Založ si blog

Zelenského momentum pre našich progresívnych intelektuálov

V Kyjeve zomrel tento týždeň v domácom väzení, do ktorého ho poslali z osobnej iniciatívy V.Zelenského jeden z najznámejších východoeurópskych historikov, akademik profesor Pyotr Petrovič Toločko. Toločko bol najlepší žijúci znalec histórie Kyjevskej Rusi.

Bol známy nielen dôkladnými vedeckými štúdiami a dlhoročným výskumom v teréne, ale v poslednom čase aj ostrými polemikami s rôznymi pan-ukrajinskými šovinistami, šarlatánmi a neobanderovcami. Na konkrétnych príkladoch rozbíjal jednu banderovskú teóriu o starobylosti ukrajinskéhp národa za druhou. Vysmieval sa podvodníkom, ktorí tvrdili a tvrdia, že jedinou pravou árijskou skupinou sú Ukrajinci, že všetci vrátane Germánov sú pradávni Ukrovia, že Chetiti boli vlastne Ukrajinci a pod.

Toločko protestoval, že sa takéto bludy dostali do šovinistických až rasistických učebníc ukrajinskej histórie. No a to sa pre neho stalo osudné. Tu už narazil nielen na ideových odporcov ale aj na brachiálnu tvrdosť Zelenského fašizoidného režimu. Napriek tomu, že Toločko bol vážne chorý a že mal už 86 rokov, bol na požiadanie Zelenského izolovaný od verejnosti a bolo na neho uvalené domáce väzenie. – A takto, bez kontaktu s odbornou a občianskou verejnosťou bohužiaľ aj skonal.

Naši intelektuáli, umelci, vedci a v ich rámci aj historici /najmä z HÚ SAV a Ústavu pamäti národa/ veľmi radi politizujú, kriticky sa vyjadrujú smerom k národniarom, k ich rusofilstvu. Veľmi radi naopak prijímajú a aj u nás šíria neo-banderovské bludy o starobylosti ukrajinského národa. Podieľajú sa na odmeňovaní kadejakých Západom platených ruských disidentov, z ktorých robia vedcov a mysliteľov. Keď sa im nedajbože niečo stane a vo svojom prílišnom aktivizme narazia na štátnu moc, ihneď pre nich organizujú zbierky či protestné akcie.

Humanitu a solidárnosť však naši citlivo vnímajúci intelektuáli uplatňujú iba voči „kritikom Kremľa“ a v Rusku. Keď za svoje vedecké názory a statočné občianske postoje trpí ktosi ako akademik profesor Toločko, sú ticho. Dokonca bola a je ticho aj osoba s nacitlivejším vnímaním v SR – prezidentka Zuzana Čaputová. Koľko už len táto pani podpísala rôznych prejavov solidarity s tými či onými „disidentmi“. Avšak keď išlo o Toločka, stratila svoju citlivosť.

-Ó, aké príznačné ! Ó, aké farizejské ! Ó, aké typicky kaviarensko-intelektuálne. Ó, aké podlé a odsúdeniahodné.

Nielen nadávky ale aj klamstvá – stand-up humor z dielne Denníka N pokračuje

16.06.2024

Denník N uverejnil správu, že SR ani tretia agentúra – Moody´s nezhoršila rating. Ponechala nám A2, . „no s negatívnym výhľadom“. Normálny človek by si myslel, že nám agentúra rating ponechala ale výhľad zhoršila. Ono je to však inak, – agentúra nám nechala presne taký rating i presne taký výhľad, ako sme mali – teda A2 s negatívnym [...]

…“a tiež atentát na predsedu vlády“

14.06.2024

Tento skromný vetný prílepok venovala odchádzajúca prezidentka Slovenskej republiky najbeštiálnejšiemu politického zločinu, aký sa kedy stal v novodobej slovenskej histórii. Prezidentkin prílepok bol k čomusi, čo nemalo a nemá s politickým atentátom žiadnu politickú relevanciu. Ide tu o prílepok k pripomienke útoku mladého človeka / indoktrinovaného vplyvmi zo [...]

Strýko George vybaví: z Mgr. Čaputovej profesorka – alebo príležitostná STAND-UPistka ?

13.06.2024

Tak sme sa konečne dozvedeli, kam bude odložená pani Zuzana Čaputová. Svoje ďalšie uplatnenie minimálne na 15 rokov /toľko jej chýba do dôchodku/ vraj nájde v akademickej sfére. -Uľavilo sa mi, -mohlo to byť aj horšie… Onedlho budeme svedkami úkazu, aký sa pro-západne orientovaným politikom mimo služby /napr. I. Radičovej/ stáva pomerne často. Budeme svedkami [...]

Aktuálna informácia, horúca novinka, práve sa stalo, PRAVDA, mimoriadna správa, mimoriadne1, mim1

V českom vojenskom priestore explodovala munícia, na mieste sú zranení

17.06.2024 12:33

K explózii došlo vo vojenskom výcvikovom priestore Libavá neďaleko Olomouca.

koronavírus nemocnica čína wuchan lekári doktor pacient

Japonsko hlási rekordný nárast smrteľnej bakteriálnej infekcie. Experti nevedia zistiť príčinu epidémie

17.06.2024 12:23

Odborníci zatiaľ nedokázali zistiť, čo je príčinou stúpajúceho počtu prípadov.

Forró, Pellegrini

Pellegrini oslovil lídra Maďarskej aliancie Krisztiána Forróa. V paláci má vzniknúť nový poradcovský tím

17.06.2024 12:15

Nový prezident uviedol, že chce zostaviť nový poradcovský tím pre národnostné menšiny. Maďarská aliancia pre Pravdu potvrdila, že Pellegrini oslovil lídra strany Krisztiána Forróa.

Generálna prokuratúra

V minulom roku narástol počet obžalovaných mladistvých aj mladistvých recidivistov

17.06.2024 11:37

Po ôsmich rokoch vyznačujúcich sa trendom poklesu trestných stíhaní mladistvých v roku 2023 generálna prokuratúra zaznamenala jej nárast o 4 percentá.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 441
Celková čítanosť: 2060314x
Priemerná čítanosť článkov: 4672x

Autor blogu

Kategórie