Založ si blog

Sulík, Pellegrini a Čaputová sa už dohodli ?

Sulík dnes oznámil, že v spolupráci s Pellegrinim podá návrh na vyslovenie nedôvery vláde Edka Hegera. Ak by návrh prešiel a Hegerovej vláde bola vyslovená nedôvery, postavia politici SaS a Hlasu Slovákov pred tri možnosti:

  • predčasné voľby / najlepšie ale najmenej pravdepodobné/,
  • vytvorenie novej vládnej koalície, ktorá by sa oprela v NRSR o novú väčšinu min. 76 hlasov /nedobré ale málo pravdepodobné/,
  • menovanie úradníckej vlády podľa vkusu pani Čaputovej /najhoršie ale najpravdepodobnejšie riešenie/.

Normálni Slováci a aj normálna časť opozície /na čele so Smerom SSD/ chce jednoznačné riešenie, ktoré je v súlade s vôľou ľudu vyjadrenou v dvoch predreferendových petíciách. Chcú predčasné voľby. Nechcú zákulisné hry Čaputovej, Sulíka a Pellegriniho, ktoré povedú iba k pseudoriešeniu. Neuspokoja sa s tým, že Matovič odíde z vlády a všetko ostatné zostane po starom. Nová vládna väčšina napr. Hlas+SaS+Sme rodina+Tarabovci a ďalší nezaradení – nezastaví Slovákov v ich snahe po nových voľbách a úplne novej vláde. Vláda úradníkov, zostavená podľa vkusu Čaputovej, vláda liberálnych slniečkárov a poskokov Bruselu, – tak to by bola vyslovene katastrofa.

Čo sleduje SaS a Hlas týmto, zdanlivo ľúbivo znejúcim návrhom ? Nuž SaS, ktorej preferencie klesli a nie je isté, či by sa cez nové voľby dostali do NRSR, by akékoľvek riešenie, ktoré by neznamenalo prečasné voľby, by predĺžilo jej politický život. Čosi podobné platí pre Sme rodinu. Stagnujúce preferencie Hlasu tiež nenapĺňajú vedenie tejto strany nadšením z predčasných volieb. To po prvé. Po druhé, je treba zastaviť túžbu Smeru SD, Republiky a SNS dostať sa opäť do vlády. Liberáli z NRSR a prezidentského paláca, nehovoriac o politikoch Západu, urobia všetko, aby sa to ľavičiarom a národniarom nepodarilo. . No a po tretie, trikom okolo nedôvery Hegerovi a pádu Matoviča treba dezorientovať voličov, ktorí chceli ísť na referendum. A tým dosiahnuť, aby na referendum išlo málo ľudí a aby bolo neplatné.

Bonusom dohody je vystavenie Smeru SSD tzv. Sofiinej voľbe. Smer SSD by tento falošne opozičný návrh nemal podporiť. Ak ho však nepodporí, bude médiami ale aj politikmi Hlasu a SaS obviňovaný z tajného spojenectva s Matovičom a farizejského opozičníctva. Rozum velí skutočnej opozícii Sulíkov návrh, ktorý negarantuje predčasné voľby – odmietnuť. Politický cit však vraví, že ako opozičná strana musí aj Smer SSD vyslovenie nedôvery Hegerovi a Matovičovi podporiť.

Ťažké rozhodovanie pre opozičných politikov. Pre nás bežných Slovákov, ktorí už máme DOSŤ trikov SaS, Čaputovej, Matoviča, Hegera, Remišovej a Kollára – sú však východisko zo súčasného marazmu jedine PREDČASNÉ VOĽBY. Nič iné, než čo najskoršie nové voľby.

Nič iné, než čo najskoršie nové voľby !

Európu ovládla mladá vojnychtivá generácia

28.01.2023

Bývalí ľavičiari, bývalí pravičiari, hipsteri i mamičkini maznáčikovia. Mladá generácia západoeurópskych politikov, ktorá nikdy nezažila vojnu, nikdy neslúžila v armáde, ktorá nepozná hrôzy vojny ani len z rozprávania svojich rodičov a starých rodičov sa najnovšie čoraz smelšie a otvorenejšie prihovára za vyhlásenie vojny Rusku. Nota bene nukleárnej veľmoci, [...]

Čaputová zaútočila na svojho „protikandidáta“ v prezidentských voľbách

27.01.2023

Tak ako sa tu o tom už viackrát písalo, má Čaputová svoju údajne tesnú väčšinu, údajne svojich ľudí na ÚS. Pánov, ktorých na ÚS sama menovala. Vybrala ich spomedzi kandidátov navolených NRSR za čias minulej koalície tak, aby tam neboli kandidáti Smeru a aby ne-smeráci mali väčšinu. Takýto ÚS Čaputovej splní všetko, čo nie je príliš okato za hranou zákona. Na [...]

Blázon sa vrátil do parlamentu

26.01.2023

IM s nepríčetným úsmevom na tvári sa vrátil do parlamentu. A už aj v povetrí lietajú mafiáni, ukradnuté miliardy, basa, kravy… IM si na obhajobu svojich verbálnych brutalít našiel titulok: “ No a čo – ja som už taký – úprimný ! „ IM odmieta dodržiavať na verejnosti akékoľvek sociálne normy, Odmieta riadiť sa akýmikoľvek zábranami. Robí [...]

pakistan nehoda oheň autobus

Po nehode autobusu na juhozápade Pakistanu je na mieste najmenej 40 mŕtvych

29.01.2023 08:38

Vozidlo explodovalo po páde z mosta.

leopard 2

Nemecká zbrojovka: Sme schopní vyrobiť viac tankovej munície, než svet potrebuje

29.01.2023 07:46

Nemecká zbrojovka Rheinmetall je pripravená výrazne zvýšiť výrobu tankovej a delostreleckej munície, aby uspokojila silný dopyt Ukrajiny i západných krajín.

Petr Pavel, Česko, voľby

New York Times: České voľby boli testom populizmu. Denník upozorňuje aj na Fica

29.01.2023 07:00

Súboj o post českého prezidenta bol podľa amerického denníka New York Times prvým v rámci série dôležitých volieb v strednej a východnej Európe.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Kyjev rokuje o raketách dlhého doletu. Cieľom je aj Krym

29.01.2023 06:03, aktualizované: 07:59

Ukrajina rokuje o dodávkach rakiet dlhého doletu, aby mohla ničiť ciele hlboko za frontovou líniou, napríklad sklady munície.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 138
Celková čítanosť: 526204x
Priemerná čítanosť článkov: 3813x

Autor blogu

Kategórie