Založ si blog

Európa prestáva byť „progresívna“ /zlá správa pre šimečkovcov/

Včera dostali sorosovskí slniečkári riadne na frak. V Holandsku vyhral nacionalista Geerd Wilders. Nebola to žiadna „tesnotka“ ale dominantný triumf. Vyhral. lebo chce referendum o odchode z EU, chce stopku pre migráciu, stopku pre vojenskú ale aj finančnú podporu Ukrajine, stopku pre členstvo Ukrajiny v EU a NATO, chce sa vrátiť k zahraničnopolitickej multilateralite a zastaviť úpadok tradičného holandského spôsobu života. Európska klíma sa Wildersovým víťazstvom dosť citeľne mení.

Za zmenami európskej klímy však nemusíme cestovať až k Atlantiku. Postačí, keď prekročíme rieku Morava. V Česku sa za pár mesiacov radikálne zmenili politické trendy. Ľudia , čo v posledných voľbách volili kadejakých petrov-pavlov a neskôr fialov, pirátov, stanov a pod. „podivínov“ lebo podľahli slniečkárskym médiám a začali mať „po krk Babiša“ , dnes hovoria „zlatý Babiš“. Keby boli v ČR parlamentné voľby dnes, vyhrá ich suverénne Babiš a spolu s SPD utvoria pro-českú konzervatívno-populistickú vládu.

Česká slabo-„fialová vláda“ priviedla za pár mesiacov krajinu na pokraj ekonomickej katastrofy. Aby sa jej vyhla, pripravila pre český národ „konsolidačný balíček“. V rozpore so všetkými poučkami o pravicovej a liberálnej ekonomike sú v balíčku samé vyššie dane. Samozrejme najmä dane, ktoré chcú zdaniť prácu a konzum ale nájdu sa aj dane kapitálové a korporatívne. Čechov čaká masívne uťahovanie opaskov. Rozsiahle škrty zasiahnu aj sociálne istoty a ešte viac zhoršia situáciu dôchodcov a sociálne odkázaných.

Nečudo, že výsledkom najnovšieho útoku slniečkárskej extrémne pro-euroatlantickej vlády na český ľud je doteraz nevídaný odpor opozície, ľavice no najmä a predovšetkým odborov. Českomoravské odbory vyhlásili na začiatok týždňa mohutný štrajk. Do štrajku sa má zapojiť vyše 1 milión zamestnancov, stovky firiem /vrátane najzvučnejších/ a viac ako 10 najdôležitejších odborových zväzov ČR /napr. najväčší odborový zväz Kovo/. Situácia za riekou Morava je dnes na míle vzdialená tomu, ako by ju radi maľovali „naši slovenskí fialovci“ = liberálni pravičiari a progresivisti z okolia Šimečku a Sulíka.

Postupné ale o to trvanlivejšie zmeny vo vedomí ľudí sa dejú aj inde na Západe. Napríklad v Nemecku, kde sa posilňuje váha opozičných konzervatívcov z CDU/CSU a národne orientovanej AfD. Ak by boli v súčasnom hospodárskou recesiou postihnutom Nemecku voľby dnes, mohli by sa vlády /teoreticky/ ujať CDU/CSU + AfD.

Kolieska európskych dejín sa dnes už nekrútia tak, ako si to predstavovali libertariáni, ako to aranžovali multikulti globalisti a progresívni sorosovci. Až na nesystémové výnimky /napr. v Poľsku/ sa Európa mení. Národy, ujarmené diktatúrou antinacionálneho kozmopolitizmu sa začínajú zobúdzať. Konzervatívnej národnoobrodeneckej zmene napomáha samozrejme hospodársky úpadok v Nemecku, pokles životnej úrovne v Holandsku /na ňom získaval body aj Willders/ a pochmúrne vyhliadky ekonomiky vo Francúzsku a inde.

Hospodársky úpadok Európy však nie je „vis maior“, nie je to nepredvídateľná prírodná katastrofa mimo vôle ľudí. Naopak, súčasná hospodárska depresia je výsledok zlej politiky a zlých rozhodnutí prevažne liberálnodemokratických, slniečkárskych elít Európy. Je to výsledok servilnosti európskych progresivistov, environmentalistov a liberálov voči USA. Je to dôsledok ich jednostrannej – Američanmi a Britmi naoktrojovanej podpory Ukrajiny. Je to dôsledok sankcií proti Rusku a čiastočne aj voči Číne: sankcií čo neničili a neničia Rusko alebo Čínu ale práve Európu. Sankcií, z ktorých hospodársky a obchodne ťažia USA a Británia a zvyšujú tak svoje panstvo nad Európou.

Ľudia v krajinách Európskej únie inštinktívne cítia pôvod zlých správ pre svoju životnú úroveň a pre tú kvalitu života, na ktorú boli zvyknutí. Preto prestávajú reagovať na kadejaké slniečkárske trepiny o pozitívnom efekte miešania kultúr a rás, o genderizme, o pokrokovosti emancipácie rôznych deviantných menšín, o hodnotách liberalizmu a pod. Začínajú sa mimovoľne vracať do minulých lepších čias. Znovu začínajú reagovať na tradičné etnokulturálne hodnoty ideových prameňov svojich predkov. Budúcnosť vidia v pohybe „ad fontes“, nie vo virtuálnom svete progresivizmu. Nie je to veru dobrá správa pre našich „šimečkovcov“…

-My Slováci máme, zdá sa, stále zdravé politické inštinkty. Prejavili sme ich v septembrových parlamentných voľbách. Potvrdíme ich, ak Boh dá aj vo voľbách prezidentských a potom i vo voľbách do EP. Naše slovenské politické správanie netrpí politickým ADHD , nie je nepozorné či hyperaktívne. V porovnaní s niektorými európskymi susedmi je na pohľad pomalšie, možno trochu ťapákovské. Príčinou ale nie je spomalený intelekt Slovákov. Príčinou je naša zvýšená až animálna citlivosť na podprahové politické podnety. Vnímame alebo aspoň cítime to, čo si iné bodrejšie národy okolo nás v návale aktivizmu a pokrokárstva nevšimnú. Spracovávanie dát, ktorých máme takto oveľa viac ako niektorí iní nám síce trvá trochu dlhšie – no finálne rozhodnutie je potom o to prezieravejšie a dlhšie platné.

-Takže milí Slováci, nebojme sa, že nás Európa odbehne. Nie neodbehne. Ona nám totiž začína kráčať v ústrety.

Čačaná pani Čaputová a 9 najväčších svinstiev

19.02.2024

Onedlho pani Čaputová opustí palác, kde bola zamestnaná. Niekto si bude pamätať, ako kultivovane prednášala cudzie texty, niekto si bude pamätať, aká bola čačaná v tom modrom, čiernom či inom hanečkovskom kostýmčeku. Nuž a my Slováci čo ? Ubezpečujem pani Čaputovú, že si tiež budeme pamätať. Budeme si pamätať menej čačané, skôr nepekné ba až hnusné veci. [...]

Čaputová sa správa ako kajúcnik – teda spolupracujúca obvinená osoba

18.02.2024

Len stručne. Dnešná spanilá jazda Čaputovej na Markíze zaujala jej skvelým hereckým výkonom. Zuzana Č. má dobrú slovnú pamäť. Text svojich vyjadrení nielenže skvelo odrapotala, ale urobila aj nadprácu – na niektoré „otázky“ moderátora odpovedala ešte skôr ako ich stihol celé sformulovať.. Jednoducho, Čaputová evidentne POZNALA CELÝ SCENÁR relácie. [...]

Ak je Putin politicky zodpovedný za smrť Navaľného, sú Čaputová a Kolíková politicky zodpovedné za smrť Lučanského a Krivočenka

17.02.2024

Politická analógia nepustí. Ak majú pravdu politici a publicisti na Západe, ak majú pravdu opoziční novinári a politici v SR, – že totiž bez ohľadu na konkrétnu príčinu smrti je za Navaľného úmrtie zodpovedný Putin, – potom jednoznačne tvrdia aj to, že za smrť generála Lučanského a advokáta Krivočenka je zodpovedná prezidentka Čaputová. Samozrejme, [...]

HIMARS

Smrtiaci úder na ruský výcvikový priestor. Najmenej 60 mŕtvych vojakov

21.02.2024 09:55

Ruskú základňu pri dedine Trudivske ukrajinska armáda podľa zdrojov ostreľovala z raketometov HIMARS.

Abraham Lincoln

Bidenov prapradedko dostal milosť od Lincolna, ukazujú odhalené archívne dokumenty

21.02.2024 09:55

Príbeh predka súčasného amerického prezidenta bol ukrytý medzi záznamami o stovkách podobných súdov v národnom archíve.

univerzitna nemocnica, Antolská, Nemocnica sv. Cyrila a Metoda

Na klinike v Petržalke podali výpovede viacerí zdravotníci. Nemocnica hovorí o organizovanom konaní

21.02.2024 09:18

Nemocnica deklarovala, že sa snaží získať nových zamestnancov, aby bola zdravotná starostlivosť na klinike zachovaná v plnom rozsahu aj po 1. apríli.

Quantum / Daniel Furka / Samuel Furka /

Bratia Furkovci vyvinuli prístroj Quantum. Za desať sekúnd odhalí viaceré ochorenia, vyšetrenie stojí iba pár centov

21.02.2024 09:00

Prístroj slovenských vedcov využíva na diagnostiku umelú inteligenciu.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 381
Celková čítanosť: 1838169x
Priemerná čítanosť článkov: 4825x

Autor blogu

Kategórie