Založ si blog

Stanke, Kemka, Osuský … proti Slavínu

V minulom článku som napísal svoj názor na petíciu pánov ako Stanke, Kemka, Bútorová, Osuský a ďalších asi 1200 kultúrnych barbarov, ktorí chcú najprv vypnúť osvetlenie na Slavíne a potom „zahájiť diskusiu o budúcnosti Slavína“. K petícii má blízko aj súčasný primátor Bratislavy Vallo a tak sa osvetlenie Slavína na výročie začiatku SVO OS RF zrejme vypne. – Ak proti tomu nebudú ľudia v SR /v celej SR, lebo Slavín je celoNÁRODNÝ pamätník/ protestovať, „úvahy“ o odstránení Slavína naberú jasnejšie kontúry.

Iniciátori petície označujú Slavín za symbol ruskej okupácie z 1945, za monument oslavujúci ruské imperiálne ambície, za miesto stretávania sa rusofilov či pro-ruských motorkárov, opozičných národniarskych politikov…resp. za artefakt pochybnej povesti, na vrchole ktorého je – koľká to drzosť, – pozlátená zlatá hviezda… Signatári upozorňujú, že pamätníky oslobodenia európskych krajín od fašizmu sa už inde vo východnej Európe odstránili a ani Bratislava by nemala byť výnimkou….

Organizátorka akcie je magistra Štefančíková, učiteľka na VŠVU. Pod petíciu sa pospísali okrem iného Koklesová, rektorka VŠVU, Kusá, riaditeľka SNG, politológovia Bútorová, Mesežnikov…spisovateľ Horecký, prekladateľ Strasser, herci Kemka a Stanke, poslanec NRSR Osuský atď., atď.

Pozoruhodný je interes, aký má o Slavín herec Juraj Kemka. Tento rodák z Martina má už dlhší čas svoj dom v Rakúsku. Na Slovensku iba zarába peniaze. Míňa ich a užíva si ich však v cudzine. Napriek tomu je jeho proti-komunistická a proti-slovenská vášeň taká silná, že sa nezdrží žiadnej akcie, namierenej proti základom slovenskej demokratickej štátnosti. Nečudo, že sa angažuje aj v boji proti Slavínu. Veď je to slovenská národná kultúrna pamiatka. – Preto Kemka nelení – a hybaj- do nej !

Táto iniciatíva, zameraná na likvidáciu symbolu boja proti fašizmu a nacizmu je príliš nebezpečná, než aby sme ju minuli mlčaním. Ak antifašisti niečo proti rozpínavosti bratislavský kultúrfašistov neurobia, skončíme ako demokratický štát a následne aj ako nezávislý slovenský štát.

Na obranu Slavína, na obranu demokracie a antifašistickej suverénnej slovenskej štátnosti musíme byť dobre pripravení. Musíme začať konať. Nesmieme byť ticho-lebo oni už konať začali.

Nielen nadávky ale aj klamstvá – stand-up humor z dielne Denníka N pokračuje

16.06.2024

Denník N uverejnil správu, že SR ani tretia agentúra – Moody´s nezhoršila rating. Ponechala nám A2, . „no s negatívnym výhľadom“. Normálny človek by si myslel, že nám agentúra rating ponechala ale výhľad zhoršila. Ono je to však inak, – agentúra nám nechala presne taký rating i presne taký výhľad, ako sme mali – teda A2 s negatívnym [...]

…“a tiež atentát na predsedu vlády“

14.06.2024

Tento skromný vetný prílepok venovala odchádzajúca prezidentka Slovenskej republiky najbeštiálnejšiemu politického zločinu, aký sa kedy stal v novodobej slovenskej histórii. Prezidentkin prílepok bol k čomusi, čo nemalo a nemá s politickým atentátom žiadnu politickú relevanciu. Ide tu o prílepok k pripomienke útoku mladého človeka / indoktrinovaného vplyvmi zo [...]

Strýko George vybaví: z Mgr. Čaputovej profesorka – alebo príležitostná STAND-UPistka ?

13.06.2024

Tak sme sa konečne dozvedeli, kam bude odložená pani Zuzana Čaputová. Svoje ďalšie uplatnenie minimálne na 15 rokov /toľko jej chýba do dôchodku/ vraj nájde v akademickej sfére. -Uľavilo sa mi, -mohlo to byť aj horšie… Onedlho budeme svedkami úkazu, aký sa pro-západne orientovaným politikom mimo služby /napr. I. Radičovej/ stáva pomerne často. Budeme svedkami [...]

Benny Ganc

Izraelský premiér Netanjahu rozpúšťa vojnový kabinet

17.06.2024 10:58, aktualizované: 11:13

O rozpustení vojnového kabinetu informujú tiež izraelské médiá.

Emmanuel Macron,

Vo Francúzsku sa začala kampaň pred predčasnými parlamentnými voľbami

17.06.2024 10:48

Prvé kolo volieb sa bude konať 30. júna. Rozhodujúce druhé kolo je naplánované na 7. júla.

Tusk

Plánovanie atentátov a sabotáži v Poľsku: obžalovaní ruskí špióni zmizli

17.06.2024 10:30

Poľský súd vlani v decembri odsúdil 14 zo 16 cudzincov obžalovaných z účasti na príprave sabotážnych akcií na poľskom území.

Tropické teploty v Bratislave

Prichádzajú trópy. Vyberajte sandále a opaľovacie krémy. Úľava? V nedohľadne

17.06.2024 10:18

Hydrometeorologický ústav avizuje v tomto týždni na Slovensku výrazné oteplenie.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 441
Celková čítanosť: 2060225x
Priemerná čítanosť článkov: 4672x

Autor blogu

Kategórie