Založ si blog

Koľko ruských vojakov padlo na Ukrajine od februára 2022 ?

Dnes oznámil Generálny štáb Ukrajinskej armády, že celkový počet ruských vojakov, ktorí boli za vyše roka bojov na Ukrajine zabití alebo zranení dosahuje presne 181 090 mužov. Ak si kliknete na internetový vyhľadávač a dáte tam /po anglicky/ otázku „aký je pomer medzi zabitými a ranenými vojakmi vo vojne“, objaví sa vám odpoveď, podľa ktorej bol tento pomer v klasických vojnách 19. a prvej polovice 20. storočia asi 1:3.

Odpoveď ďalej pokračuje: V súčasnosti, v aktuálnych podmienkach zdravotníckeho vybavenia a pri súčasných pokrokoch vojenskej medicíny a progresívnej liečby sa tento pomer upravil na 1:10 resp. na 1:17.

Ak by sa teda konflikt na Ukrajine odohrával pred 100 rokmi, potom by bolo možné konštatovať, že na Ukrajine padlo asi 60 tisíc ruských vojakov. Pretože sa však tento konflikt odohráva dnes, pomaly na konci prvej štvrtiny 21.storočia, dá sa usudzovať, na Ukrajine padlo niečo medzi 10 až 20 tisíc ruských vojakov.

Tieto objektívne údaje, vychádzajúce zo zdrojov GŠ OS Ukrajiny môžu naše a zahraničné propagandistické médiá samozrejme spochybňovať. Veď sú za dezinformácie a pro-ukrajinskú vojnovú propagandu platené. Ale to je asi tak všetko, čo môžu robiť. Ich pôsobenie končí pri poctivej maturite a troche znalostí angličtiny. A samozrejme – ich pôsobenie končí tam, kde začína zdravý slovenský sedliacky rozum.

Nielen nadávky ale aj klamstvá – stand-up humor z dielne Denníka N pokračuje

16.06.2024

Denník N uverejnil správu, že SR ani tretia agentúra – Moody´s nezhoršila rating. Ponechala nám A2, . „no s negatívnym výhľadom“. Normálny človek by si myslel, že nám agentúra rating ponechala ale výhľad zhoršila. Ono je to však inak, – agentúra nám nechala presne taký rating i presne taký výhľad, ako sme mali – teda A2 s negatívnym [...]

…“a tiež atentát na predsedu vlády“

14.06.2024

Tento skromný vetný prílepok venovala odchádzajúca prezidentka Slovenskej republiky najbeštiálnejšiemu politického zločinu, aký sa kedy stal v novodobej slovenskej histórii. Prezidentkin prílepok bol k čomusi, čo nemalo a nemá s politickým atentátom žiadnu politickú relevanciu. Ide tu o prílepok k pripomienke útoku mladého človeka / indoktrinovaného vplyvmi zo [...]

Strýko George vybaví: z Mgr. Čaputovej profesorka – alebo príležitostná STAND-UPistka ?

13.06.2024

Tak sme sa konečne dozvedeli, kam bude odložená pani Zuzana Čaputová. Svoje ďalšie uplatnenie minimálne na 15 rokov /toľko jej chýba do dôchodku/ vraj nájde v akademickej sfére. -Uľavilo sa mi, -mohlo to byť aj horšie… Onedlho budeme svedkami úkazu, aký sa pro-západne orientovaným politikom mimo služby /napr. I. Radičovej/ stáva pomerne často. Budeme svedkami [...]

koronavírus nemocnica čína wuchan lekári doktor pacient

Japonsko hlási rekordný nárast smrteľnej bakteriálnej infekcie. Experti nevedia zistiť príčinu epidémie

17.06.2024 12:23

Odborníci zatiaľ nedokázali zistiť, čo je príčinou stúpajúceho počtu prípadov.

Forró, Pellegrini

Pellegrini oslovil lídra Maďarskej aliancie Krisztiána Forróa. V paláci má vzniknúť nový poradcovský tím

17.06.2024 12:15

Nový prezident uviedol, že chce zostaviť nový poradcovský tím pre národnostné menšiny. Maďarská aliancia pre Pravdu potvrdila, že Pellegrini oslovil lídra strany Krisztiána Forróa.

Generálna prokuratúra

V minulom roku narástol počet obžalovaných mladistvých aj mladistvých recidivistov

17.06.2024 11:37

Po ôsmich rokoch vyznačujúcich sa trendom poklesu trestných stíhaní mladistvých v roku 2023 generálna prokuratúra zaznamenala jej nárast o 4 percentá.

grécko, Mosley

V Grécku našli ďalšieho mŕtveho turistu, po troch nezvestných pátrajú

17.06.2024 11:37

Je to najnovší prípad z ostatnej série zmiznutí a úmrtí turistov na gréckych ostrovoch. Niektorí, ak nie všetci, sa vydali na turistiku v horúčavách.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 441
Celková čítanosť: 2060287x
Priemerná čítanosť článkov: 4672x

Autor blogu

Kategórie