Založ si blog

Sulíkove slobody „otálto-potálto“

Sulík a jeho suita sa v poslednom čase viackrát blysli principiálnym postojom ku slobode občanov a ich právu na rozhodovanie. Sulík je ten najudatnejší bojovník za slobodu pre Slovákov. Aj táto sloboda má však podľa Sulíka svoje medze, svoje „otálto-potálto“. Pripomeňme si, o čo Sulíkovi vlastne ide.

Sulík požaduje pre občanov možnosť voľby, či chcú ísť nakupovať do obchodných centier aj v nedeľu alebo im postačí 6 dní v týždni. Takúto možnosť majú samozrejme aj zamestnankyne obchodov, ale otálto-potálto: zamestnávateľ im voľno musí dať, ale bude si toto ich správanie pri budúcej racionalizácii iste pamätať.

Sulík požaduje pre občanov v zahraničí čo najľahšiu možnosť účasti na voľbách. Ale otálto-potálto: Sulík nesúhlasí s tým, aby sa voliči voľbou v referende priamo rozhodovali o skrátení vládnutia zlej vlády.

Sulík požaduje pre rodičov slobodné rozhodovanie o tom, či ich deti sa budú o gejoch a lesbách, vrátane učebníc, kde by sa ilustrovali praktiky ich sexuálneho styku. Ale otálto-potálto: Sulík nesúhlasí, aby rodičia, ktorí s tým nesúhlasia, mohli svoje deti odniesť z takéhoto vyučovania a učebnice s praktikami LGBTI-sexovania odmietli používať.

Sulík požaduje pre tehotné ženy slobodu rozhodovania „o svojom tele“ . No otálto-potálto: druhému rodičovi a dieťaťu samotnému takáto sloboda rozhodovania neprináleží. /Aj keď je spermia súčasťou mužského tela a následný plod tak súčasťou ženského ako aj mužského tela/.

Sulíkova sloboda a solidarita má jednoducho obrovský záber. – Ale otálto-potálto. Od vašej akceptácie nášho rozhodnutia po našu povinnosť rešpektovať aj vaše odlišné rozhodnutie. Alebo ešte jednoduchšie: čo je dovolené bohovi, nie je dovolené volovi. Alebo úplne jednoducho: „my móžeme ale vy néééé ! „

Paranoidné mimovládky alebo mediálne príživníctvo ?

01.12.2023

Mimovládky už niekoľko dní vedú barnumskú spolitizovanú reklamnú kampaň vraj na svoju obranu. Niet dňa, aby niekto z opozičných politikov alebo s nimi spriaznených údajne dobročinných mimovládok nevystupoval v médiu a nerozplakával Slovákov srdcervúcimi historkami o deťoch s rakovinou, o imobilných malých pacientoch či v biede žijúcich ženičkách s kŕdľom malých [...]

Kto začína s terorizmom ?

30.11.2023

Včera a dnes sa napriek prímeriu v Gaze odohrali dva -ak chcete teroristické útoky, izraelských ozbrojencov proti Palestínčanom a potom, ak chcete teroristický útok Palestínčanov proti Izraelčanom. Začalo sa to vykrikovaním dvoch palestínskych detí na hliadkujúcich izraelských ozbrojencov v utečeneckom tábore Jannín /Západný breh, územie Palestínskej samosprávy/. [...]

Slováci nie sú antisemiti

27.11.2023

Slováci nie sú antisemiti. Žiadne prepisovanie a falšovanie histórie, žiadne kampane platených poskokov v médiách na tom nič nezmenia. Slováci nemajú radi sionistov, – tak ako nemajú radi ani iných militantných šovinistov- či už sú to šovinisti ukrajinskí, nemeckí, ruskí, maďarskí, poľskí …alebo aj slovenskí. Militantní sionisti často zamieňajú svoju [...]

Jeruzalem, streľba, teroristi

Prvý zasiahol proti teroristom pri útoku v Jeruzaleme, zabili ho vlastní. Vojaka, ktorý strieľal, zatkli

05.12.2023 05:30

Ako prvý začal Izraelčan Juval Castleman páliť na útočníkov v Jeruzaleme, ktorí strieľali do ľudí. Sám zahynul po guľke izraelského vojaka, ktorý si ho splietol s teroristom.

Orbán, Fico

Fico nemusí byť ako Orbán, myslí si európsky think-tank. Čaká EÚ veľký boj s Maďarskom o Ukrajinu?

05.12.2023 05:30

Zdá sa, že nová slovenská vláda by mohla byť prirodzeným prokremeľským spojencom Maďarska, ale...

COP28, klimatický summit

Emisie oxidu uhličitého v tomto roku stúpnu. Ťahúňmi sú Čína, India a letecká doprava

05.12.2023 05:05

Emisie v Číne sa oproti vlaňajšku zvýšili o 458 miliónov ton, v Indii o 233 miliónov ton a emisie z leteckej dopravy o 145 miliónov ton.

Advent, saleziáni, Nová Dubnica, mReportér

Mikuláš a anjeli potešili deti na Považí. Tradičné adventné popoludnie sa nieslo v pohodovej atmosfére

05.12.2023 05:00

Zábery z Novej Dubnice zachytil mReportér Daniel Imriška.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 329
Celková čítanosť: 1638706x
Priemerná čítanosť článkov: 4981x

Autor blogu

Kategórie