Založ si blog

Už vieme, prečo Pellegrini nerobí manifestácie…

Dnes bol aj v Pravde uverejnený prehľad o prezentovaní hlavných politických činiteľov v našich televíznych a rozhlasových médiách. Výsledky analýzy exaktne popisujú realitu, ktorú sme tušili, ktorú sme kritizovali, no na kategorické súdy sme nemali po ruke „tvrdé“ údaje. Podľa tohto prehľadu je najviac mediálne prezentovaným slovenským politikom Peter Pellegrini. Ďaleko za ním sú potom ostatní opoziční či vládni politici. Predsa neparlamentnej strany Hlas P. Pellegrini bol v televízii /na ta3, markíze, joj či rtvs / takmer trikrát tak často ako vodca opozície a predsa najsilnejšej opozičnej strany Smer SSD Róbert Fico. Prvý bol v tv 25 krát, druhý 10 krát. Ak do úvahy zoberieme aj ďalších členov Hlasu a Smeru, potom členovia oveľa menšej a navyše neparlamentnej sociálnodemokratickej strany /Tomáš, Šutaj-Eštók, Raši…/dostali takmer dvojnásobný čas v médiách než predstavitelia parlamentnej slovenskej sociálnej demokracie /Blanár, Kamenický, Takáč…/ .

Rozdielne šance na mediálnu prezentáciu svojich názorov a svojich osobností samozrejme vedú k rozdielnemu dopadu na politické preferencie a na volebný výsledok tej či onej strany. Hlas SD mal od slovenských médií mohutnú pomoc a silnú mediálnu podporu- Nečudo, že vo väčšine prieskumov verejnej mienky potom viedol a vedie. Na druhej strane Smer SSD dosiahol svoj občas aj najlepší no prevažne druhý najlepší výsledok v preferenciách takmer zázrakom. V televízii, ktorá formuje politické preferencie najmä u masy nepríliš politicky rozhľadených a vyhranených voličov, bol Fico a viac-menej aj Smer takmer zahnaný do ilegality. – V plnej ilegalite bol jeho rétoricky najlepší predstaviteľ -Dr. Blaha….

Všetko zlé je ale aj na niečo dobré. Smer bol akýmsi polo-bojkotom zo strany médií prinútený robiť častejšie tlačové konferencie, brífingy. R.Fico častejšie prezentoval svoje názory -slovom i obrazom, cez sociálne siete. A čo je najdôležitejšie, – Smer SSD uskutočnil kvôli zlepšeniu komunikácie s potenciálnymi voličmi aj niekoľko veľmi pekne navštívených demonštrácií či manifestácii. – Nuž, dnes je u nás stále ešte veľa možností, ako ticho médií prekričať pomocou alternatívnych nástrojov styku s verejnosťou. Dokedy to tak bude, nevedno. Mediálna inkvizácia si ale môže byť istá, že na každú horkú tabletku existuje protiliek.

Živá, osobná forma komunikácie s voličmi spôsobuje, že Smer sa na svojho konkurenta Hlas dotiahol a v niektorých prieskumoch verejnej mienky ho aj predbehol. Smer so svojimi voličmi vďaka manifestáciám doslova žije. Pellegrini manifestácie nerobí. Nemusí. Novinári komunikujú jeho vystúpenia do každej slovenskej obývačky. Lenže pozor, – ten, ktorý je na obrazovke príliš často môže diváka aj presýtiť. Môže spôsobiť alergiu na tvár a na spôsob vyjadrovania. Strana, ktorá nerobí mítingy, stráca politické zručnosti a politickú usilovnosť. Takže na konci dňa môže byť to všetko pre miláčikov médií, akým je aj Peter Pellegrini, medveďou službou.

Tak či onak, výsledky analýzy ukazujú, že by televízie ale aj iné médiá mali byť k predstaviteľom našich politických strán, najmä tých parlamentných férovejšie a spravodlivejšie. Rovnosť šancí by mala poskytovať najmä RTVS. Je to verejnoprávne médium na chod ktorého sa zbierame všetci. Nielen voliči Hlasu SD ale napr. aj voliči strany Smer SSD, LSNS, Republiky, strany Život, PS, SNS, KDH a pod. Preto i tieto strany majú právo na mediálnu prezentáciu. Aj na Slovensku. – Alebo že by sme my tu boli výnimkou ?

Sulík aj včera imitoval „odborníka“

22.09.2023

Sulík bol a je ako podnikateľ obyčajná nula. Zbohatol iba na tom, že privatizoval verejný majetok, ktorý mal spravovať. Sulík sa hrá sa na ekonomického experta. Prečo ? Lebo v Nemecku chvíľu študoval podnikovú ekonomiku, no štúdium nedokončil. Radšej sa vrátil na Slovensko a tu si založil fy Fax and Copy a začal cez ňu predávať nemecké ai. zánovné kopírky, faxy, [...]

Sulíkova rozprávka o bohatých a dobrých podnikateľoch pre 4,9% /naivitou postihnutých/ spoluobčanov

22.09.2023

Sulík bol vo včerajšej tv diskusii na JOJ jediným členom bývalej vlády. Vlády skrachovancov, ktorí dostali SR na hranu bankrotu. Arogantný Sulík sa za to miesto pokory a ospravedlnenia pred Slovákmi prezentoval mudrovaním, mentorovaním a tisíckrát počutými prázdnymi táraninami. Sulík využil včerajšiu tv diskusiu na šírenie starej rozprávky z čias Mikloša o bohatom a [...]

Polícia údajne prepustila všetkých zadržaných. Pán HAMRAN, NEODSTÚPITE ?

20.09.2023

„Polícia prepustila všetkých zadržaných v rámci akcie vírus, vrátane exriaditeľa vojenských tajných Jána Balciara“. /Pravda, 20.9.2023/. OČTK sa údajne dozvedeli, čo chceli a tak po dohode so sudcom zadržaných prepustili. – No paráda. Na obyčajné vypočutie stačilo zadržaných predvolať a nie im vtrhnúť do bytov, dať im putá a strčiť ich do ciel [...]

rusko ukrajina vojak ruský

Ruský vojak z frontu: Nebojujeme za Šojgua, ale za kamarátov. Je to ako v Afganistane či Čečensku

25.09.2023 18:27

Ľudia sú unavení. Neexistujú žiadne rotácie, žiadne dovolenky, doplnil

Lampedusa, migranti

Poľsko zvažuje sprísnenie kontrol na hraniciach so Slovenskom

25.09.2023 17:36, aktualizované: 18:25

Ohľadom situácie na hraniciach chystá Varšava rokovania aj s Nemeckom.

meč, vražda

Muž ozbrojený mečmi ohrozoval skupinku mladých ľudí. Polícia ho obvinila

25.09.2023 17:05

Incident sa stal v hlavnom meste. Muž bol ozbrojený dvomi japonskými mečmi – katanami.

Lucy Letbyová

Pri siedmich zavraždených novorodencoch to nekončí. Zdravotná sestra pôjde opäť pred súd

25.09.2023 17:02

Bývalá sestra deťomvpichovala vzduch do krvného obehu, iným inzulín, ďalším podávala mlieko.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 297
Celková čítanosť: 1435008x
Priemerná čítanosť článkov: 4832x

Autor blogu

Kategórie