Založ si blog

Urobí Fico z Hegera svojho volebného súpera č.1 ?

R.Fico sa chystá zúčastniť na televíznej diskusii s dočasne povereným Hegerom. Podľa mňa je to chyba.

Po prvé preto, lebo to v televíznom štúdiu nebude súboj 1 na 1, ale presilovka 2 na 1. Nikto súdny totiž nepochybuje, že proti Ficovi nebude iba Heger, ale aj všemocný moderátor. Zas to bude hitparáda skákania do reči, posmeškov, prerušovania moderátora voči Ficovi.

Po druhé preto, lebo moderátor nanúti diskutujúcim témy, kde má Heger nad Ficom navrch. Veď na Hegera robia tisícky štátnych úradníkov, kým opozičnému poslancovi zostáva iba obmedzený prístup k informáciám.

Po tretie, – a to je najdôležitejšie, – Fico ako predseda parlamentnej strany, ktorá vedie v prieskumoch verejnej mienky a dosahuje odhady okolo 21% sa poníži k duelu rovného s rovným s predsedom strany, ktorá de iure ešte ani nejestvuje, ktorá nie je v parlamente, ktorá nemá stanovy ani program, nemá žiadnu členskú základňu a ani žiadne regionálne štruktúry. Fico bude diskutovať s človekom, ktorý je podľa niektorých právnych expertov nezákonným premiérom, aj keď iba dočasne povereným. Fico tohto politického „niktoša“ v serióznom politickom prostredí zlegalizuje. Fico urobí z politického „nímanda“ Hegera Pána Niekoho. Urobí z neho legitímneho politika a tým ho vlastne zlegalizuje nielen ako volebnú alternatívu a ako vodcu tzv. demokratických strán ale aj ako zákonného aj keď iba dočasne povereného premiéra.

No a to ešte nehovoríme o tom, že moderátor a Heger zaútočia na Fica invektívami a lžami ako mafián, zlodej, oligarcha, spolupracovník s fašistami, Putinov sluha, únosca, nedajbože zadávateľ slovných a fyzických útokov na novinárov a vládnych politikov. V atmosfére prerušovania, skákania do reči a zahriakovania bude cieľom moderátora i Hegera diskutéra R.Fica znervózniť, rozčúliť, vyviesť z konceptu a tak pred očami verejnosti denunciovať a politicky poškodiť.

Pán Fico, viem, že ste doteraz boli mediálne izolovaný a teraz ste vďačný za každú šancu preniknúť najmä do televízie. Viem, že ste dobrý rétor a že si v súboji s Hegerom veríte. No obávam sa, že posledná prezentácia i táto prezentácia v televízii nie je príležitosť na férovú komunikáciu vašich ideí s verejnosťou. Nazdám sa, že to čo vám teraz televízia ponúka, nie je šanca ale pasca.

Je to však všetko na vás. Bude to vaše rozhodnutie, vaša voľba.

Pozostalí po Remiašovi,Tupom,Kuciakovi a Kušnírovej do politiky ?

22.03.2023

Je smutné, že Remiáš, Tupý, Kuciak a Kušnírová prišli o život v mladom veku. Smutné je i to, že napriek nasadeniu veľkých policajných kapacít doposiaľ nedošlo ku definitívnemu súdnemu uzavretiu ich smrti. Je však do tretice smutné i to, že prípady smrti týchto ľudí sú dodnes „našimi“ médiami účelovo rozpitvávané a konšpiratívne prezentované [...]

JUDr. pomohol Hegerovi obhájiť vývoz Migov

21.03.2023

JUDr. bol vzorným právnikom už za socializmu. Bol členom SZM a členom Komunistickej strany. Po koketovaní s SDĽ politicky zakotvil v strane SOP, ktorú založili Schuster a Hamžík. Po zániku SOP zlúčením so Smerom sa JUDr. s politizovaním v rámci Smeru neuspokojil. Chvíľu uvažoval o strane Sieť. Napokon sa rozhodol pre prevažne maďarskú etnickú stranu Híd. Keď sa projekt [...]

ŠVO Ruska na Ukrajine-ŠVO USA v Iraku

20.03.2023

Dovoľte ilustratívne porovnanie dvoch špeciálnych vojenských operácií, ktoré v posledných 20 rokoch vykonali dve vojenské superveľmoci: USA a RF. Pokúsim sa postupovať bez glosovania, bez komentára a ďalšej hodnotiacej analýzy. USA v Iraku rovnako ako RF na UA označili svoju vojenskú angažovanosť termínom „špeciálna vojenská operácia. V prípade USA sa to potom [...]

zmena času

V noci zo soboty na nedeľu začne platiť stredoeurópsky letný čas

25.03.2023 10:33

O 2.00 h stredoeurópskeho času (SEČ) sa hodinky posunú o hodinu dopredu na 3.00 h stredoeurópskeho letného času (SELČ).

hodina zeme, sviečky, noc, tma

V sobotu bude Hodina Zeme, na známych budovách sa vypnú svetlá

25.03.2023 10:27

Svetový fond na ochranu prírody vyzýva ľudí, aby počas dňa sami "vypli" a strávili hodinu tým, že urobia niečo pozitívne pre planétu.

sviečková manifestácia

Heger: Sviečková manifestácia pripomína význam trvania na hodnotách demokracie

25.03.2023 09:59

Sviečková manifestácia bola jedným z najvýznamnejších verejných vystúpení proti komunistickej moci na Slovensku.

Ukrajina, Rusko, vojna na Ukrajine

Ruské sily postúpili v okolí Bachmutu aj v meste samotnom, uvádza ISW

25.03.2023 08:27

Ukrajinský generálny štáb ohlásil odrazenie 59 útokov za posledný deň.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 183
Celková čítanosť: 734788x
Priemerná čítanosť článkov: 4015x

Autor blogu

Kategórie