Založ si blog

Barbari proti Slavínu – a za NAŠE PENIAZE !

Normálnemu kultúrnemu človeku vstávajú z toho všetky vlasy, aj keď je bez vlasov. Vyše tisíc predstaviteľov tej najhnusnejšej bratislavskej spodiny sa rozhodlo /spolu s rovnako kultúrnym vedením Bratislavy/ v deň zahájenia ŠVO OS RF na Ukrajine zhasnúť osvetlenie dominanty Bratislavy- Slavína. Hrôza, ale to nie je všetko.

Vrcholom barbarstva, aké ďaleko prekonáva nielen zničenie pomníka na námestí Slobody po 1989, ale aj zničenie sochy českého leva /slovami A.Hitlera: „českej mačky“/ , ba dokonca a zničenie sochy Márie Terézie českými legionármi po 1.sv.vojne, -to je nápad znivočiť, vyhodiť do povetria, jednoducho navždy odstrániť z povrchu Bratislavy Slavín ako taký. Partička okolo akejsi paničky Š. je jednoducho tlupa extra barbarov. Zrejme má v DNA spoločný poznávací znak – haploskupinu v priamej línii po neandertálcoch.

Tejto tlupe divochov nič nehovorí meno architekta Svetlíka alebo sochára Trizuljaka. Oni uznávajú iné umenie-predovšetkým skvelé herecké umenie zeleného mužíčka z Kyjeva. Alebo skvelé transvestické etudy bývalého prezidentského poradcu Arestoviča. Alebo nacistické kerky, ktorými sú vyzdobení banderovskí hrdinovia z pluku Azov…

Žijeme vraj v demokratickej spoločnosti. V prostredí tolerancie a rešpektu k názorom iných ľudí. Preto nemám apriori nič proti iným názorom a inému estetickému vkusu. Ani proti inakosti niektorých členov obrazoboreckej tlupy. Inakosť v myslení, v estetike, v erotike mi neprekáža, nech sa každý zabáva ako vie.

Čerti však do mňa vchádzajú, keď zistím, že inakosť týchto barbarov začína obmedzovať môj verejný priestor. Keď sa táto tlupa chystá znivočiť svet hodnôt, ktorý si vybudovala generácia mojich rodičov a v ktorom vyrastala normálna väčšina občanov Slovenska. Nech si barbari píšu do svojich N-plátkov, čo chcú. Nech si voľkajú, nech si v intimite svojich brlohov robia, čo chcú. Nech však nesiahajú na naše spoločné národné dedičstvo, na náš slovenský Slavín. – Od Slavína ruky preč ! Slavín nepatrí vám, neandertálci. Slavín patrí nám Slovákom. Nám všetkým, nielen im.

Paradoxom aktivít barbarov je, že mnohí z nich žijú z našich daní. Že pracujú v ŠTÁTNYCH inštitúciách, financovaných alebo ko-financovaných aj z našich peňazí. Vrcholom drzosti je, že šéfkou tlupy je učiteľka zo štátnej VŠ. Že tam patrí aj jej šéfka, rektorka tejto školy. Že tam patrí riaditeľka štátnej galérie SNG, že tam patrí kurátorka tejto štátnej galérie, že tam patria herci so štátnych divadiel /vrátane Národného divadla/, že tam patria učitelia z ďalších štátnych VŠ, politol´´ogovia z MVO dotovaných štátom, pracovníci z pološtátnej SAV, poslanec parlamentu, platený zo štátneho rozpočtu a pod.

Aby nedošlo k omylu, verím že návrhy týchto fašistických extrémistov na zbúranie Slavína najbližších pár rokov neprejdú. Možno v budúcnosti, keď sa bude búrať aj bratislavský hrad, aby tam nová generácia „slovákov“ /s malým „s“/ postavila Disneyland, keď sa vyklčuje Horský park, aby boli parcely pre novú proamerickú elitu a pod. Potom možno. Ale teraz, pokým je väčšina Slovákov ešte normálna, neverím, že by boli kultúrfašisti so svojimi extrémnymi nápadmi úspešní. – Hnevá ma však, že táto tlupa protislovenských diverzantov žije v našich, teda aj z mojich daní. Tak to ma hnevá. A veľmi. V budúcnosti by mali exoti okolo pani Š. dostať demokratickú príležitosť nežiť zo štátnych, ale so svojich vlastných peňazí. Zarobených prostredníctvom svojich privátnych ´VŠ, privátnych galérií, privátnych divadiel, mimovládok, publicistických produkcií a pod.

Kultúrfašisticky zmýšľajúcim individuám pochopiteľne prekáža symbol boja proti fašizmu. Prekáža im symbol, akým Slavín je. Pre takéto individuá je prirodzené, že Slavín znetvorili farbami, že ho chcú zatemniť, že ich rozčuluje obnovené Trizuljakovo súsošie na vrchole Slavína. V rámci demokracie im dovoľme, aby si svoje úchylné chúťky odbavovali vo svojich norách. Ak však s nimi prídu na verejnosť, mali by sme my-normálna väčšina slovenského národa zakročiť. A povedať rázne nie. Nie vojne, nie fašizmu, nie ničeniu našich historických pamiatok.

Nie nivočeniu našej slovenskej národnej pamäte !

Pozostalí po Remiašovi,Tupom,Kuciakovi a Kušnírovej do politiky ?

22.03.2023

Je smutné, že Remiáš, Tupý, Kuciak a Kušnírová prišli o život v mladom veku. Smutné je i to, že napriek nasadeniu veľkých policajných kapacít doposiaľ nedošlo ku definitívnemu súdnemu uzavretiu ich smrti. Je však do tretice smutné i to, že prípady smrti týchto ľudí sú dodnes „našimi“ médiami účelovo rozpitvávané a konšpiratívne prezentované [...]

JUDr. pomohol Hegerovi obhájiť vývoz Migov

21.03.2023

JUDr. bol vzorným právnikom už za socializmu. Bol členom SZM a členom Komunistickej strany. Po koketovaní s SDĽ politicky zakotvil v strane SOP, ktorú založili Schuster a Hamžík. Po zániku SOP zlúčením so Smerom sa JUDr. s politizovaním v rámci Smeru neuspokojil. Chvíľu uvažoval o strane Sieť. Napokon sa rozhodol pre prevažne maďarskú etnickú stranu Híd. Keď sa projekt [...]

ŠVO Ruska na Ukrajine-ŠVO USA v Iraku

20.03.2023

Dovoľte ilustratívne porovnanie dvoch špeciálnych vojenských operácií, ktoré v posledných 20 rokoch vykonali dve vojenské superveľmoci: USA a RF. Pokúsim sa postupovať bez glosovania, bez komentára a ďalšej hodnotiacej analýzy. USA v Iraku rovnako ako RF na UA označili svoju vojenskú angažovanosť termínom „špeciálna vojenská operácia. V prípade USA sa to potom [...]

zmena času

V noci zo soboty na nedeľu začne platiť stredoeurópsky letný čas

25.03.2023 10:33

O 2.00 h stredoeurópskeho času (SEČ) sa hodinky posunú o hodinu dopredu na 3.00 h stredoeurópskeho letného času (SELČ).

hodina zeme, sviečky, noc, tma

V sobotu bude Hodina Zeme, na známych budovách sa vypnú svetlá

25.03.2023 10:27

Svetový fond na ochranu prírody vyzýva ľudí, aby počas dňa sami "vypli" a strávili hodinu tým, že urobia niečo pozitívne pre planétu.

sviečková manifestácia

Heger: Sviečková manifestácia pripomína význam trvania na hodnotách demokracie

25.03.2023 09:59

Sviečková manifestácia bola jedným z najvýznamnejších verejných vystúpení proti komunistickej moci na Slovensku.

Ukrajina, Rusko, vojna na Ukrajine

Ruské sily postúpili v okolí Bachmutu aj v meste samotnom, uvádza ISW

25.03.2023 08:27

Ukrajinský generálny štáb ohlásil odrazenie 59 útokov za posledný deň.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 183
Celková čítanosť: 734781x
Priemerná čítanosť článkov: 4015x

Autor blogu

Kategórie