Založ si blog

Pomôžu Čaputovej služobky do Kyjeva vyhrať ďalšie voľby ?

Pred 1989 súdruhovia, čo chceli byť kremeľskejší ako ľudia z Kremľa nazývali služobnú cestu „KOMANDIROVKOU“. Chceli tým zdôrazniť, že nejde ani tak o rutinnú cestu v rámci zamestnaneckej služby, ale skôr o plnenie príkazu nadriadeného súdruha vedúceho.

Okolnosti, ktoré sprevádzali prípravu a realizáciu spoločnej cesty českého prezidenta a slovenskej prezidentky do Kijeva boli podľa mňa akési neprirodzené, organizované akoby niekým zo spoločného pozadia oboch prezidentov. Dnešný búrlivý priebeh „návštevy“ je toho pekným symbolom. Do Kyjeva k Zelenskému sa stále prezidenti nedostali-Zelenskij je vraj po rannom útoku ruských rakiet stále v bunkri a na fotenie sa Zelenského s prezidentmi na „kijevskej ulici“ či v prijímacej sále jeho paláca dôjde neskôr-okolo obeda.

Od koho dostala Čaputová kyjevskú komandirovku ? Od ktorého komandíra ? Prečo ju akceptovala ? Lebo je to slušná dáma, čo nevie povedať nie ? Alebo preto, že si spolu so svojim naivným propagačným PR tímom myslí, že jej služobka pridá na prestíži u jej slovenských voličov ? To fakt ? To si fakt Čaputová myslí, že jej cestovačky do Kyjeva nahrnú do volebného košiara státisíce Slovákov a že vďaka nim vyhrá voľby ? To ten Čaputovej tím -napriek citlivému vnímaniu-nepozná skutočné náhľady Slovákov na vojnu na Ukrajine a na vládne kamarátšafty s banderovcami ?

A čo vy – milí čitatelia ? Myslíte si, že cestami do Kyjeva – tobôž ak sa zrealizujú spolu s českým prezidentom- budú Čaputovej preferencie zvyšovať alebo naopak ? /Toto nie je myslené ako anketa, skôr len ako rečnícke otázky…/.

Paranoidné mimovládky alebo mediálne príživníctvo ?

01.12.2023

Mimovládky už niekoľko dní vedú barnumskú spolitizovanú reklamnú kampaň vraj na svoju obranu. Niet dňa, aby niekto z opozičných politikov alebo s nimi spriaznených údajne dobročinných mimovládok nevystupoval v médiu a nerozplakával Slovákov srdcervúcimi historkami o deťoch s rakovinou, o imobilných malých pacientoch či v biede žijúcich ženičkách s kŕdľom malých [...]

Kto začína s terorizmom ?

30.11.2023

Včera a dnes sa napriek prímeriu v Gaze odohrali dva -ak chcete teroristické útoky, izraelských ozbrojencov proti Palestínčanom a potom, ak chcete teroristický útok Palestínčanov proti Izraelčanom. Začalo sa to vykrikovaním dvoch palestínskych detí na hliadkujúcich izraelských ozbrojencov v utečeneckom tábore Jannín /Západný breh, územie Palestínskej samosprávy/. [...]

Slováci nie sú antisemiti

27.11.2023

Slováci nie sú antisemiti. Žiadne prepisovanie a falšovanie histórie, žiadne kampane platených poskokov v médiách na tom nič nezmenia. Slováci nemajú radi sionistov, – tak ako nemajú radi ani iných militantných šovinistov- či už sú to šovinisti ukrajinskí, nemeckí, ruskí, maďarskí, poľskí …alebo aj slovenskí. Militantní sionisti často zamieňajú svoju [...]

Jeruzalem, streľba, teroristi

Prvý zasiahol proti teroristom pri útoku v Jeruzaleme, zabili ho vlastní. Vojaka, ktorý strieľal, zatkli

05.12.2023 05:30

Ako prvý začal Izraelčan Juval Castleman páliť na útočníkov v Jeruzaleme, ktorí strieľali do ľudí. Sám zahynul po guľke izraelského vojaka, ktorý si ho splietol s teroristom.

Orbán, Fico

Fico nemusí byť ako Orbán, myslí si európsky think-tank. Čaká EÚ veľký boj s Maďarskom o Ukrajinu?

05.12.2023 05:30

Zdá sa, že nová slovenská vláda by mohla byť prirodzeným prokremeľským spojencom Maďarska, ale...

COP28, klimatický summit

Emisie oxidu uhličitého v tomto roku stúpnu. Ťahúňmi sú Čína, India a letecká doprava

05.12.2023 05:05

Emisie v Číne sa oproti vlaňajšku zvýšili o 458 miliónov ton, v Indii o 233 miliónov ton a emisie z leteckej dopravy o 145 miliónov ton.

Advent, saleziáni, Nová Dubnica, mReportér

Mikuláš a anjeli potešili deti na Považí. Tradičné adventné popoludnie sa nieslo v pohodovej atmosfére

05.12.2023 05:00

Zábery z Novej Dubnice zachytil mReportér Daniel Imriška.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 329
Celková čítanosť: 1638734x
Priemerná čítanosť článkov: 4981x

Autor blogu

Kategórie