Založ si blog

Na smrť preľaknutý Heger a strašidlo Fico

Videli ste to včera v televízii ? Tú hrôzu v očiach údajne slovenského premiéra Hegera ? Ten rozpačitý strnulý, neurotický úsmev, ktorým sa snažil strach maskovať ? Vo včerajšom dlho predlhom a ako vždy nudnom monológu spomenul Fica aspoň dvadsaťkrát. A stále opakoval rovnaký naratív: Fico chce zhodiť túto vládu, chce vyhrať predčasné voľby, lebo sa obáva, že skončí za svoje „veľké zločiny“ v base. Atď. a tak podobne. Opakovane stále dookola.

To nemá Heger a jeho pán Matovič nejaký iný – aspoň trochu viac sofistikovaný argument ? Veď pádom vlády Matoviča, Hegera a spol. sa na trestnom stíhaní Fica predsa nič nezmení ! Ani voľby a prípadne ani nová vláda, dokonca ani vláda s Ficom na tele by na tom nič nezmenila. Polícia sa riadi zákonmi, nie voľbami. A ak sa môže oprieť o zákonné dôvody stíhania, bude Fica stíhať aj keby bol hneď premiérom ! Ibaže…Ibaže by ani v minulosti, ani dnes a ani v budúcnosti zákonné dôvody na stíhanie Fica neexistovali. A celý ten policajno-vyšetrovací pohon na Fica nemal oporu v zákone. Ibaže by sa opiera iba o vymyslené, zveličené a prekrútené a pokrivené právo, o zmanipulované výpovede kúpených kajúcnikov…

Nuž to by potom bola iná káva. V takomto prípade by sa so zmenou vlády, zmenou vedenia PZ a NAKA, so zmenou na postoch ministrov vnútra a spravodlivosti naozaj mnohé zmenilo. Ba čo viac, – ak by sa ukázalo že hegerovsko-matovičovská vláda zneužívala svoje právomoci, krivila právo len aby šikanovala a očierňovala opozíciu , -mohla by zmena vlády viesť naopak ku trestnému stíhaniu predstaviteľov súčasnej vlády a tých OČTK ktoré sa jej protiprávne rozhodli pomáhať. Tak to by potom bola iná situácia. To by potom tomu ukrutnému strachu Hegara a spol. z pádu ich vlády a nástupu Fica dávalo logiku, dávalo zmysel.

Poslanec Fico má istú ochranu /poslaneckú imunitu/ pred atakmi OČTK aj dnes. Ak by sa po nových voľbách príp. vrátil k moci, nič by sa na jeho ochrane nezmenilo. Fico by bol znovu bezpochyby zvolený do NRSR, mal by znovu „len“ poslaneckú imunitu. Na tom by ani ev. exekutívna funkcia nič nezmenila. Nič.

Voľby by právnu pozíciu Fica nezmenili. Radikálne by však zmenili pozíciu Matoviča, Lipšica, Mikulca, Hamrana, predstaviteľov OČTK, niektorých sudcov, mnohých tzv. kajúcnikov.

Áno, je to o nových voľbách a je to o strachu. Nie však strachu opozície a jej vodcu z nejakej bájnej „basy“. Je to o strachu Hegera a spol., že ich dobehne minulosť. Že ich dobehnú ich činy. Alebo zločiny ?

Sulík, Pellegrini a Čaputová sa už dohodli ?

02.12.2022

Sulík dnes oznámil, že v spolupráci s Pellegrinim podá návrh na vyslovenie nedôvery vláde Edka Hegera. Ak by návrh prešiel a Hegerovej vláde bola vyslovená nedôvery, postavia politici SaS a Hlasu Slovákov pred tri možnosti: predčasné voľby / najlepšie ale najmenej pravdepodobné/, vytvorenie novej vládnej koalície, ktorá by sa oprela v NRSR o novú väčšinu min. 76 hlasov [...]

Kedysi najkomunistickejší národ sveta – Česi- dnes najväčšími rusofóbmi

30.11.2022

V roku 1946 „Rusi“ /smozrejme, že Sovieti, ale tu je už zvykom nadávať im do Rusov/ pomohli Čechom zbaviť sa 3,5 miliónovej nemeckej menšiny. Napriek odporu Británie a čiastočne aj USA. Zároveň im pomohli získať územie a majetky týchto Nemcov, čo je takmer tretina Čiech. Do tretice, z Čiech bola odsunutá Červená armáda, -ako z jedinej krajiny, ktorú ČA [...]

Nie iba Fico-spravodlivosť dnes na GP vyhrala

29.11.2022

To, čo dnes urobil generálny prokurátor Maroš Žilinka, muselo potešiť každého priaznivca právneho štátu, bez ohľadu na jeho politické preferencie. Keď ochladnú vášne, príde na to aj súdna časť vládnej koalície. Veď mnohí z nich môžu byť o pol roka opozičnými poslancami. A potom sa im Žilinkova právomoc podľa paragrafu 363 zíde. Veta, ktorú v odôvodnení svojho [...]

hasiči, oheň, požiar

V pražskej nemocnici Motol horelo, z urgentného príjmu evakuovali 60 ľudí

04.12.2022 09:00

Šlo o požiar elektroinštalácie v strope na toaletách, uhasila ho voda z prasknutého potrubia.

Peter Pčolinský, Tomáš Taraba

Koaliční poslanci: My neobchodujeme, to Sulík sa spojil so Žigom. Rozhodne pár hlasov, Taraba bude za

04.12.2022 09:00

V boji o to, či Hegerova vláda získa dôveru, alebo nie, bude rozhodovať každý jeden hlas. A aj ten koaličný.

Charkov, Ukrajina

ONLINE: Tajné služby USA: Tempo bojov sa zníži, Ukrajinci zostávajú odhodlaní

04.12.2022 07:30, aktualizované: 09:36

Zimu využijú Rusi aj Ukrajinci na zotavenie a ofenzíva sa začne až na jar, predpokladajú tajné služby USA. Väčšie predpoklady pre ňu má mať Ukrajina.

Lloyd Austin, Sebastien Lecornu

Austin: USA musia zbrojiť, aby udržali krok s Čínou. Má vôľu aj moc

04.12.2022 06:50

USA majú pred sebou kľúčové kroky, v ktorých musia investovať do armády, ak chcú byť naďalej protiváhou Číny, povedal americký minister obrany.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 95
Celková čítanosť: 344078x
Priemerná čítanosť článkov: 3622x

Autor blogu

Kategórie