Založ si blog

Talianske šrotovisko na Ukrajine ?

Včerajšie talianske noviny Corriere della Serra opísali, čo sa deje so zbraňami, ktoré Taliani posielajú priateľovi Zelenskému na Ukrajinu. Ukrajinskí vojaci sa na mnohé z týchto zbraní sťažujú. Považujú ich za zastarané. Najmä sa to týka mínometov, vyrobených ešte v roku 1966. Optika mínometov je ale ešte staršia-pochádza z rokov tesne po 2.sv.vojne.

Ukrajinskí vojaci sa sťažujú aj na nedostatok munície ku takýmto zbraniam, resp. na to, že mnoho munície je kvôli zlému skladovaniu dosť kazovej. Ukrajinci preto pred talianskymi zbraňami uprednostňujú staré sovietske zbrane ešte z rokov Veľkej vlasteneckej vojny.

Talianske armádne sklady sa vďaka bojom na Ukrajine pomaly vyprázdňujú. Taliani sa zbavujú armádneho šrotu, ktorý by inak musel ísť do špeciálnych závodov, kde by sa staré zbrane náročne a draho deaktivovali. Lacný postup odvozu starých zbraní na Ukrajinu však nepoužívajú iba Taliani. Z 30 štátov NATO si takto pomohli už v 20 krajinách, ktorých sklady sú takmer prázdne. Zásoby majú iba silnejšie armády Nemecka, Francúzska, Talianska a Holandska. Vojensko-priemyselný komplex USA, UK a na Západe vôbec prežíva šialenú konjunktúru. Porovnateľnú iba s konjunktúrou farmafiriem vyrábajúcich vakcíny proti covidu. Produkty na zabíjanie ľudí a na liečbu ľudí sú momentálne tými najlepšími investičnými príležitosťami.

Hľa, svet 21.storočia, nádherný svet pokroku a ľudskej civilizovanosti…

Európu ovládla mladá vojnychtivá generácia

28.01.2023

Bývalí ľavičiari, bývalí pravičiari, hipsteri i mamičkini maznáčikovia. Mladá generácia západoeurópskych politikov, ktorá nikdy nezažila vojnu, nikdy neslúžila v armáde, ktorá nepozná hrôzy vojny ani len z rozprávania svojich rodičov a starých rodičov sa najnovšie čoraz smelšie a otvorenejšie prihovára za vyhlásenie vojny Rusku. Nota bene nukleárnej veľmoci, [...]

Čaputová zaútočila na svojho „protikandidáta“ v prezidentských voľbách

27.01.2023

Tak ako sa tu o tom už viackrát písalo, má Čaputová svoju údajne tesnú väčšinu, údajne svojich ľudí na ÚS. Pánov, ktorých na ÚS sama menovala. Vybrala ich spomedzi kandidátov navolených NRSR za čias minulej koalície tak, aby tam neboli kandidáti Smeru a aby ne-smeráci mali väčšinu. Takýto ÚS Čaputovej splní všetko, čo nie je príliš okato za hranou zákona. Na [...]

Blázon sa vrátil do parlamentu

26.01.2023

IM s nepríčetným úsmevom na tvári sa vrátil do parlamentu. A už aj v povetrí lietajú mafiáni, ukradnuté miliardy, basa, kravy… IM si na obhajobu svojich verbálnych brutalít našiel titulok: “ No a čo – ja som už taký – úprimný ! „ IM odmieta dodržiavať na verejnosti akékoľvek sociálne normy, Odmieta riadiť sa akýmikoľvek zábranami. Robí [...]

pakistan nehoda oheň autobus

Po nehode autobusu na juhozápade Pakistanu je na mieste najmenej 40 mŕtvych

29.01.2023 08:38

Vozidlo explodovalo po páde z mosta.

leopard 2

Nemecká zbrojovka: Sme schopní vyrobiť viac tankovej munície, než svet potrebuje

29.01.2023 07:46

Nemecká zbrojovka Rheinmetall je pripravená výrazne zvýšiť výrobu tankovej a delostreleckej munície, aby uspokojila silný dopyt Ukrajiny i západných krajín.

Petr Pavel, Česko, voľby

New York Times: České voľby boli testom populizmu. Denník upozorňuje aj na Fica

29.01.2023 07:00

Súboj o post českého prezidenta bol podľa amerického denníka New York Times prvým v rámci série dôležitých volieb v strednej a východnej Európe.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Kyjev rokuje o raketách dlhého doletu. Cieľom je aj Krym

29.01.2023 06:03, aktualizované: 07:59

Ukrajina rokuje o dodávkach rakiet dlhého doletu, aby mohla ničiť ciele hlboko za frontovou líniou, napríklad sklady munície.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 138
Celková čítanosť: 525910x
Priemerná čítanosť článkov: 3811x

Autor blogu

Kategórie