Založ si blog

„Leško je terorista, Havran vyvražďuje Rusov a Hudák je mafián“

Takéto výroky by som mohol šíriť cez televíziu medzi slovenskú verejnosť, keby som bol zákerný propagandista, zlý človek a keby som do televízie mal prístup. Nemám ho a tak o tomto mojom osobnom názore nikto nevie.

Možnože aj dobre, že nevie. Lebo JA SI TO O TÝCHTO PÁNOCH ANI NEMYSLÍM. Nemám totiž na takéto ich obvinenie žiadne vecné dôkazy. Robím to z protestu. Nie naozaj.

Výrok v nadpise je kontrapolovanou parafrázou výrokov pána Leška, pána Havrana a pána Hudáka – známych slovenských „novinárov“. Je to vlastne výrok, zložený v opačnom garde z ich výrokov na adresu Smeru SSD. Je to parafráza ich tvrdení o členoch strany Smer SSD.

Leško, Havran a Hudák na svoje obviňujúce výroky nemajú žiadne vecné dôkazy. Oni si to, čo proklamovali v televízii iba myslia. Vzletne povedané, oni to iba indikujú z toho, čo sa na verejnosti povráva a o čom sa špekuluje. Nejde o kvalifikované tvrdenie investigatívneho novinára. Je to len osobný názor, či skôr želanie, ktoré ale páni „novinári“ nemajú o čo oprieť.

Nejde o nič reálne. Napriek tomu sú Leškove, Havranove a Hudákove obvinenia široko medializované, opakovane šírené a politicky podporované. Podporujú ich politické strany, ktoré z očierňovania konkurenčnej politickej strany Smer SSD budú mať výhody. Konkrétne napr. strany SaS a Progresívne Slovensko /PS/. Vedenia týchto strán vedia, že ide osočovanie a obviňovanie bez dôkazov a vedia aj to, že Leško, Havran a Hudák sa pri obviňovaní nesprávali ako novinári. SaS a PS vedia, že Leško, Havran a Hudák sa pri týchto výrokoch správali predovšetkým ako propagandisti a že pri daných výrokoch teda nemohli byť chránení ako novinári. SaS a PS to vedia. Pravdepodobne trestné konanie Leška, Havrana a Hudáka však podporujú, lebo im pomáha a ich súpera poškodzuje. A keby len to. Podanie trestného oznámenia na Leška, Havrana a Hudáka považujú SaS a PS dokonca za „ďalší nechutný útok Smeru na slobodu a nezávislosť novinárov“ ! – Čert ber právo a spravodlivosť. Hlavne, že oni z toho majú politický kapitál…

Smutné, čo sa na Slovensku občas deje. Normálni demokrati zvyknú pri strete s politicky inak zmýšľajúcim človekom povedať, že síce s jeho názorom nesúhlasia, ale budú sa do krvi biť za to, aby mu zostalo právo šíriť svoj názor aj verejne. Naši pseudonovinári a pseudoliberálni politici majú iné heslo. Vravia: „povedz niečo iné, ako vravíme my a my sa budeme do krvi biť za to, aby ťa za to /aj keď by to bola stokrát pravda/ hanobili, šikanovali, súdili a odsúdili“.

Nepochybujem o tom, ako skončí trestné oznámenie Smeru SSD na troch propagandistov /Leška, Havrana a Hudáka/. Vyšetrovateľ resp. prokurátor to uzavrú ad acta. Smer SSD je totiž politicky a verejne činný subjekt. A ten vraj má povinnosť strpieť viac kritiky, ako bežný občan.

-Je však obviňovanie z organizácie únosu, terorizmu, genocídy a mafiánskej činnosti bežná novinárska kritika – alebo je to /ak nie sú na tvrdenie dôkazy/ len obyčajné ohováranie, špinenie a poškodzovanie dobrého mena „kritizovaného“ subjektu na verejnosti ?

Fico dnes odštartoval vládnu krízu či skúšku charakterov súčasnej vládnej koalície ?

13.04.2024

Pod taktovkou relatívne vecného moderátora Mateja Baránka dnes Fico v pravidelnom formáte premiérskych monológov na RTVS odštartoval mimoriadne závažný proces. „Informoval“ verejnosť o svojom akože „osobnom názore“ na riešenie novej politickej situácie vo vládnej koalícii po zvolení P.Pellegriniho za prezidenta SR. Táto informácia tvorila iba 2-3% [...]

Ficovi a SR poskytli Michalovce „alibi“

11.04.2024

Dnes bolo v Michalovciach spoločné rokovanie vlád SR a UA. Rokovanie prebiehalo vo vľúdnom duchu, čo sa odrazilo aj v záverečnom prehlásení a na atmosfére záverečnej spoločnej tlačovej konferencie. Výsledky rokovania ? Ako sa slangovo vraví „nič moc“. Ale veď viac ako „nič moc“ ani nikto kto je len trochu v politike zorientovaný neočakával. Z oboch [...]

Povolebné SEBAKLAMY opozície

09.04.2024

Prozápadná opozícia to u nás na Slovensku zase prehrala. Prehrala, lebo jej mýtotvorná bublina narazila na útesy reality. Miesto toho, aby nastala sebareflexia, prozápadná opozícia reflexívne začína znovu snovať staré známe pavučiny lží a sebaklamov. Usiluje sa čo najskôr zaceliť rozderavené opláštenie svojej bubliny. Snaží sa čo najskôr fungovať po starom. Pomocou [...]

Kirjat Šmona / Izrael / Libanon /

Izrael čelí rozsiahlemu iránskemu útoku. Teherán útočí dronmi a raketami, Netanjahu sľúbil odpoveď

13.04.2024 22:23, aktualizované: 23:47

Izrael ohlásil uzavretie svojho vzdušného priestoru, USA židovskému štátu vyjadrili plnú podporu.

NEPOUZ, letisko, lietadlo, cestovanie

Jordánsko sa rozhodlo dočasne uzavrieť svoj vzdušný priestor pre všetky lietadlá

13.04.2024 22:20

Opatrenie prichádza v čase očakávaného odvetného útoku Iránu na Izrael.

polícia páska

V Prešove do osemmetrovej šachty spadol človek, vytiahli ho

13.04.2024 21:47

Osoba sa nachádzala v ťažko prístupnej šachte hlbokej až osem metrov.

Orenburg

Hladina rieky Ural v Orenburgu dosiahla historický rekord. Pod vodou je viac ako 3 500 domov

13.04.2024 21:08

Podľa úradov bolo za posledných 24 hodín zaplavených ďalších vyše 800 domov a 2600 súkromných pozemkov.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 416
Celková čítanosť: 1950768x
Priemerná čítanosť článkov: 4689x

Autor blogu

Kategórie