov. Diplomatické návštevy by boli schopní prijímať v parlamente v rifliach, ako ich predseda. Na raňajky by neprezieravo chodili k obskúrnemu „podnikateľovi“ Kočnerovi. Kvôli márnomyseľnosti by boli ochotní rozbiť vládu 5 a pol miliónovej krajiny. V minulosti dvakrát. A v budúcnosti tiež. Odchod z vlády je pre Sulíka a spol. iba čosi na úrovni tuctového IT-čkára, ktorý bez rozmyslu dal včera výpoveď jednému zamestnávateľovi, dnes nastupuje k inému zamestnávateľovi ale už rozmýšľa o tom, že zajtra aj od neho odíde a pozrie sa po niečom lepšom. Po čomsi takom, kde by ON KONEČNE VYHRAL.

Sulíkovou politickou /nie iba predvolebnou/ stratégiou nie je priťahovať pozornosť personálnou stabilitou či kolegiálnou kredibilitou, resp. hodnotami vernosti a práce. Sulík chce vyhrať voľby tak, že bude ľudí na Slovensku neustále šokovať. Že ich bude ako pubertiak priťahovať neustálou „zmenou hry“, provokatívne krikľavou farbou vlasov, spasiteľskými daňovými teóriami, bružúrkovanými podnikateľskými kilečkami, hašterivosťou v diskusiách s vládnymi spojencami a uličníckym arogantným útočením na partnerov v mediálnych diskusiách.

Včerajšie Sulíkovo vykrikovanie, že oni v saske chcú voľby vyhrať mi v stave, v akom sú reálne politické schopnosti SaS, pripomína chvastanie sa futbalistov Veľkých Teriakoviec, že onedlho postúpia do extraligy a stanú sa majstrami Slovenska. Iste, je to čosi, čo je na prvé počutie zaujímavé, ba i zábavné. Ale len dovtedy, dokedy nezistíte, že to ten chvastúň myslí vážne. Od tohto momentu sa už nezabávate ale pozornejšie sledujete, čo pije, resp. fajčí alebo šnupe…Prípadne v chvastúňovom okolí hľadíte nejaké iné vysvetlenie-napr. sanitku s mužmi v bielych plášťoch…

Babišovský reklamný mág, ktorého si Sulík najal, aby mu pomohol s volebnou kampaňou je možno chlapík mazaný všetkými masťami a vybavený všetkými aktuálnymi propagandistickými trikmi. Možno by takýto skúsený odborník Sulíkovi naozaj pomohol, ba nedajbože by mu dopomohol aj k relatívnemu volebnému úspechu. No tento chlapík /a samozrejme spolu s ním aj Sulík etc./ akosi zabudol, že SaS sa zmenou názvu na sasku nestane novou stranou. Naopak, že ide o stranu poriadne popísanú kadejakými škandálmi. Akosi zabudol na to, že Sulík sa tu na slovenskej politickej poneviera už pekných pár rokov. Sulík-kamarát Kočnera, Sulík-objaviteľa Matoviča, Sulík-čo potopil Radičovú, Matoviča a Hegera – to nie je pre Slovákov žiaden čistý, nepopísaný list. Naopak, je to uličník, čo má už riadne veľa na rováši. Nielen u ľavičiarov ale aj u zvyšku pravičiarov.

Akýkoľvek propagandistický mág bude mať so Sulíkom a spol. veľmi ťažkú robotu. Starého psa z SaS novým trikom nenaučí. Nanajvýš to nejako zakamufluje. Žiadna zmena zo Sulíka-austrálskeho farmára, ktorý na to tu na Slovensku už kašle, – na Sulíka-všeľudového „Víťazo-sláva sa konať nebude. Sulík nebol. nie je a nikdy nebude miláčikom davov. To by sa musel nejako k nim priblížiť, ísť medzi nich /aspoň tak ako trnafský guru Matovič/. – A to on nie, to on nikdy nespraví-lebo bežní viac či menej sociálne orientovaní ľudia boli, sú a budú pre neho jednoducho jedno veľké FUJ.

To, že Sulík v SR voľby nevyhrá, vie väčšina delegátov Sulíkovho snemu. Ba vie to asi vo svetlejšej chvíľke aj on sám. Všetci, vrátane Sulíka, berú stratégiu SaS „vyhrať voľby“ ako recesiu, ako „JEDNU VEĽKÚ PRČU“. Výhru vo voľbách aj v SaS berú iba ako cirkusový, šašovský trik na zaujatie publika. Dokonca aj liberálne médiá to berú iba ako pozoruhodnú typicky sulíkovskú šašovinu.

-Babišovský reklamný mág vymyslel za súčasný maskovací kostým SaS preoblečenie s názvom „saska“. Prezrádza veľa. Aj to, že v novej hre SaS na víťaza volieb ide o riadnu lotériu, o riadny hazard. Sulík zbytočne hazarduje so svojimi peniazmi. V septembri totiž jeho športka, sazka či saska určite nevyhrá.

To tú SaS mohol dať Sulík radšej premenovať na čosi veselé a zábavné. Vzhľadom na staré i nové šašoviny ju mohli nazvať napríklad „ŠAŠKA“ alebo „ŠAŠOVKA“. Vystúpenie Sulíka na TB po kongrese SaS by tomuto názvu oveľa viac zodpovedalo.

Piaty pokus o likvidáciu Fica a spol.

17.07.2024

Geopolitické centrum spravujúce momentálne aj priestor SR sa v pomerne krátkom čase znovu pokúša zbaviť tŕňa v päte, – zbaviť sa vlády R.Fica a spol. Domáci „slovenskí“ aktivisti tohto centra idú naplno už dva roky, aby sa zavďačili svojim chlebodarcom. No napriek nemalým zdrojom sa im akosi nedarí. Fico a spol. napriek úsiliu progresívno-liberálnych [...]

Uhlerová uhla od ľavice k progresívcom: koľko odborárov s ňou súhlasí ?

14.07.2024

Predsedníčka KOZ Monika Uhlerová sa pred troma dňami v podkaste Denníka N dala počuť, že ona osobne je progresívna liberálka a nie ako jej predchodcovia na čele odborárov – ľavičiari a sociálni demokrati. Uhlerová tvrdo napadla zámer Smeru SSD postaviť v SR hrádzu progresivizmu. Byť proti progresivizmu je podľa Uhlerovej byť proti pokroku a sociálnej rovnosti. Byť za [...]

Opozícia spustila starú ošúchanú platňu o trestnom zákone

11.07.2024

Podľa Šimečkovcov a Grohlingovcov sú vládne strany Smer, Hlas a SNS babráci, lebo už po neviemkoľký raz musia prerábať trestný zákon /ďalej TZ/. Áno, pôvodný návrh novely TZ bol v NRSR predkladateľom upravovaný, lebo sa koalícia rozhodla vyhnúť sa konfrontácie s EK pri otázke právneho štátu. Potom bol pôvodný návrh upravený ešte raz, aby sa zastavila hystéria vo [...]

paríž

Do terasy parížskej kaviarne vrazilo auto: Jedna obeť a štyria ľudia v kritickom stave

17.07.2024 22:41

Vodič ušiel, spolujazdec mal pozitívny test na alkohol a drogy, uviedol zdroj z prostredia polície.

New York

Nad New Yorkom za bieleho dňa preletel meteor, potvrdila NASA

17.07.2024 21:58

Ohnivá guľa letela rýchlosťou asi 66 000 kilometrov za hodinu a klesala pod pomerne strmým uhlom.

rokovanie vlády, Robert Fico,

Fico: Zahraničná politika na štyri svetové strany je v prospech občanov. Plánuje cestu do Číny, vyjadril sa aj k Orbánovým cestám

17.07.2024 21:29, aktualizované: 21:30

Sedemnásteho júla 1992 som bol 27-ročným elévom v Slovenskej národnej rade, povedal predseda vlády.

slnečné jazerá, senec

Život mali pred sebou. Na Slnečných jazerách sa utopili dvaja mladíci

17.07.2024 21:13

Mladíci skočili do jazera z vodného bicykla a už sa nevynorili.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 450
Celková čítanosť: 2102350x
Priemerná čítanosť článkov: 4672x

Autor blogu

Kategórie