Založ si blog

Barbari proti Slavínu – a za NAŠE PENIAZE !

Normálnemu kultúrnemu človeku vstávajú z toho všetky vlasy, aj keď je bez vlasov. Vyše tisíc predstaviteľov tej najhnusnejšej bratislavskej spodiny sa rozhodlo /spolu s rovnako kultúrnym vedením Bratislavy/ v deň zahájenia ŠVO OS RF na Ukrajine zhasnúť osvetlenie dominanty Bratislavy- Slavína. Hrôza, ale to nie je všetko.

Vrcholom barbarstva, aké ďaleko prekonáva nielen zničenie pomníka na námestí Slobody po 1989, ale aj zničenie sochy českého leva /slovami A.Hitlera: „českej mačky“/ , ba dokonca a zničenie sochy Márie Terézie českými legionármi po 1.sv.vojne, -to je nápad znivočiť, vyhodiť do povetria, jednoducho navždy odstrániť z povrchu Bratislavy Slavín ako taký. Partička okolo akejsi paničky Š. je jednoducho tlupa extra barbarov. Zrejme má v DNA spoločný poznávací znak – haploskupinu v priamej línii po neandertálcoch.

Tejto tlupe divochov nič nehovorí meno architekta Svetlíka alebo sochára Trizuljaka. Oni uznávajú iné umenie-predovšetkým skvelé herecké umenie zeleného mužíčka z Kyjeva. Alebo skvelé transvestické etudy bývalého prezidentského poradcu Arestoviča. Alebo nacistické kerky, ktorými sú vyzdobení banderovskí hrdinovia z pluku Azov…

Žijeme vraj v demokratickej spoločnosti. V prostredí tolerancie a rešpektu k názorom iných ľudí. Preto nemám apriori nič proti iným názorom a inému estetickému vkusu. Ani proti inakosti niektorých členov obrazoboreckej tlupy. Inakosť v myslení, v estetike, v erotike mi neprekáža, nech sa každý zabáva ako vie.

Čerti však do mňa vchádzajú, keď zistím, že inakosť týchto barbarov začína obmedzovať môj verejný priestor. Keď sa táto tlupa chystá znivočiť svet hodnôt, ktorý si vybudovala generácia mojich rodičov a v ktorom vyrastala normálna väčšina občanov Slovenska. Nech si barbari píšu do svojich N-plátkov, čo chcú. Nech si voľkajú, nech si v intimite svojich brlohov robia, čo chcú. Nech však nesiahajú na naše spoločné národné dedičstvo, na náš slovenský Slavín. – Od Slavína ruky preč ! Slavín nepatrí vám, neandertálci. Slavín patrí nám Slovákom. Nám všetkým, nielen im.

Paradoxom aktivít barbarov je, že mnohí z nich žijú z našich daní. Že pracujú v ŠTÁTNYCH inštitúciách, financovaných alebo ko-financovaných aj z našich peňazí. Vrcholom drzosti je, že šéfkou tlupy je učiteľka zo štátnej VŠ. Že tam patrí aj jej šéfka, rektorka tejto školy. Že tam patrí riaditeľka štátnej galérie SNG, že tam patrí kurátorka tejto štátnej galérie, že tam patria herci so štátnych divadiel /vrátane Národného divadla/, že tam patria učitelia z ďalších štátnych VŠ, politol´´ogovia z MVO dotovaných štátom, pracovníci z pološtátnej SAV, poslanec parlamentu, platený zo štátneho rozpočtu a pod.

Aby nedošlo k omylu, verím že návrhy týchto fašistických extrémistov na zbúranie Slavína najbližších pár rokov neprejdú. Možno v budúcnosti, keď sa bude búrať aj bratislavský hrad, aby tam nová generácia „slovákov“ /s malým „s“/ postavila Disneyland, keď sa vyklčuje Horský park, aby boli parcely pre novú proamerickú elitu a pod. Potom možno. Ale teraz, pokým je väčšina Slovákov ešte normálna, neverím, že by boli kultúrfašisti so svojimi extrémnymi nápadmi úspešní. – Hnevá ma však, že táto tlupa protislovenských diverzantov žije v našich, teda aj z mojich daní. Tak to ma hnevá. A veľmi. V budúcnosti by mali exoti okolo pani Š. dostať demokratickú príležitosť nežiť zo štátnych, ale so svojich vlastných peňazí. Zarobených prostredníctvom svojich privátnych ´VŠ, privátnych galérií, privátnych divadiel, mimovládok, publicistických produkcií a pod.

Kultúrfašisticky zmýšľajúcim individuám pochopiteľne prekáža symbol boja proti fašizmu. Prekáža im symbol, akým Slavín je. Pre takéto individuá je prirodzené, že Slavín znetvorili farbami, že ho chcú zatemniť, že ich rozčuluje obnovené Trizuljakovo súsošie na vrchole Slavína. V rámci demokracie im dovoľme, aby si svoje úchylné chúťky odbavovali vo svojich norách. Ak však s nimi prídu na verejnosť, mali by sme my-normálna väčšina slovenského národa zakročiť. A povedať rázne nie. Nie vojne, nie fašizmu, nie ničeniu našich historických pamiatok.

Nie nivočeniu našej slovenskej národnej pamäte !

Kovačič dnes servíroval ochutnávku predvolebných mediálnych špinavostí

28.05.2023

Dnešná diskusná relácia na Markíze bola vedení morder átorom Kovačičom v typicky policajnom režime. Dvaja vyšetrovatelia /ex-minister Na´d a Kovačič/ sa počas relácie snažili podlým prekrikovaním, skákaním do reči a krížovými výsluchmi zmiasť dr.Kaliňáka, predstaviteľa nimi tak nenávidenej strany Smer SSD. Otázky na Kaliňáka neraz súčasne lietali sprava i [...]

Boris Kollár a spol. – netárajte, neklamte

27.05.2023

Boris Kollár včera zase zaperlil. Vyhlásil, že všetky strany v NRSR – a teda aj hnutie Sme rodina, sú opozičné, lebo Ódorova vláda /na rozdiel od parlamentných strán/ nevzišla z volieb a následne nevzišla z vôle terajšej NRSR. Vznikla z rozhodnutia Čaputovej a je to teda iba jej vláda. -Pekná táranina-úmyselne nepravdivá, – zase iba jedno z množstva klamstiev [...]

O nechápavom moderátorovi, Lipšicovi a Čaputovej

26.05.2023

Prečo boli včera Lipšic a Čaputová v televízii ? Ak chcete vedieť príčinu, kliknite si na môj dnešný článok, ktorý sa tomu podrobnejšie venuje. Včera sa diali veci. Napríklad bola TB Smeru SSD. Tlačová beseda, ktorej zmysel /“ anti-fanúšik“ Smeru/ pán Bielik, ktovie prečo nepochopil. Nechápal a nechápal. Nechápal dokonca ani vtedy, keď mu všetko okolo nej [...]

Joe Biden

Biden a McCarthy sa definitívne dohodli na zvýšení dlhového stropu USA

29.05.2023 06:20

Stalo sa tak výmenou za výrazné zníženie výdavkov, ktorý má odvrátiť platobnú neschopnosť USA.

vojna na Ukrajine, Kyjev

ONLINE: Na Ukrajinu opäť padajú rakety, 15. májový útok na Kyjev

29.05.2023 06:10

Ďalšia ťažká noc pre Kyjev, uviedol kyjevský starosta Vitalij Kličko. Na hlavné mesto Ukrajiny opäť zaútočili desiatky dronov.

kollár

Sme rodina nepôjde po voľbách s každým: Kollár dáva na koalíciu 3 podmienky

29.05.2023 05:55

Prečo by sme sa mali do volieb spájať? To robiť nebudem, som však ochotný rokovať o skladaní vlády, vyhlásil v rozhovore Boris Kollár.

Ukrajina, voojna

Ruskí partizáni môžu byť pre Ukrajinu aj problém, myslí si expert

29.05.2023 05:45

Prečo zahraniční bojovníci pomáhajú Ukrajine brániť sa proti ruskej invázii?

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 238
Celková čítanosť: 1018758x
Priemerná čítanosť článkov: 4280x

Autor blogu

Kategórie