Založ si blog

Európa prestáva byť „progresívna“ /zlá správa pre šimečkovcov/

Včera dostali sorosovskí slniečkári riadne na frak. V Holandsku vyhral nacionalista Geerd Wilders. Nebola to žiadna „tesnotka“ ale dominantný triumf. Vyhral. lebo chce referendum o odchode z EU, chce stopku pre migráciu, stopku pre vojenskú ale aj finančnú podporu Ukrajine, stopku pre členstvo Ukrajiny v EU a NATO, chce sa vrátiť k zahraničnopolitickej multilateralite a zastaviť úpadok tradičného holandského spôsobu života. Európska klíma sa Wildersovým víťazstvom dosť citeľne mení.

Za zmenami európskej klímy však nemusíme cestovať až k Atlantiku. Postačí, keď prekročíme rieku Morava. V Česku sa za pár mesiacov radikálne zmenili politické trendy. Ľudia , čo v posledných voľbách volili kadejakých petrov-pavlov a neskôr fialov, pirátov, stanov a pod. „podivínov“ lebo podľahli slniečkárskym médiám a začali mať „po krk Babiša“ , dnes hovoria „zlatý Babiš“. Keby boli v ČR parlamentné voľby dnes, vyhrá ich suverénne Babiš a spolu s SPD utvoria pro-českú konzervatívno-populistickú vládu.

Česká slabo-„fialová vláda“ priviedla za pár mesiacov krajinu na pokraj ekonomickej katastrofy. Aby sa jej vyhla, pripravila pre český národ „konsolidačný balíček“. V rozpore so všetkými poučkami o pravicovej a liberálnej ekonomike sú v balíčku samé vyššie dane. Samozrejme najmä dane, ktoré chcú zdaniť prácu a konzum ale nájdu sa aj dane kapitálové a korporatívne. Čechov čaká masívne uťahovanie opaskov. Rozsiahle škrty zasiahnu aj sociálne istoty a ešte viac zhoršia situáciu dôchodcov a sociálne odkázaných.

Nečudo, že výsledkom najnovšieho útoku slniečkárskej extrémne pro-euroatlantickej vlády na český ľud je doteraz nevídaný odpor opozície, ľavice no najmä a predovšetkým odborov. Českomoravské odbory vyhlásili na začiatok týždňa mohutný štrajk. Do štrajku sa má zapojiť vyše 1 milión zamestnancov, stovky firiem /vrátane najzvučnejších/ a viac ako 10 najdôležitejších odborových zväzov ČR /napr. najväčší odborový zväz Kovo/. Situácia za riekou Morava je dnes na míle vzdialená tomu, ako by ju radi maľovali „naši slovenskí fialovci“ = liberálni pravičiari a progresivisti z okolia Šimečku a Sulíka.

Postupné ale o to trvanlivejšie zmeny vo vedomí ľudí sa dejú aj inde na Západe. Napríklad v Nemecku, kde sa posilňuje váha opozičných konzervatívcov z CDU/CSU a národne orientovanej AfD. Ak by boli v súčasnom hospodárskou recesiou postihnutom Nemecku voľby dnes, mohli by sa vlády /teoreticky/ ujať CDU/CSU + AfD.

Kolieska európskych dejín sa dnes už nekrútia tak, ako si to predstavovali libertariáni, ako to aranžovali multikulti globalisti a progresívni sorosovci. Až na nesystémové výnimky /napr. v Poľsku/ sa Európa mení. Národy, ujarmené diktatúrou antinacionálneho kozmopolitizmu sa začínajú zobúdzať. Konzervatívnej národnoobrodeneckej zmene napomáha samozrejme hospodársky úpadok v Nemecku, pokles životnej úrovne v Holandsku /na ňom získaval body aj Willders/ a pochmúrne vyhliadky ekonomiky vo Francúzsku a inde.

Hospodársky úpadok Európy však nie je „vis maior“, nie je to nepredvídateľná prírodná katastrofa mimo vôle ľudí. Naopak, súčasná hospodárska depresia je výsledok zlej politiky a zlých rozhodnutí prevažne liberálnodemokratických, slniečkárskych elít Európy. Je to výsledok servilnosti európskych progresivistov, environmentalistov a liberálov voči USA. Je to dôsledok ich jednostrannej – Američanmi a Britmi naoktrojovanej podpory Ukrajiny. Je to dôsledok sankcií proti Rusku a čiastočne aj voči Číne: sankcií čo neničili a neničia Rusko alebo Čínu ale práve Európu. Sankcií, z ktorých hospodársky a obchodne ťažia USA a Británia a zvyšujú tak svoje panstvo nad Európou.

Ľudia v krajinách Európskej únie inštinktívne cítia pôvod zlých správ pre svoju životnú úroveň a pre tú kvalitu života, na ktorú boli zvyknutí. Preto prestávajú reagovať na kadejaké slniečkárske trepiny o pozitívnom efekte miešania kultúr a rás, o genderizme, o pokrokovosti emancipácie rôznych deviantných menšín, o hodnotách liberalizmu a pod. Začínajú sa mimovoľne vracať do minulých lepších čias. Znovu začínajú reagovať na tradičné etnokulturálne hodnoty ideových prameňov svojich predkov. Budúcnosť vidia v pohybe „ad fontes“, nie vo virtuálnom svete progresivizmu. Nie je to veru dobrá správa pre našich „šimečkovcov“…

-My Slováci máme, zdá sa, stále zdravé politické inštinkty. Prejavili sme ich v septembrových parlamentných voľbách. Potvrdíme ich, ak Boh dá aj vo voľbách prezidentských a potom i vo voľbách do EP. Naše slovenské politické správanie netrpí politickým ADHD , nie je nepozorné či hyperaktívne. V porovnaní s niektorými európskymi susedmi je na pohľad pomalšie, možno trochu ťapákovské. Príčinou ale nie je spomalený intelekt Slovákov. Príčinou je naša zvýšená až animálna citlivosť na podprahové politické podnety. Vnímame alebo aspoň cítime to, čo si iné bodrejšie národy okolo nás v návale aktivizmu a pokrokárstva nevšimnú. Spracovávanie dát, ktorých máme takto oveľa viac ako niektorí iní nám síce trvá trochu dlhšie – no finálne rozhodnutie je potom o to prezieravejšie a dlhšie platné.

-Takže milí Slováci, nebojme sa, že nás Európa odbehne. Nie neodbehne. Ona nám totiž začína kráčať v ústrety.

Piaty pokus o likvidáciu Fica a spol.

17.07.2024

Geopolitické centrum spravujúce momentálne aj priestor SR sa v pomerne krátkom čase znovu pokúša zbaviť tŕňa v päte, – zbaviť sa vlády R.Fica a spol. Domáci „slovenskí“ aktivisti tohto centra idú naplno už dva roky, aby sa zavďačili svojim chlebodarcom. No napriek nemalým zdrojom sa im akosi nedarí. Fico a spol. napriek úsiliu progresívno-liberálnych [...]

Uhlerová uhla od ľavice k progresívcom: koľko odborárov s ňou súhlasí ?

14.07.2024

Predsedníčka KOZ Monika Uhlerová sa pred troma dňami v podkaste Denníka N dala počuť, že ona osobne je progresívna liberálka a nie ako jej predchodcovia na čele odborárov – ľavičiari a sociálni demokrati. Uhlerová tvrdo napadla zámer Smeru SSD postaviť v SR hrádzu progresivizmu. Byť proti progresivizmu je podľa Uhlerovej byť proti pokroku a sociálnej rovnosti. Byť za [...]

Opozícia spustila starú ošúchanú platňu o trestnom zákone

11.07.2024

Podľa Šimečkovcov a Grohlingovcov sú vládne strany Smer, Hlas a SNS babráci, lebo už po neviemkoľký raz musia prerábať trestný zákon /ďalej TZ/. Áno, pôvodný návrh novely TZ bol v NRSR predkladateľom upravovaný, lebo sa koalícia rozhodla vyhnúť sa konfrontácie s EK pri otázke právneho štátu. Potom bol pôvodný návrh upravený ešte raz, aby sa zastavila hystéria vo [...]

paríž

Do terasy parížskej kaviarne vrazilo auto: Jedna obeť a štyria ľudia v kritickom stave

17.07.2024 22:41

Vodič ušiel, spolujazdec mal pozitívny test na alkohol a drogy, uviedol zdroj z prostredia polície.

New York

Nad New Yorkom za bieleho dňa preletel meteor, potvrdila NASA

17.07.2024 21:58

Ohnivá guľa letela rýchlosťou asi 66 000 kilometrov za hodinu a klesala pod pomerne strmým uhlom.

rokovanie vlády, Robert Fico,

Fico: Zahraničná politika na štyri svetové strany je v prospech občanov. Plánuje cestu do Číny, vyjadril sa aj k Orbánovým cestám

17.07.2024 21:29, aktualizované: 21:30

Sedemnásteho júla 1992 som bol 27-ročným elévom v Slovenskej národnej rade, povedal predseda vlády.

slnečné jazerá, senec

Život mali pred sebou. Na Slnečných jazerách sa utopili dvaja mladíci

17.07.2024 21:13

Mladíci skočili do jazera z vodného bicykla a už sa nevynorili.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 450
Celková čítanosť: 2102503x
Priemerná čítanosť článkov: 4672x

Autor blogu

Kategórie