Založ si blog

Matovič aj tak povedal o novinároch a Čaputovej pravdu

Blázni a deti občas hovoria pravdu. Matovič nie je blázon, – a ak tak, iba tak trošku,- ale pravdu povedal úplnú.

Ja viem, že sa to novinárom nepáči, keď na nich Matovič povie pravdu, ale oni sú naozaj takí. Nie všetci, ale mnohí. Najviac dnes na Matoviča robia poľovačku tí novinári, čo ho v minulosti najviac velebili. Lebo v záujme odstránenia Fica im bol aj Matovič dobrý. Teraz už Fico nehrozí,-všetko sa chystá pre návrat Petríčka cukríčka,-za pomoci Sulíka a PS /Čaputová, Šimečka/ príp. KDH /Dzurinda, Majerský/. Černoch Matovič urobil svoju prácu, černoch Matovič môže odísť…

Ja viem, že prezidentská kancelária intervenuje, ak jej referentíkovia uvidia niekde o Čaputovej niečo neprístojné. Ale darmo sa jedujú. V prípade Čaputovej má Matovič pravdu. Čaputová nehrá na rovinu. V prípade Matoviča rokovala za jeho chrbtom s jeho vládnymi partnermi. V prípade opozície zmarila dve referendá. Využila nepriamu cestu-dala ich odmietnuť Ústavnému súdu, do ktorého si pred asi 2 rokmi navolila väčšinu ľudí s jej pohľadom na svet. Čaputovej ľudia na ÚS to teda urobili za ňu.

Matovič by mal z vlády odísť. Ale iba vcelku,- keď odíde celá vláda. A keď budú nasledovať predčasné parlamentné voľby. Odísť by mala aj Čaputová. Zanedlho aj to bude. Čo nebude,- to určite nebude druhý prezidentský mandát pre ňu.

Slováci sa dajú tu a tam oklamať. Ale pomaly sa už spamätávajú. Svedčia o tom aj výsledky dnes publikovaného prieskumu Focusu. Podľa neho by mala koalícia Smer/SNS + Republika + Hlas vysoko nad 80 poslancov. Pravdepodobne ústavnú väčšinu.

Takže tak, páni urazení novinári a pani citlivo vnímajúca / najmä citlivo ba až precitlivene vnímajúca kritiku svojej práce a svojej osoby / pani Čaputová. Všetkého do času !

PS: Nikdy som si nemyslel, že budem na Matoviča písať tak trochu pochvalné články. Nikdy som si nemyslel, že mi ich za vlády Matoviča budú skrývať pred verejnosťou. – A aha, už je to tu ! Človek nevychádza z údivu tuším až do smrti.

Sulík, Pellegrini a Čaputová sa už dohodli ?

02.12.2022

Sulík dnes oznámil, že v spolupráci s Pellegrinim podá návrh na vyslovenie nedôvery vláde Edka Hegera. Ak by návrh prešiel a Hegerovej vláde bola vyslovená nedôvery, postavia politici SaS a Hlasu Slovákov pred tri možnosti: predčasné voľby / najlepšie ale najmenej pravdepodobné/, vytvorenie novej vládnej koalície, ktorá by sa oprela v NRSR o novú väčšinu min. 76 hlasov [...]

Kedysi najkomunistickejší národ sveta – Česi- dnes najväčšími rusofóbmi

30.11.2022

V roku 1946 „Rusi“ /smozrejme, že Sovieti, ale tu je už zvykom nadávať im do Rusov/ pomohli Čechom zbaviť sa 3,5 miliónovej nemeckej menšiny. Napriek odporu Británie a čiastočne aj USA. Zároveň im pomohli získať územie a majetky týchto Nemcov, čo je takmer tretina Čiech. Do tretice, z Čiech bola odsunutá Červená armáda, -ako z jedinej krajiny, ktorú ČA [...]

Nie iba Fico-spravodlivosť dnes na GP vyhrala

29.11.2022

To, čo dnes urobil generálny prokurátor Maroš Žilinka, muselo potešiť každého priaznivca právneho štátu, bez ohľadu na jeho politické preferencie. Keď ochladnú vášne, príde na to aj súdna časť vládnej koalície. Veď mnohí z nich môžu byť o pol roka opozičnými poslancami. A potom sa im Žilinkova právomoc podľa paragrafu 363 zíde. Veta, ktorú v odôvodnení svojho [...]

Charkov, Ukrajina

ONLINE: Tajné služby USA: Tempo bojov sa zníži, Ukrajinci zostávajú odhodlaní

04.12.2022 07:30, aktualizované: 08:14

Zimu využijú Rusi aj Ukrajinci na zotavenie a ofenzíva sa začne až na jar, predpokladajú tajné služby USA. Väčšie predpoklady pre ňu má mať Ukrajina.

Lloyd Austin, Sebastien Lecornu

Austin: USA musia zbrojiť, aby udržali krok s Čínou. Má vôľu aj moc

04.12.2022 06:50

USA majú pred sebou kľúčové kroky, v ktorých musia investovať do armády, ak chcú byť naďalej protiváhou Číny, povedal americký minister obrany.

zelenskyj

Zelenský kritizuje cenový strop pre ruskú ropu. Chce nižší, nech to Rusov zabolí

03.12.2022 22:13

Cenový strop na ruskú ropu 60 amerických dolárov za barel nie je "seriózny", pretože je pre Moskvu "celkom pohodlný," vyhlásil Volodymyr Zelenskyj.

Jaroslaw Kaczynski

Kaczyński obvinil Nemcov, že chcú opäť vládnuť Európe

03.12.2022 21:15

Keď Nemcom nevyšlo ovládnutie Európy vojensky, chcú to teraz urobiť mierovou cestou, tvrdí poľský politik Jaroslaw Kaczyński.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 95
Celková čítanosť: 344035x
Priemerná čítanosť článkov: 3621x

Autor blogu

Kategórie