Založ si blog

Povolebné SEBAKLAMY opozície

Prozápadná opozícia to u nás na Slovensku zase prehrala. Prehrala, lebo jej mýtotvorná bublina narazila na útesy reality. Miesto toho, aby nastala sebareflexia, prozápadná opozícia reflexívne začína znovu snovať staré známe pavučiny lží a sebaklamov. Usiluje sa čo najskôr zaceliť rozderavené opláštenie svojej bubliny. Snaží sa čo najskôr fungovať po starom. Pomocou oprášených sebaklamov.

Mladý Kaliňák v jednom z povolebných mediálnych vystúpení prostoreko prezradil slovenskej opozícii v čom je jej základná chyba a prečo na Slovensku prehráva voľby za voľbami. Erik Kaliňák opozícii odkázal, že pokiaľ budú aj naďalej pohŕdať obyčajným slovenským občanom, pokiaľ sa budú vysmievať z jeho vzdelania, z jeho vkusu, z jeho reči, z jeho spôsobu života, z výsledkov jeho práce, z jeho vidieckosti a sedliackosti, dovtedy budú na Slovensku neúspešní. Lebo Slovensko je rurálna krajina, krajina stále ešte dosť ťažkej manuálnej práce, krajina stále ešte tradičného spôsobu života. A Slovensko takouto krajinou ešte dlho dlho bude. Takže akékoľvek pseudo-intelektuálske vyvyšovanie sa pánov z mestských kaviarní sa tu, – na ozajstnom Slovensku skončí neúspechom. Kádehácki a matovičkárski chytráci môžu Slovákov tu a tam na chvíľu oklamať, no vždy to bude iba krátka epizóda, po ktorej sa Slovensko a Slováci vrátia do svojich pôvodných koľají.

Nulová sebareflexia opozície – politikov, novinárov a kaviarenskej umelecko-manažérskej elity, -to je dnes 3-4 dni po opozičnom világoši čoraz jasnejšia diagnóza komunity korčekovcov. Opoziční guruovia sa predbiehajú v sebaklamaní. Na ilustráciu iba zopár z ich klamov a sebaklamov:

  • Korčoka vraj porazil Pellegrini lžami, napr. sloganom, že Korčok je kandidát vojny. No hej, ale čo potom provojnové postoje Korčoka k bombardovaniu Juhoslávie, k agresii USA do Iraku, k vraždeniu Palestínčanov Izraelcami v dnešnej Gaze…čo potom vlastné Korčokove slová o nutnosti pomáhať Ukrajine pri vojenskom víťazstve nad Ruskom ? Korčok sa vojnovým štváčom urobil sám, Pellegrini nemusel ani len prstom pohnúť.
  • Lživý však je naopak, pokus korčekovcov maľovať Pellegriniho ako ruského kolaboranta, ktorý sem zavolá dobre že nie Červenú armádu aby nás presťahovala do zemljanok; lživé slogany o Rusoch na hranici vo Vyšnom Nemeckom ale kročokovcom nepomohli-Slováci nie sú takí naivní, ako si kročokovská kaviareň myslela.
  • Pellegriniho kampaň vraj bola plná podpásoviek a zneužívania dezinfo scény a moratória. Dôkaz ? Štandardne pro-národné číslo periodika Extra plus kolportované zadarmo do schránok ľudí na vidieku. Úbohé Extra plus – ako len mohlo a môže zápasiť s Denníkom N, so Sme, Trendom…ktoré nonstop realizujú štvavú kampaň proti súčasnej vláde a kolportujú výtlačky po autobusoch, vlakoch, kaderníctvach, zubároch, školách, úradoch…prosto po všetkých verejných priestoroch, aké len v SR existujú-a robia tak nie iba cez volebné moratórium ale nepretržite deň čo deň…
  • Pellegrini a predstavitelia súčasnej vlády vraj klamú verejnosť cez všelijaké alternatívne=dezinformačné a extrémne internetové médiá: klobúk dolu pred dedkami a babkami po slovenských dedinkách a maďarských obciach na juhu, -ako skvelo dokážu večer čo večer naladiť kadejaké pokútne internetové televízie, slobodné vysielače a pod.; klobúk dolu pred týmito teritoriálne či technicky limitovanými médiami, že dokážu informačne prebiť celoplošné rádiá a televízie mejnstrímu /markíza, joj, rtvs, ta3/ – teda prebiť „dezinformáciami“ ich vždy veľmi objektívny a apolitický informačný vplyv.
  • Pellegrini vraj používal v kampani urážlivé videá, upravené fotografie a pod. – jediným dôkazom tohto tvrdenia je fotka rozlúčky ukrajinského vojaka so svojou matkou pri odchode na front-vraj tu Pellegriniovci chceli podsunúť, že ide o slovenského vojaka a slovenskú matku; toto si môže myslieť iba idiot, -veď napriek odstráneniu ukrajinskej vlajky išlo jasne o ukrajinskú uniformu a babku s typicky ukrajinskými črtami.
  • Opozícia vo svojich sebaklamoch akosi zabudla na prvý propagandistický produkt korčokovcov, ktorý sa na začiatku kampane objavil v médiách: na ňom Korčok karikuje Pellegriniho ako svojho psíka, čo mu nosí aktovku. Na tento spôsob vulgárneho osobného útoku, ktorý mohol zasviniť celú kampaň Pellegrini nikdy neodpovedal. Pellegriniovci nikdy neodpovedali ani na transparenty či slogany z korčokovských demonštrácií, v ktorých „ľud“ posielal Pellegriniho do basy. Opozičníci si ale idú svoje -podľa nich vyhral Pellegrini len a len preto, lebo realizoval špinavú kampaň. A Korčok sa na rozdiel od neho správal v kampani ako nepoškvrnená Panna Mária.
  • Opozícia pokračuje v „malých“ klebetách, týkajúcich sa letu Pellegriniho malým lietaldom do KE, ktorý si Pellegrini platil zo svojich peňazí; ďalej sa spomína akási škatuľa od šampanského, plná peňazí, -o ktorej existencii nikto nikdy nedal objektívny dôkaz; šíria sa chýry o luxusnom Pellegriniho byte /88 m2/, no o väčšom byte Korčoka nič nepočuť; luxusnú vilu Korčoka pri seneckých jazerách vydávajú opozičné médiá zo záhadných dôvodov iba za „chatu“…
  • Vodcovia opozičných strán za asistencie majnstrímu boli porážkou v prezidentských voľbách chvíľu zdrvení. Dokonca boli tu a tam aj na liekoch. teraz sú však už znovu vo forme. O demokraticky zvolenej vláde hovoria zase už iba ako o vláde mafie a vláde oligarchov. Vláda SR vraj za 5 mesiacov nič dobré pre Slovákov neurobila. Najhoršiu finančnú situáciu v eurozóne nespôsobila vláda Matoviča a Hegera /nie ona zvýšila zadĺženosť o tretinu, deficit 6-7 násobne, zvýšila infláciu na 15% a ceny potravín o 30%/, ale za pár dní to stihla vláda R.Fica; no a najhoršie je, že Ficova vláda oklamala voličov, lebo svoj 4-ročný volebný program nedokázala splniť za prvé 4-5 mesiacov od nástupu k moci…

Voličov oklamala podľa opozície nielen nedávno zvolená vláda SR ale aj čerstvo zvolený prezident Pellegrini. Vraj je zárukou toho, že vojaci SR nepôjdu bojovať do zahraničia. – Ale to je podľa opozície lož, lebo prezident nemá právomoc poslať vojakov bojovať do zahraničia. To vraj má podľa súčasných zákonov iba vláda a NRSR.

-Nuž áno, podľa súčasných zákonov takúto právomoc prezident nemá. Ale kde je napísané, že sa zákony nemôžu zmeniť, – na národnej či na nadnárodnej úrovni /napr. EU a NATO/ ? A potom čo ?

Mimochodom, prezident dáva súhlas na boj v zahraničí – v cudzej armáde, individuálnym osobám aj dnes. Čaputová vydala takýto súhlas asi desiatke ľudí. Ak ho vydala 10-15, mohla ho vydať pokojne aj 1500 či 15 000 alebo 150 000 individuálnym „dobrovoľníkom“. ..Samozrejme, preháňam, no v politike sa hovorí „nikdy nehovor nikdy“.

Slovenská opozícia sa už zo svojej sobotnej porážky trochu otriasla. A vrátila sa tam, kde bola pred voľbami. Ku svojim menším či väčším lžiam. Ku svojim klamom a sebaklamom. Je to svojim spôsobom aj dobre. Lebo normálni Slováci na vlastné oči vidia, ako sa opozičné tvrdenia odkláňajú od pravdy. Opozícia podceňuje schopnosti Slovákov rozlíšiť medzi pravdou a lžou. Slováci však nie sú sprostí. Vedia, čo a ako. A vďaka tomu ešte vyhrajú nad mestskými kaviarňami nejedni voľby.

Cintula vraj nie je Levičan

17.05.2024

Lepšie povedané, vraj nie je rodený Levičan, Tekovčan. Vraj sa narodil v Bardejove. Je teda rodený Šarišan. Ale nie o tom som chcel. Chcel som o niečom oveľa podstatnejšom. Písal som dnes o tom, že tak ako nemožno za spoluvinníka znásilnenia označiť „koketnú“ znásilnenú ženu, ale len a len násilníka samotného, – tak nemožno za spoluvinníka atentátu [...]

Ficovi vraj nič nie je: jedno opozičné krídlo vyzýva k pokoju druhé nechutne konšpiruje

17.05.2024

Počuli ste to ? Opozičná agentúra JPP miesto výziev k pokoju a zmieru veselo konšpiruje. Napríklad, že Cintula je pravicový extrémista, ktorý si svoj pacifizmus iba vymyslel. V skutočnosti bol a je srdcom „slovenský branec“. Z poverenia temných rusko-smeráckych štruktúr sa votrel do progresívno-liberálneho hnutia, aby odtiaľ donášal Ficovi a spol. Počuli ste to [...]

Novinári zase klamú: vecný popis stavu nie je šírenie nenávisti /sociologička Kusá vráť diplom !/

16.05.2024

Nepočul som odvčera ani jedného vládneho politika, ktorý by vyzýval, aby Slováci nenávideli opozičnú komunitu. Skúste si, milí novinári z RTVS, ta3, markízy, joj, sme , denníka n…stokrát pustiť záznam z včerajšieho vystúpenia Blahu a Danka. Garantujem, že tam žiadnu výzvu k nenávisti a revanšu voči opozičným médiám a opozičným politikom a sympatizantom [...]

Benjamin Netanjahu / Benny Ganc /

Ganc dal Netanjahuovi ultimátum, požaduje do 8. júna plán pre Gazu

18.05.2024 22:05

Premiér jeho návrhy označil za eufemizmy, ktoré predznamenávajú porážku Izraela.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínska prezidentka vetovala sporný zákon o zahraničnom vplyve

18.05.2024 17:08

Vládna strana Gruzínsky sen má však v parlamente dosť poslancov, aby veto hlavy štátu prehlasovala.

handlová, fico, atentát

NAKA obvinila osobu, ktorá sa mala vyhrážať ministrovi a poslancom cez sociálnu sieť

18.05.2024 15:10

Prokurátor sa stotožnil s podnetom polície na vzatie obvineného do väzby, rozhodne o nej súd.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 430
Celková čítanosť: 2009396x
Priemerná čítanosť článkov: 4673x

Autor blogu

Kategórie