Založ si blog

Kedysi najkomunistickejší národ sveta – Česi- dnes najväčšími rusofóbmi

V roku 1946 „Rusi“ /smozrejme, že Sovieti, ale tu je už zvykom nadávať im do Rusov/ pomohli Čechom zbaviť sa 3,5 miliónovej nemeckej menšiny. Napriek odporu Británie a čiastočne aj USA. Zároveň im pomohli získať územie a majetky týchto Nemcov, čo je takmer tretina Čiech. Do tretice, z Čiech bola odsunutá Červená armáda, -ako z jedinej krajiny, ktorú ČA oslobodila /ak nerátame titovskú Juhosláviu/.

Česi sú starý kacírsky, rovnostársky a davový národ. Možno preto sa stalo, že v 1946 v českých krajinách ako v jedinej krajine na svete v relatívne slobodných demokratických voľbách zvíťazili komunisti. Ale nielen to. V Česku, osobitne v Čechách bolo v 1946 percentuálne na počet obyvateľov najviac členov komunistickej strany NA SVETE. KSČ mala v 1946 1 112 000 členov. Počet obyvateľov Česka českej národnosti bol pritom iba 6, 996 tis. obyvateľov. Každý 6-7 obyvateľ Česka bol členom KSČ. Ak rátame, že priemerná rodina mala vtedy 4-5 členov, je zrejmé, že s komunistickou ideológiou bola rodinne spojená viac ako polovica populácie dnešnej ČR. Ak odrátame Moravu, ktorá má národnostne a duchovne úplne iné preferencie, tak v 1946 mali s komunizmom niečo spoločné dve tretiny etnických Čechov.

V roku 1968 prišli na pozvanie prevažne českých komunisticfkých špičiek do ČSSR sovietske tanky. – Ak chcete tak „Rusi“, hoci etnickí Rusi boli v inváznom zbore v menšine. V dôsledku dopravných nehôd a provokačiek zahynulo pri stretoch s „Rusmi“ 97 občanov Česka. Niektorí vravia, že až 147. V poriadku, pol miliónová invázna „ruská“ armáda sa aj tak správala pomerne obozretne. Veď napr. na Američanmi de facto stále okupovanej Okinawe len ročne pri incidentoch s Američanmi /dopravné nehody ale aj kriminálne činy/ zahynie 122 Japoncov.

Dnes, v novembri 2022 žiada menšinová ale veľmi vplyvná a mediálne hlučná skupinka českých extrémistov, aby veľvyslanectvu a rezidencii Ruskej federácie v ČR odpojili elektrinu, kúrenie, vodu, kanalizáciu, telekomunikačné spojenie. Českí rusofóbovia sa pri týchto nápadoch asi inšpirovali iránskymi protiamerickými fanatikmi z čias Chomejního. Tí tiež takto obsadili a neskôr odpojili ambasádu USA od okolitého sveta. Detinský, z medzinárodnoprávneho hľadiska zločinný nápad. V podstate casus belli. Rusofóbna hlúposť, na ktorú odpovie Rusko rovnakou mincou. Výsledkom bude úplné prerušenie diplomatických stykov medzi Českom a Ruskom. Totálne nepriateľský krok Čechov voči Rusom, voči tým, čo im v českej histórii najviac pomohli…

Českí extrémisti chcú Rusov odpojiť od elektriny preto, lebo vraj útočia na ukrajinskú elektrickú sieť a to je vraj vojnový zločin. Nuž milí rusofóbni Pepíci-prečo ste nežiadali odpojiť od elektriny ambasády USA a UK , keď v marci až júni 1999 anglo-americké lietadlá prednostne ničili elektrárne, priehrady, transformačné stanice, rozvodné siete Srbska a Čiernej Hory ? Alebo keď USA nivočili /a dodnes nivočia/ elektrickú a celú ostatnú energetickú infraštruktúru v Sýrii, Iraku, Jemene, Somálsku, Líbyii a pod. ? OS RF pristúpili k presekávaniu elektrickej siete Ukrajiny až po polroku bojov. Potom, čo sa ukázalo, že jej funkčnosť silno podporuje ukrajinské a NATO-vské ozbrojené sily. Až potom, čo sa ukázalo, že NATO rukami Ukrajiny zaútočilo na atómovú elektráreń obsadenú OS RF , na civilné objekty na Donbase a na Kryme a na Krymský most. Až potom sa generál Surovikin rozhodol konať. Nie na začiatku vojny, ako to robia USA a UK.

Česká rusofóbia nie je všeobecná. Tí, čo chcú s Ruskom mať normálne resp. priateľské vzťahy sú v ČR dosť početní. Nemajú problém naplniť pri demonštrácii celý Václavák. No popri nich, najmä v Prahe príp. Plzni existuje militantná extrémne hlučná skupina rusfóbov. Tá spôsobuje, že česká rusofóbia -tak ako kedysi česká komunistická mánia v 1946, je momentálne najsilnejšia na svete. Áno, Česi majú z pretekov rusofóbov zlatú medailu !

Možno si poviete, že sú na svete aj iné krajiny , kde rusofóbia prekvitá, ba kde sa už inštitucionalizovala do oficiálnych štátnych štruktúr a legislatívy. Stalo sa to napr. v Pobaltí. Tradičné prejavy rusofóbie sú tiež v Poľsku. Nuž áno, aj tu je rusfóbia značná. Je však na rozdiel od tej českej akási logickejšia, historicky podmienená, akoby prirodzená. Pobaltskí štátni trpaslíci majú zlé svedomie v tom, ako zaobchádzajú so svojimi veľkými ruskými menšinami. Boja sa, že im to raz Rusko spočíta. Že stratia svoju vratkú štátnosť /aj preto, že ju nadobudli až vďaka zmenám v Rusku po 1. sv.vojne resp. po 1990/. V Pobaltí má rusofóbia zreteľné známky strachu. Je to rusofóbia „obranná“.

V Poľsku má rusofóbia odlišné charakteristiky. Je to rusofóbia útočná, GEOPOLITICKÁ. Poliaci a Rusi od vekov súperili o rovnaký životný priestor a tiež o pozíciu vodcu slovanského sveta. V zlatých časoch Poľska siahali Poliaci na územia až po Moskvu, nehovoriac o Bielorusku a Ukrajine. Nechýbalo veľa, možno len dva-tri mohutné nájazdy Turkotatárov na Matičku Rus – a Poľsko by dnes bola slovanská veľmoc číslo 1, podobná dnešnému Rusku. Lenže Poliakom to v histórii zatiaľ nevyšlo. Naopak, Rusi prešli do geopolitickej ofenzívy a trikrát sa podieľali dokonca na okyptení či úplnej likvidácii poľskej štátnosti. Poľská rusofóbia, ktorá z týchto skúseností pramení je logická, je revanšistická, útočná. Poliaci by v prípade krachu Ruska zrejme naozaj prevzali po Rusoch vedúce postavenie ruskej slovanskej veľmoci. Re-polonizovali /ako oni tvrdia/ by Litvu, Bielorusko, Ukrajinu a aj veľkú časť európskeho Ruska. Rusi, Bielorusi či Ukrajinci /alebo napr. aj oravskí a spišskí Slováci a Gorali/ sa Poliakom nikdy nehnusili, – ale iba ak sa stali Poliakmi…

Poliaci sa dnes paktujú s USA, UK s EU z čisto zištných geopolitických dôvodov. Chcú Západ využiť, aby si prinavrátili to, čo je podľa nich poľské. Ak by to v spojenectve s USA a Uk získali, idyla so Západom a jeho ateistickým multikulti liberalizmom by skončila. Ak by Poliaci zosilneli, začali by viesť proti Západu možno ešte vzpurnejšiu ideologickú vojnu, ako Rusi.

Náznaky toho vidieť v Poľsku už dnes. Poľsko je konzervatívne, katolícke, tradične rodinné, protimigračné, autoritatívne, trochu aj antisemtiské, nacionalistické. Konštrukty západných liberálnych demokratov ako napr. vo vzťahu ku genderizmu, LGBTI, potratom, miešaniu kultúr a rás, ku ekologickým výstrelkom a pod. sú na míle vzdialené poľskému mysleniu. – Jednoducho, poľská rusofóbia je geopolitická, účelová, pragmatická. Proti Rusom nič osobné.

Naproti tomu česká rusofóbia nemá žiadnu geopolitickú konotáciu. Česi a Rusi nemajú spoločnú štátnu a ani etnickú hranicu. Nesúperia o rovnaký životný priestor. Nemajú voči sebe žiadne negatívne historické výhrady,-ak nerátame epiz´ódky s českými le´gionármi na Sibiri resp. augustovú inváziu Rusov do Čiech so stovkou mŕtvych…Česká rusofóbia nemá vecne-historický základ. Je to skôr záležitosť psychológie časti českého národa. Zrejme tej časti, čo masovo napĺňala Václavák v časoch Protektorátu Čechy a Morava, kričala na slávu Hitlerovi a cítila sa byť už takmer nemecká. Česi, ktorí Nemcov za hitlerizmu obdivovali a slúžili im až do mája 1945 prevzali od Nemcov akýsi pocit nadradenosti voči okolitým Slovanom,-voči Slovákom, Poliakom, Rusínom, Srbom, Ukrajincom, no najmä voči Rusom. Český človiečik sa cíti byť voči ruskému barbarovi zo zemľanky ako germánsky nadčlovek. Pohŕda nim, vysmieva sa mu, nenávidí ho živočíšne, priam rasisticky.

Okrem tejto skupiny ˇčeských rusofóbov akože keltsko-germánskeho pôvodu je tu potom silná skupina konjunkturalistov, kariéristov, bývalých českých komunistov a príslušníkov ich rodín. Títo sa zo zištných dôvodov dali „Rusmi“ kúpiť, stali sa boľševikmi – a teraz, keď komunizmus padol, sa za to hanbia. Majú z toho pocity menejcennosti. Aby zahanbujúcu minulosť v sebe prekričali, revú teraz oni a ich potomkovia do sveta, ako sú pro-západní, pro-americkí a ako nenávidia Rusov, čo ich kedysi „prinútili“ stať sa komunistami.

Obe skupiny týchto českých ľudí spája dnes silný emocionálny protiruský resentiment. Česká rusofóbia má subkortikálny pôvod. Intelekt sa tu používa iba na dodatočnú racionalizáciu bazálnej, priam živočíšnej nenávisti. Česká rusofóbia je jednoducho živočíšna. Česká rusofóbia je RASISTICKÁ. Bohužiaľ.

Ak sa raz situácia vo svete zmení, a ona sa určite zmení, budú musieť zdravé štruktúry českého národa so svojimi rasisticky rusofóbnymi spoluobčanmi čosi robiť. Budú musieť „preliečiť“ tisíce fanaticky proti-ruských českých dušičiek. Mám trochu obavy, či sa im to podarí, Je tu totiž ešte jeden český fenomén – expresné prezliekanie kabátov. -Viete o tom, že známy extrémne stalinistický boľševik Urválek, ktorý sa stal za zásluhy v nezákonných procesoch neskôr predsedom najvyššieho súdu, – po odhalení kultu osobnosti patril k popredným sudcom rehabilitačných súdov ? Áno Urválek najprv nezákonne poslal ľudí na šibenicu a potom sám naprával svoje nezákonnosti ako oddaný demokrat a ctiteľ právneho štátu v rehabilitačných komisiách…Fraška, groteska ? Nie, bohužiaľ česká /ale tu a tam aj slovenská/ historická realita.

Napriek tomu, – verím, že hry rusofóbnych extrémistov na vypínanie prúdu na ruskej ambasáde nebudú úspešné. Že nezískajú podporu českých štátnych inštitúcií a už vôbec nie väčšiny českého národa. Verím, že aj keď sú českí rusofóbovia nadmerne hluční, normálnych Čechov neprekričia. A že sa časom aj v Česku vrátia pomery do normálnych koľají.

Cintula vraj nie je Levičan

17.05.2024

Lepšie povedané, vraj nie je rodený Levičan, Tekovčan. Vraj sa narodil v Bardejove. Je teda rodený Šarišan. Ale nie o tom som chcel. Chcel som o niečom oveľa podstatnejšom. Písal som dnes o tom, že tak ako nemožno za spoluvinníka znásilnenia označiť „koketnú“ znásilnenú ženu, ale len a len násilníka samotného, – tak nemožno za spoluvinníka atentátu [...]

Ficovi vraj nič nie je: jedno opozičné krídlo vyzýva k pokoju druhé nechutne konšpiruje

17.05.2024

Počuli ste to ? Opozičná agentúra JPP miesto výziev k pokoju a zmieru veselo konšpiruje. Napríklad, že Cintula je pravicový extrémista, ktorý si svoj pacifizmus iba vymyslel. V skutočnosti bol a je srdcom „slovenský branec“. Z poverenia temných rusko-smeráckych štruktúr sa votrel do progresívno-liberálneho hnutia, aby odtiaľ donášal Ficovi a spol. Počuli ste to [...]

Novinári zase klamú: vecný popis stavu nie je šírenie nenávisti /sociologička Kusá vráť diplom !/

16.05.2024

Nepočul som odvčera ani jedného vládneho politika, ktorý by vyzýval, aby Slováci nenávideli opozičnú komunitu. Skúste si, milí novinári z RTVS, ta3, markízy, joj, sme , denníka n…stokrát pustiť záznam z včerajšieho vystúpenia Blahu a Danka. Garantujem, že tam žiadnu výzvu k nenávisti a revanšu voči opozičným médiám a opozičným politikom a sympatizantom [...]

Benjamin Netanjahu / Benny Ganc /

Ganc dal Netanjahuovi ultimátum, požaduje do 8. júna plán pre Gazu

18.05.2024 22:05

Premiér jeho návrhy označil za eufemizmy, ktoré predznamenávajú porážku Izraela.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínska prezidentka vetovala sporný zákon o zahraničnom vplyve

18.05.2024 17:08

Vládna strana Gruzínsky sen má však v parlamente dosť poslancov, aby veto hlavy štátu prehlasovala.

handlová, fico, atentát

NAKA obvinila osobu, ktorá sa mala vyhrážať ministrovi a poslancom cez sociálnu sieť

18.05.2024 15:10

Prokurátor sa stotožnil s podnetom polície na vzatie obvineného do väzby, rozhodne o nej súd.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 430
Celková čítanosť: 2009406x
Priemerná čítanosť článkov: 4673x

Autor blogu

Kategórie