Založ si blog

Dva prístupy k mobilizácii a internacionalizácia ukrajinskej vojny

Výnosom prezidenta Ruskej federácie V.V.Putina boli demobilizovaní študenti stredných a vysokých škôl v DNR a LNR, ktorí boli povolaní do armády ešte podľa zákonov DNR resp. LNR.

Rozkazom najvyššieho veliteľa OS Ukrajiny boli oddnes mobilizovaní všetci muži , ktorí sa nachádzajú na tých územiach Ukrajiny, ktoré Kyjev považuje za oslobodené. Takže len čo si mladí muži v Chersone trochu oslávili oslobodenie, už ich aj berú na vojnu.

Dva prístupy k mobilizácii. Dva prístupy k mieru.

Podľa údajov z vedenia DNR bojuje už dnes na území Ukrajiny proti Rusku vyše 200 tisíc cudzích vojakov /poradcov, žoldnierov, dobrovoľníkov/. Väčšina z nich sú poľskí vojaci-vysokokvalifikovaní profesionáli. Prítomnosť týchto cudzích síl na Ukrajine nemá formálnu oporu v ukrajinskej legislatíve.

Internacionalizácia boja proti Rusku a vysoký počet cudzích vojakov prinútili aj Rusko k netradičným krokom. Včera vydal prezident V.V.Putin výnos, ktorý umožní bojovať na strane ruských ozbrojených síl aj občanom iných štátov. Tento krok otvára cestu k zapojeniu sa asi 100 tisíc kórejských dobrovoľníkov do vojny proti USA a NATO. KĽDR už dávno žiadala, aby sa jej vojaci mohli do bojov proti USA zapojiť. Odteraz to už bude možné. Kórejskí vojaci vyrovnajú počet na Ukrajine bojujúcich Poliakov. KĽDR má len o málo nižšiu populáciu ako Poľsko. Jej ozbrojené sily sú ale bojaschopnejšie a technologická vyspelosť Kórejcov je v porovnaní s Poliakmi vyššia. Sily na fronte sa pomaly vyrovnajú.

Konflikt na Ukrajine sa nám pred očami rýchlo internacionalizuje. Čo bude ´další krok tohto procesu ?

Sulík, Pellegrini a Čaputová sa už dohodli ?

02.12.2022

Sulík dnes oznámil, že v spolupráci s Pellegrinim podá návrh na vyslovenie nedôvery vláde Edka Hegera. Ak by návrh prešiel a Hegerovej vláde bola vyslovená nedôvery, postavia politici SaS a Hlasu Slovákov pred tri možnosti: predčasné voľby / najlepšie ale najmenej pravdepodobné/, vytvorenie novej vládnej koalície, ktorá by sa oprela v NRSR o novú väčšinu min. 76 hlasov [...]

Kedysi najkomunistickejší národ sveta – Česi- dnes najväčšími rusofóbmi

30.11.2022

V roku 1946 „Rusi“ /smozrejme, že Sovieti, ale tu je už zvykom nadávať im do Rusov/ pomohli Čechom zbaviť sa 3,5 miliónovej nemeckej menšiny. Napriek odporu Británie a čiastočne aj USA. Zároveň im pomohli získať územie a majetky týchto Nemcov, čo je takmer tretina Čiech. Do tretice, z Čiech bola odsunutá Červená armáda, -ako z jedinej krajiny, ktorú ČA [...]

Nie iba Fico-spravodlivosť dnes na GP vyhrala

29.11.2022

To, čo dnes urobil generálny prokurátor Maroš Žilinka, muselo potešiť každého priaznivca právneho štátu, bez ohľadu na jeho politické preferencie. Keď ochladnú vášne, príde na to aj súdna časť vládnej koalície. Veď mnohí z nich môžu byť o pol roka opozičnými poslancami. A potom sa im Žilinkova právomoc podľa paragrafu 363 zíde. Veta, ktorú v odôvodnení svojho [...]

sopka semeru jáva

Na indonézskom ostrove Jáva vybuchla sopka Semeru, okolité dediny evakuujú

04.12.2022 09:53

Sopka vychrlila oblak popola a dymu do výšky 1,5 kilometra a po svahoch stekajú prúdy žeravej lávy.

hasiči, oheň, požiar

V pražskej nemocnici Motol horelo, z urgentného príjmu evakuovali 60 ľudí

04.12.2022 09:00

Šlo o požiar elektroinštalácie v strope na toaletách, uhasila ho voda z prasknutého potrubia.

Peter Pčolinský, Tomáš Taraba

Koaliční poslanci: My neobchodujeme, to Sulík sa spojil so Žigom. Rozhodne pár hlasov, Taraba bude za

04.12.2022 09:00

V boji o to, či Hegerova vláda získa dôveru, alebo nie, bude rozhodovať každý jeden hlas. A aj ten koaličný.

Charkov, Ukrajina

ONLINE: Tajné služby USA: Tempo bojov sa zníži, Ukrajinci zostávajú odhodlaní

04.12.2022 07:30, aktualizované: 09:36

Zimu využijú Rusi aj Ukrajinci na zotavenie a ofenzíva sa začne až na jar, predpokladajú tajné služby USA. Väčšie predpoklady pre ňu má mať Ukrajina.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 95
Celková čítanosť: 344090x
Priemerná čítanosť článkov: 3622x

Autor blogu

Kategórie