Založ si blog

Stanke, Kemka, Osuský … proti Slavínu

V minulom článku som napísal svoj názor na petíciu pánov ako Stanke, Kemka, Bútorová, Osuský a ďalších asi 1200 kultúrnych barbarov, ktorí chcú najprv vypnúť osvetlenie na Slavíne a potom „zahájiť diskusiu o budúcnosti Slavína“. K petícii má blízko aj súčasný primátor Bratislavy Vallo a tak sa osvetlenie Slavína na výročie začiatku SVO OS RF zrejme vypne. – Ak proti tomu nebudú ľudia v SR /v celej SR, lebo Slavín je celoNÁRODNÝ pamätník/ protestovať, „úvahy“ o odstránení Slavína naberú jasnejšie kontúry.

Iniciátori petície označujú Slavín za symbol ruskej okupácie z 1945, za monument oslavujúci ruské imperiálne ambície, za miesto stretávania sa rusofilov či pro-ruských motorkárov, opozičných národniarskych politikov…resp. za artefakt pochybnej povesti, na vrchole ktorého je – koľká to drzosť, – pozlátená zlatá hviezda… Signatári upozorňujú, že pamätníky oslobodenia európskych krajín od fašizmu sa už inde vo východnej Európe odstránili a ani Bratislava by nemala byť výnimkou….

Organizátorka akcie je magistra Štefančíková, učiteľka na VŠVU. Pod petíciu sa pospísali okrem iného Koklesová, rektorka VŠVU, Kusá, riaditeľka SNG, politológovia Bútorová, Mesežnikov…spisovateľ Horecký, prekladateľ Strasser, herci Kemka a Stanke, poslanec NRSR Osuský atď., atď.

Pozoruhodný je interes, aký má o Slavín herec Juraj Kemka. Tento rodák z Martina má už dlhší čas svoj dom v Rakúsku. Na Slovensku iba zarába peniaze. Míňa ich a užíva si ich však v cudzine. Napriek tomu je jeho proti-komunistická a proti-slovenská vášeň taká silná, že sa nezdrží žiadnej akcie, namierenej proti základom slovenskej demokratickej štátnosti. Nečudo, že sa angažuje aj v boji proti Slavínu. Veď je to slovenská národná kultúrna pamiatka. – Preto Kemka nelení – a hybaj- do nej !

Táto iniciatíva, zameraná na likvidáciu symbolu boja proti fašizmu a nacizmu je príliš nebezpečná, než aby sme ju minuli mlčaním. Ak antifašisti niečo proti rozpínavosti bratislavský kultúrfašistov neurobia, skončíme ako demokratický štát a následne aj ako nezávislý slovenský štát.

Na obranu Slavína, na obranu demokracie a antifašistickej suverénnej slovenskej štátnosti musíme byť dobre pripravení. Musíme začať konať. Nesmieme byť ticho-lebo oni už konať začali.

Pozostalí po Remiašovi,Tupom,Kuciakovi a Kušnírovej do politiky ?

22.03.2023

Je smutné, že Remiáš, Tupý, Kuciak a Kušnírová prišli o život v mladom veku. Smutné je i to, že napriek nasadeniu veľkých policajných kapacít doposiaľ nedošlo ku definitívnemu súdnemu uzavretiu ich smrti. Je však do tretice smutné i to, že prípady smrti týchto ľudí sú dodnes „našimi“ médiami účelovo rozpitvávané a konšpiratívne prezentované [...]

JUDr. pomohol Hegerovi obhájiť vývoz Migov

21.03.2023

JUDr. bol vzorným právnikom už za socializmu. Bol členom SZM a členom Komunistickej strany. Po koketovaní s SDĽ politicky zakotvil v strane SOP, ktorú založili Schuster a Hamžík. Po zániku SOP zlúčením so Smerom sa JUDr. s politizovaním v rámci Smeru neuspokojil. Chvíľu uvažoval o strane Sieť. Napokon sa rozhodol pre prevažne maďarskú etnickú stranu Híd. Keď sa projekt [...]

ŠVO Ruska na Ukrajine-ŠVO USA v Iraku

20.03.2023

Dovoľte ilustratívne porovnanie dvoch špeciálnych vojenských operácií, ktoré v posledných 20 rokoch vykonali dve vojenské superveľmoci: USA a RF. Pokúsim sa postupovať bez glosovania, bez komentára a ďalšej hodnotiacej analýzy. USA v Iraku rovnako ako RF na UA označili svoju vojenskú angažovanosť termínom „špeciálna vojenská operácia. V prípade USA sa to potom [...]

auta, pr

Nemecko a Európska komisia urovnali spor o koniec spaľovacích motorov. V čom je háčik?

25.03.2023 11:24

Po roku 2035 bude ďalej možné nanovo registrovať vozidlá so spaľovacími motormi, ak budú tankovať uhlíkovo neutrálne palivá.

zmena času

V noci zo soboty na nedeľu začne platiť stredoeurópsky letný čas

25.03.2023 10:33

O 2.00 h stredoeurópskeho času (SEČ) sa hodinky posunú o hodinu dopredu na 3.00 h stredoeurópskeho letného času (SELČ).

hodina zeme, sviečky, noc, tma

V sobotu bude Hodina Zeme, na známych budovách sa vypnú svetlá

25.03.2023 10:27

Svetový fond na ochranu prírody vyzýva ľudí, aby počas dňa sami "vypli" a strávili hodinu tým, že urobia niečo pozitívne pre planétu.

sviečková manifestácia

Heger: Sviečková manifestácia pripomína význam trvania na hodnotách demokracie

25.03.2023 09:59

Sviečková manifestácia bola jedným z najvýznamnejších verejných vystúpení proti komunistickej moci na Slovensku.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 183
Celková čítanosť: 734802x
Priemerná čítanosť článkov: 4015x

Autor blogu

Kategórie