Založ si blog

Chrapúnstvo v RTVS /ale aj ta3 a JOJ/ pokračuje

RTVS 24, ta3 a JOJ 24 dnes najprv odvysielali tri TB opozičných strán v plnom znení – aby potom spoločnú TB vlády, zloženej z troch koaličných strán odstrihli po niečo vyše polovici tlačovej besedy. -Ako takéto konanie médií nazvať slušne ? Ako to nazvať inak, než že ide o žurnalistické chrapúnstvo, ba s najväčšou pravdepodobnosťou že ide aj o trestný čin ? Opäť sa ukázalo, že „naše“ médiá na dennej báze porušujú ústavné právo občanov na slobodný prísun informácií. Konkrétne tých informácií, ktoré sa týkajú postojov a rozhodnutí vlády SR. „Naše“ médiá porušujú svoje profesionálne povinnosti, dané v tlačovom zákone a porušujú aj podmienky, za ktorých tieto médiá dostali vysielacie licencie.

Osobitne hanebné je konanie RTVS, vedúcich pracovníkov v oblasti spravodajstva a publicistiky RTVS. No a samozrejme hanebné je aj správanie generálneho riaditeľa RTVS Ľ.Machaja. Ľ.Machaj už po dnešku nemôže očakávať nič iné ako skoré odvolanie z funkcie. Blokovanie informácií z prostredia vlády – to je čosi, čo je takmer na úrovni protivládneho puču. To je jednoducho nehoráznosť.

Obsahom cenzurovanej resp. zablokovanej TB vlády SR bolo prezentovanie obsahu publikácie o protizákonnostiach, ktoré sa diali v posledných 3-4 rokoch na Slovensku. Novinári dostali publikáciu o takýchto nezákonnostiach priamo do rúk. Bude teraz zaujímavé sledovať, ktoré tlačené, internetové či vysielacie médiá sprostredkujú obsah publikácie aj svojim čitateľom resp. poslucháčom a divákom. Bude zaujímavé pozorovať, kto a ako si splní svoju psiu žurnalistickú povinnosť – povinnosť objektívne, vecne, nadstranícky a bez hodnotiacich komentárov či účelových úprav odovzdať informáciu z publikácie tým občanom, pre ktorých novinári píšu či vysielajú.

Nielen nadávky ale aj klamstvá – stand-up humor z dielne Denníka N pokračuje

16.06.2024

Denník N uverejnil správu, že SR ani tretia agentúra – Moody´s nezhoršila rating. Ponechala nám A2, . „no s negatívnym výhľadom“. Normálny človek by si myslel, že nám agentúra rating ponechala ale výhľad zhoršila. Ono je to však inak, – agentúra nám nechala presne taký rating i presne taký výhľad, ako sme mali – teda A2 s negatívnym [...]

…“a tiež atentát na predsedu vlády“

14.06.2024

Tento skromný vetný prílepok venovala odchádzajúca prezidentka Slovenskej republiky najbeštiálnejšiemu politického zločinu, aký sa kedy stal v novodobej slovenskej histórii. Prezidentkin prílepok bol k čomusi, čo nemalo a nemá s politickým atentátom žiadnu politickú relevanciu. Ide tu o prílepok k pripomienke útoku mladého človeka / indoktrinovaného vplyvmi zo [...]

Strýko George vybaví: z Mgr. Čaputovej profesorka – alebo príležitostná STAND-UPistka ?

13.06.2024

Tak sme sa konečne dozvedeli, kam bude odložená pani Zuzana Čaputová. Svoje ďalšie uplatnenie minimálne na 15 rokov /toľko jej chýba do dôchodku/ vraj nájde v akademickej sfére. -Uľavilo sa mi, -mohlo to byť aj horšie… Onedlho budeme svedkami úkazu, aký sa pro-západne orientovaným politikom mimo služby /napr. I. Radičovej/ stáva pomerne často. Budeme svedkami [...]

Generálna prokuratúra

V minulom roku narástol počet obžalovaných mladistvých aj mladistvých recidivistov

17.06.2024 11:37

Po ôsmich rokoch vyznačujúcich sa trendom poklesu trestných stíhaní mladistvých v roku 2023 generálna prokuratúra zaznamenala jej nárast o 4 percentá.

grécko, Mosley

V Grécku našli ďalšieho mŕtveho turistu, po troch nezvestných pátrajú

17.06.2024 11:37

Je to najnovší prípad z ostatnej série zmiznutí a úmrtí turistov na gréckych ostrovoch. Niektorí, ak nie všetci, sa vydali na turistiku v horúčavách.

Ruský tank, vojna na Ukrajine, Belgorodská oblasť

Pritvrdíme, krviprelievanie bude pokračovať, ak Západ neprijme Putinove podmienky, hrozí šéf ruskej tajnej služby

17.06.2024 11:35

Je absurdné, aby sa Putin, ktorý naplánoval, pripravil a uskutočnil najväčšiu ozbrojenú agresiu od druhej svetovej vojny, prezentoval ako mierotvorca, oznámila Ukrajina.

Benny Ganc

Izraelský premiér Netanjahu rozpúšťa vojnový kabinet

17.06.2024 10:58, aktualizované: 11:13

O rozpustení vojnového kabinetu informujú tiež izraelské médiá.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 441
Celková čítanosť: 2060271x
Priemerná čítanosť článkov: 4672x

Autor blogu

Kategórie