Založ si blog

Slováci to znovu po…ú a zvolia si opäť sosorovca -Korčoka ? /Pokus o voľbu srdcom /

Do tretice na Slovensku všetko najhoršie – a bude tu na prezidentskej funkcii po Kiskovi a Čaputovej ďalší sorosovec – Korčok ? Prezidentské voľby budú o.i. aj testom inteligencie, osobitne testom pamäťových spôsobilostí. Uvidíme, ako na tom sme.

Naše voľby prezidenta mali, majú a asi aj budú mať dve kolá. Fajn. V prvom kole to umožuje voľbu srdcom, v druhom kole sa ale už bude treba riadiť rozumom.

Sme pár dní pred prvým kolom. Tým, kde sa ešte dá voliť aj srdcom. Spomedzi srdcovkových kandidátov zatiaľ nás, ortodoxných slovenských vlastencov, najviac zaujali dvaja. Harabin, – najmä preto, že sa nebojí hovoriť v prípade konfliktu na Ukrajine objektívnu historickú pravdu. Jasne odmieta nálepku, že Ruská federácia je v ukrajinskom konflikte „agresorom“. Naopak, nebojí sa za skutočného agresora označiť NATO a jemu slúžiaci nezákonný a neústavný banderovský režim v Kyjeve. Formát blogu neposkytuje dostatok priestoru, aby sa tu prezentovali všetky logicky premyslené argumenty, o ktoré sa Harabin vo svojom stanovisku k Špeciálnej vojenskej operácii ozbrojených síl Ruskej federácie opiera. Ak máte záujem, využite internet.

Harabin je v oblasti medzinárodného práva jasný a presný. Škoda , že si celkové vyznenie svojej kandidatúry znehodnocuje zbytočne emocionálne preexponovanými útokmi na súčasnú vládu a jej čelných predstaviteľov. Vášnivosť je dakedy žiadúca -ale odtiaľ-potiaľ…Najmä, ak by malo ísť o prezidenta.

Druhou srdcovkou spomedzi kandidátov na prezidenta je Robert Švec. To je ten národniarsky kandidát, ktorý sa do volebného súboja „nedopatrením“ úradov takmer nedostal. Bola by to veľká škoda. Pretože R.Švec je zatiaľ pre každého slovenského vlastenca naozaj príjemným prekvapením. Švec bez nejakých emócií, racionálne konštatuje, že súčasná vláda R.Fica je pro-západná a pro-americká. Švec z toho nerobí jadro svojej kampane, naznačuje, že chápe o čo v politike-ide. Švec chápe, že aj politika R.Fica a spol. je limitovaná realitou, – nie ideálom. Aj v prípade R.Fica ide iba o umenie možného.

R.Švec je spomedzi všetkých prezidentských kandidátov najlepší v oblasti kvalifikačnej, poznatkovej prípravy na prezidentskú funkciu. Švec má naštudované geopolitické siločiary Slovenska. Je výborne pripravený v oblasti historickej geografie a v oblasti dejín Slovenska a slovenského národa. Švec sa /na rozdiel napr. od Uhríka ale aj Kotlebu/ nevyhýba ani otázkam, ktoré nepriatelia SR využívajú proti Slovensku a Slovákom. Ide predovšetkým o obdobie formovania idey samostatnej slovenskej štátnosti, boja Slovákov za autonómiu v rámci ČSR – no a samozrejme ide predovšetkým o obdobie prvej samostatnej Slovenskej republiky. Švec sa nebojí použiť utajované historické pramene a erudovane podáva problém deportácií židovského obyvateľstvaa pozíciu Mons. ThDr.J.Tisa v nich. Švec sa nebojí zaujať stanovisko ani k SNP a k úlohe J.Tisa v post-povstaleckom období. Jednoducho povedané, Švec má naštudované-na rozdiel od iných prezidentských kandidátov. Nemusí sa preto pálčivým témam vyhýbať a môže smelo na základe znalosti faktov formulovať svoje, nebojím sa povedať, štátnické stanovisko. Švec miesto fráz, škrupulí, klišé a vyhýbania sa odpovediam smelo formuluje, čo si on a jemu podobní vlastenci o histórii a o geopolitickom zaradení Slovenska naozaj myslia.

Prvé kolo prezidentských volieb je pred nami. Umožňuje nám, aby sme ešte neboli spútaní realitou a ev. nutnosťou voľby menšieho zla. Využime čas, ktoré máme do prvého kola volieb a skúsme si vybrať kandidáta, ktorý je nášmu srdcu najbližší. Skúsme v prvom kole voliť srdcom.

Lebo v druhom kole to už bude iba boj s hrozbou ďalšieho, – tretieho sorosovca v prezidentskom paláci.

Piaty pokus o likvidáciu Fica a spol.

17.07.2024

Geopolitické centrum spravujúce momentálne aj priestor SR sa v pomerne krátkom čase znovu pokúša zbaviť tŕňa v päte, – zbaviť sa vlády R.Fica a spol. Domáci „slovenskí“ aktivisti tohto centra idú naplno už dva roky, aby sa zavďačili svojim chlebodarcom. No napriek nemalým zdrojom sa im akosi nedarí. Fico a spol. napriek úsiliu progresívno-liberálnych [...]

Uhlerová uhla od ľavice k progresívcom: koľko odborárov s ňou súhlasí ?

14.07.2024

Predsedníčka KOZ Monika Uhlerová sa pred troma dňami v podkaste Denníka N dala počuť, že ona osobne je progresívna liberálka a nie ako jej predchodcovia na čele odborárov – ľavičiari a sociálni demokrati. Uhlerová tvrdo napadla zámer Smeru SSD postaviť v SR hrádzu progresivizmu. Byť proti progresivizmu je podľa Uhlerovej byť proti pokroku a sociálnej rovnosti. Byť za [...]

Opozícia spustila starú ošúchanú platňu o trestnom zákone

11.07.2024

Podľa Šimečkovcov a Grohlingovcov sú vládne strany Smer, Hlas a SNS babráci, lebo už po neviemkoľký raz musia prerábať trestný zákon /ďalej TZ/. Áno, pôvodný návrh novely TZ bol v NRSR predkladateľom upravovaný, lebo sa koalícia rozhodla vyhnúť sa konfrontácie s EK pri otázke právneho štátu. Potom bol pôvodný návrh upravený ešte raz, aby sa zastavila hystéria vo [...]

paríž

Do terasy parížskej kaviarne vrazilo auto: Jedna obeť a štyria ľudia v kritickom stave

17.07.2024 22:41

Vodič ušiel, spolujazdec mal pozitívny test na alkohol a drogy, uviedol zdroj z prostredia polície.

New York

Nad New Yorkom za bieleho dňa preletel meteor, potvrdila NASA

17.07.2024 21:58

Ohnivá guľa letela rýchlosťou asi 66 000 kilometrov za hodinu a klesala pod pomerne strmým uhlom.

rokovanie vlády, Robert Fico,

Fico: Zahraničná politika na štyri svetové strany je v prospech občanov. Plánuje cestu do Číny, vyjadril sa aj k Orbánovým cestám

17.07.2024 21:29, aktualizované: 21:30

Sedemnásteho júla 1992 som bol 27-ročným elévom v Slovenskej národnej rade, povedal predseda vlády.

slnečné jazerá, senec

Život mali pred sebou. Na Slnečných jazerách sa utopili dvaja mladíci

17.07.2024 21:13

Mladíci skočili do jazera z vodného bicykla a už sa nevynorili.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 450
Celková čítanosť: 2102440x
Priemerná čítanosť článkov: 4672x

Autor blogu

Kategórie