Založ si blog

I. Fiačan, – odstúpte !

S údivom sledujem, ako rýchlo do stratena mizne obrovský škandál, spochybňujúci samotné ústavné základy Slovenskej republiky. Jeho podstatou sú podozrivé okolnosti, za akých bola poskytnutá informácia o pozastavení účinnosti novely Trestného zákona. Informáciu o výsledku zasadnutia pléna ÚS a následne text rozhodnutia ÚS totiž dostali vybrané médiá asi o 2 hodiny skôr než strany konania. Informačná procedúra, aká sa tu realizovala. vrhá podozrenie na to, či ÚS nekonal pod nátlakom istých mediálno-politických záujmových skupín a pod vplyvom konkrétnych influencerov, lobbystov, ktorí ich zastupovali.

Uprednostnenie médií pred stranami konania svedčí o tom, komu a prečo bolo rozhodnutie ÚS vlastne určené. Svedčí o tom, že US nekonal spravodlivo a objektívne. A že naopak, konal účelovo a politicky.

„Pochybenie“ pri procese informovania o výsledkoch konania US/dávam do úvodzoviek, lebo si myslím, že ide o čosi oveľa horšie ako iba o náhodné pochybenie/ je z formálneho hľadiska problém administratívny resp. manažérsky. Je to vážny, veľmi vážny problém manažmentu teda vedenia Ústavného súdu. Za takéto pochybenie, nota bene hrubé pochybenie, musia niesť zodpovednosť konkrétni administratívni pracovníci a manažéri, ktorí ich priamo riadia. Ide ale o -opakujem, – také hrubé pochybenie a také obrovské poškodenie vážnosti ÚS, že vziať na zodpovednosť iba administratívnych pracovníkov a manažérov nižšieho rangu nestačí. Za „pochybenie“, ktoré sa v stredu na ÚS stalo, musí niesť zodpovednosť aj najvyššia úroveň riadenia Ústavného súdu. A tým je predseda Ústavného súdu pán JUDr. Ivan Fiačan, PhD.

I.Fiačan musí za hrubé pochybenie ÚS v informovaní o extrémne dôležitom rozhodnutí ÚS niesť vrcholnú manažérsku ale aj politickú zodpovednosť. Predseda ÚS je u nás vrcholná, ústavne definovaná štátna funkcia. Ak ÚS zlyhá /hoci „iba“ v jednom zo segmentov fungovania ÚS/, musí za to niesť manažérsku a politickú zodpovednosť predseda ÚS. Zodpovednosť musí niesť I.Fiačan.

Vyzývam preto I.Fiačana, aby zvážil mieru svojej osobnej zodpovednosti za hrubé pochybenie ÚS – a aby po zohľadnení všetkých dôsledkov zlyhania ÚS zo svojej funkcie predsedu Ústavného súdu dobrovoľne ODSTÚPIL.

Fico dnes odštartoval vládnu krízu či skúšku charakterov súčasnej vládnej koalície ?

13.04.2024

Pod taktovkou relatívne vecného moderátora Mateja Baránka dnes Fico v pravidelnom formáte premiérskych monológov na RTVS odštartoval mimoriadne závažný proces. „Informoval“ verejnosť o svojom akože „osobnom názore“ na riešenie novej politickej situácie vo vládnej koalícii po zvolení P.Pellegriniho za prezidenta SR. Táto informácia tvorila iba 2-3% [...]

Ficovi a SR poskytli Michalovce „alibi“

11.04.2024

Dnes bolo v Michalovciach spoločné rokovanie vlád SR a UA. Rokovanie prebiehalo vo vľúdnom duchu, čo sa odrazilo aj v záverečnom prehlásení a na atmosfére záverečnej spoločnej tlačovej konferencie. Výsledky rokovania ? Ako sa slangovo vraví „nič moc“. Ale veď viac ako „nič moc“ ani nikto kto je len trochu v politike zorientovaný neočakával. Z oboch [...]

Povolebné SEBAKLAMY opozície

09.04.2024

Prozápadná opozícia to u nás na Slovensku zase prehrala. Prehrala, lebo jej mýtotvorná bublina narazila na útesy reality. Miesto toho, aby nastala sebareflexia, prozápadná opozícia reflexívne začína znovu snovať staré známe pavučiny lží a sebaklamov. Usiluje sa čo najskôr zaceliť rozderavené opláštenie svojej bubliny. Snaží sa čo najskôr fungovať po starom. Pomocou [...]

Kirjat Šmona / Izrael / Libanon /

Izrael čelí rozsiahlemu iránskemu útoku. Teherán útočí dronmi a raketami, Netanjahu sľúbil odpoveď

13.04.2024 22:23, aktualizované: 23:47

Izrael ohlásil uzavretie svojho vzdušného priestoru, USA židovskému štátu vyjadrili plnú podporu.

NEPOUZ, letisko, lietadlo, cestovanie

Jordánsko sa rozhodlo dočasne uzavrieť svoj vzdušný priestor pre všetky lietadlá

13.04.2024 22:20

Opatrenie prichádza v čase očakávaného odvetného útoku Iránu na Izrael.

polícia páska

V Prešove do osemmetrovej šachty spadol človek, vytiahli ho

13.04.2024 21:47

Osoba sa nachádzala v ťažko prístupnej šachte hlbokej až osem metrov.

Orenburg

Hladina rieky Ural v Orenburgu dosiahla historický rekord. Pod vodou je viac ako 3 500 domov

13.04.2024 21:08

Podľa úradov bolo za posledných 24 hodín zaplavených ďalších vyše 800 domov a 2600 súkromných pozemkov.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 416
Celková čítanosť: 1950784x
Priemerná čítanosť článkov: 4689x

Autor blogu

Kategórie