Založ si blog

Nedeľné politické perličky od pani Cigánikovej a néniky Magdy Vásáryovej.

Tri tradičné nedeľné debaty na mejnstrímových televíziách zaujali kultivovanosťou iba v jednom prípade – v prípade besedy Tomáša s Majerským na RTVS. Morder-átorka Jančkárová ju napriek zjavnej snahe nedokázala pokaziť. Zvyšné dve diskusie sa blížili skôr ku komediálnemu žánru. Dovoľte podeliť sa aspoň o dve humoristické perličky od dvoch „významných“ slovenských političiek.

Svoju účasť na diskusii na ta3 jedna z nich – pani Cigániková – otvorila teatrálnou pripomienkou Dňa matiek. Žena-matka Cigániková prepojila túto tému na tému slušnosti najmä politikov-mužov-diskutérov osobitne voči ženám-matkám-političkám . Aby bolo jasné, koho má na mysli, obrátila sa pri tom na mladého Erika Kaliňáka.

Apelom na slušnosť partnerov Cigániková začala. A viete , ako svoju prezentáciu v televízii ukončila ? Nuž – na konci sa blysla vetou „všetko, čo tu páni z koalície porozprávali, boli iba samé HLÚPOSTI.“ Veru tak, podľa etalónu slušnosti pani matky a vzornej dámy Cigánikovej to čo zástupcovia Smeru a Hlasu v diskusii povedali, boli „iba samé hlúposti“. Hlúposti , – a punktum !

Bulvárne orientovaný moderátor Kovačič poskytol potom na televízii Markíza priestor ďalšej žene-matke – Magde Vásáryovej. Vraj pani diplomatke. Označiť Magdu V. za diplomatku je však riadny oxymoron. Stará pani Magda bola v minulosti herečka. Veľa z tohto obdobia sa však u nej už nezachovalo. Po rokoch je schopná už len jednej role – role povýšeneckej malomeštiackej babizne. Na staré kolená zabudla z hereckého umenia dokonca aj hovoriť po slovensky. Vrátila sa k reči, na akú bola zvyknutá z detstva v Hornej Šubni a B.Štiavnici – k paničkovskej skomolenine hauerlandskej nemčiny a maďarčiny. Silne rakúsko-uhorský kaviarenský prízvuk /získaný od matky ale aj od slúžky A./ odôvodňuje nazvať Magdu V. ako maďarónsku néniku zo Selmec-Bánye.

Maďarónsky prízvuk Magda-néniky je jedna vec. Jej malomeštiacka povýšenosť v prístupe ku okolitými buta-tótmi je vec druhá. Slovákov bez hanby označuje za spodinu. Za nevzdelancov a nekultúrnych neokrôchancov. Jeden z nich – doc.E.Chmelár si to od veľkomožnej Magda-néniky poriadne vyžral: dovolil si povedať, že miesto komentovania jedného z dávnejších výrokov R.Fica povie svoj vlastný názor. Magda-néni zato na docenta Chmelára riadne zrúkla. Zrevala na neho, že on nesmie mať žiaden vlastný názor, lebo je poradcom premiéra. A má mať na veci rovnaký názor, než aký má R.Fico. Rovnaký názor a basta ! Nincs messe.

Magda-néni je výborná figúrka do politických diskusií. No vhodnejšie by bolo, keby sa miesto celoštátnych televízií pokúsila urobiť kariéru v kluboch dôchodcov.

Skvelé dámy, tetky a néniky sú v tej našej opozícii, len čo je pravda. Aj kapsičky majú, kam si zrnká dajú.

Cintula vraj nie je Levičan

17.05.2024

Lepšie povedané, vraj nie je rodený Levičan, Tekovčan. Vraj sa narodil v Bardejove. Je teda rodený Šarišan. Ale nie o tom som chcel. Chcel som o niečom oveľa podstatnejšom. Písal som dnes o tom, že tak ako nemožno za spoluvinníka znásilnenia označiť „koketnú“ znásilnenú ženu, ale len a len násilníka samotného, – tak nemožno za spoluvinníka atentátu [...]

Ficovi vraj nič nie je: jedno opozičné krídlo vyzýva k pokoju druhé nechutne konšpiruje

17.05.2024

Počuli ste to ? Opozičná agentúra JPP miesto výziev k pokoju a zmieru veselo konšpiruje. Napríklad, že Cintula je pravicový extrémista, ktorý si svoj pacifizmus iba vymyslel. V skutočnosti bol a je srdcom „slovenský branec“. Z poverenia temných rusko-smeráckych štruktúr sa votrel do progresívno-liberálneho hnutia, aby odtiaľ donášal Ficovi a spol. Počuli ste to [...]

Novinári zase klamú: vecný popis stavu nie je šírenie nenávisti /sociologička Kusá vráť diplom !/

16.05.2024

Nepočul som odvčera ani jedného vládneho politika, ktorý by vyzýval, aby Slováci nenávideli opozičnú komunitu. Skúste si, milí novinári z RTVS, ta3, markízy, joj, sme , denníka n…stokrát pustiť záznam z včerajšieho vystúpenia Blahu a Danka. Garantujem, že tam žiadnu výzvu k nenávisti a revanšu voči opozičným médiám a opozičným politikom a sympatizantom [...]

Benjamin Netanjahu / Benny Ganc /

Ganc dal Netanjahuovi ultimátum, požaduje do 8. júna plán pre Gazu

18.05.2024 22:05

Premiér jeho návrhy označil za eufemizmy, ktoré predznamenávajú porážku Izraela.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínska prezidentka vetovala sporný zákon o zahraničnom vplyve

18.05.2024 17:08

Vládna strana Gruzínsky sen má však v parlamente dosť poslancov, aby veto hlavy štátu prehlasovala.

handlová, fico, atentát

NAKA obvinila osobu, ktorá sa mala vyhrážať ministrovi a poslancom cez sociálnu sieť

18.05.2024 15:10

Prokurátor sa stotožnil s podnetom polície na vzatie obvineného do väzby, rozhodne o nej súd.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 430
Celková čítanosť: 2009349x
Priemerná čítanosť článkov: 4673x

Autor blogu

Kategórie