Založ si blog

Stanke, Kemka, Osuský … proti Slavínu

V minulom článku som napísal svoj názor na petíciu pánov ako Stanke, Kemka, Bútorová, Osuský a ďalších asi 1200 kultúrnych barbarov, ktorí chcú najprv vypnúť osvetlenie na Slavíne a potom „zahájiť diskusiu o budúcnosti Slavína“. K petícii má blízko aj súčasný primátor Bratislavy Vallo a tak sa osvetlenie Slavína na výročie začiatku SVO OS RF zrejme vypne. – Ak proti tomu nebudú ľudia v SR /v celej SR, lebo Slavín je celoNÁRODNÝ pamätník/ protestovať, „úvahy“ o odstránení Slavína naberú jasnejšie kontúry.

Iniciátori petície označujú Slavín za symbol ruskej okupácie z 1945, za monument oslavujúci ruské imperiálne ambície, za miesto stretávania sa rusofilov či pro-ruských motorkárov, opozičných národniarskych politikov…resp. za artefakt pochybnej povesti, na vrchole ktorého je – koľká to drzosť, – pozlátená zlatá hviezda… Signatári upozorňujú, že pamätníky oslobodenia európskych krajín od fašizmu sa už inde vo východnej Európe odstránili a ani Bratislava by nemala byť výnimkou….

Organizátorka akcie je magistra Štefančíková, učiteľka na VŠVU. Pod petíciu sa pospísali okrem iného Koklesová, rektorka VŠVU, Kusá, riaditeľka SNG, politológovia Bútorová, Mesežnikov…spisovateľ Horecký, prekladateľ Strasser, herci Kemka a Stanke, poslanec NRSR Osuský atď., atď.

Pozoruhodný je interes, aký má o Slavín herec Juraj Kemka. Tento rodák z Martina má už dlhší čas svoj dom v Rakúsku. Na Slovensku iba zarába peniaze. Míňa ich a užíva si ich však v cudzine. Napriek tomu je jeho proti-komunistická a proti-slovenská vášeň taká silná, že sa nezdrží žiadnej akcie, namierenej proti základom slovenskej demokratickej štátnosti. Nečudo, že sa angažuje aj v boji proti Slavínu. Veď je to slovenská národná kultúrna pamiatka. – Preto Kemka nelení – a hybaj- do nej !

Táto iniciatíva, zameraná na likvidáciu symbolu boja proti fašizmu a nacizmu je príliš nebezpečná, než aby sme ju minuli mlčaním. Ak antifašisti niečo proti rozpínavosti bratislavský kultúrfašistov neurobia, skončíme ako demokratický štát a následne aj ako nezávislý slovenský štát.

Na obranu Slavína, na obranu demokracie a antifašistickej suverénnej slovenskej štátnosti musíme byť dobre pripravení. Musíme začať konať. Nesmieme byť ticho-lebo oni už konať začali.

Kovačič dnes servíroval ochutnávku predvolebných mediálnych špinavostí

28.05.2023

Dnešná diskusná relácia na Markíze bola vedení morder átorom Kovačičom v typicky policajnom režime. Dvaja vyšetrovatelia /ex-minister Na´d a Kovačič/ sa počas relácie snažili podlým prekrikovaním, skákaním do reči a krížovými výsluchmi zmiasť dr.Kaliňáka, predstaviteľa nimi tak nenávidenej strany Smer SSD. Otázky na Kaliňáka neraz súčasne lietali sprava i [...]

Boris Kollár a spol. – netárajte, neklamte

27.05.2023

Boris Kollár včera zase zaperlil. Vyhlásil, že všetky strany v NRSR – a teda aj hnutie Sme rodina, sú opozičné, lebo Ódorova vláda /na rozdiel od parlamentných strán/ nevzišla z volieb a následne nevzišla z vôle terajšej NRSR. Vznikla z rozhodnutia Čaputovej a je to teda iba jej vláda. -Pekná táranina-úmyselne nepravdivá, – zase iba jedno z množstva klamstiev [...]

O nechápavom moderátorovi, Lipšicovi a Čaputovej

26.05.2023

Prečo boli včera Lipšic a Čaputová v televízii ? Ak chcete vedieť príčinu, kliknite si na môj dnešný článok, ktorý sa tomu podrobnejšie venuje. Včera sa diali veci. Napríklad bola TB Smeru SSD. Tlačová beseda, ktorej zmysel /“ anti-fanúšik“ Smeru/ pán Bielik, ktovie prečo nepochopil. Nechápal a nechápal. Nechápal dokonca ani vtedy, keď mu všetko okolo nej [...]

Joe Biden

Biden a McCarthy sa definitívne dohodli na zvýšení dlhového stropu USA

29.05.2023 06:20

Stalo sa tak výmenou za výrazné zníženie výdavkov, ktorý má odvrátiť platobnú neschopnosť USA.

vojna na Ukrajine, Kyjev

ONLINE: Na Ukrajinu opäť padajú rakety, 15. májový útok na Kyjev

29.05.2023 06:10

Ďalšia ťažká noc pre Kyjev, uviedol kyjevský starosta Vitalij Kličko. Na hlavné mesto Ukrajiny opäť zaútočili desiatky dronov.

kollár

Sme rodina nepôjde po voľbách s každým: Kollár dáva na koalíciu 3 podmienky

29.05.2023 05:55

Prečo by sme sa mali do volieb spájať? To robiť nebudem, som však ochotný rokovať o skladaní vlády, vyhlásil v rozhovore Boris Kollár.

Ukrajina, voojna

Ruskí partizáni môžu byť pre Ukrajinu aj problém, myslí si expert

29.05.2023 05:45

Prečo zahraniční bojovníci pomáhajú Ukrajine brániť sa proti ruskej invázii?

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 238
Celková čítanosť: 1018709x
Priemerná čítanosť článkov: 4280x

Autor blogu

Kategórie