Založ si blog

Mohutná demonštrácia pred Ficovým úradom vlády

Naše médiá dnes od skorého rána až doposiaľ žili mimoriadnou udalosťou. Pred Úradom vlády R.Fica /ďalej ÚV/ sa konala „mohutná demonštrácia“ študentov na podporu novinárov, na podporu demokracie, slobody slova a na protest proti smeráckej „cenzúre“. Mohutnej demonštrácie sa zúčastnilo 16 študentov žurnalistiky. Medzi nich sa postupne zamiešali už „hotoví“ novinári z Markízy, Denníka N, Sme, Aktualít a i. médií. Takže hlúčok „demonštrantov“ na chvíľu tu a tam zmohutnel.

Medzi študentov vyzbrojených plagátmi a vyšikovaných na ulicu ich zodpovednými učiteľmi z katedry žurnalistiky FF UK prišiel mladý Kaliňák a smerácky pracovník ÚV. Začala sa diskusia, v ktorej sa smeráci budúcich novinárov pýtali na zmysel textov na ich plagátoch. Napríklad sa ich pýtali, či vedia, čo je cenzúra a či majú pocit, že nová vládna moc nejaké médiá cenzuruje. Mladí samozrejme nič určité nevedeli. Len opakovali, že Fico sa neúctivo vyjadruje o novinároch a chce prehodnotiť akreditácie na prácu v budove ÚV v súlade so zákonom a podľa vlastných skúseností.

Mladí boli prekvapení keď im smeráci prezradili, že sa akreditácie na novinársku prácu v útrobách ÚV prehodnocujú pri nástupe každej vlády. Ešte viac boli prekvapení, keď im Kaliňák oznámil, že minulé tri vlády tiež nedali akreditáciu každému médiu, ktoré o to požiadalo. Napríklad Hlavné správy a niektoré iné médiá /televízie či portály/ počas vlád Matoviča, Hegera a Odora akreditáciu na ÚV nedostali. Kaliňákova otázka, prečo vtedy študenti neprotestovali „proti cenzúre“ dostala mládežníkov do pomykova. A to sa mladým žurnalistom nepáčilo. – Kaliňák sa novinárskym žubrienkam veľmi nepáčil vraj aj preto , že sa stále usmieval a dával im čudné otázky. Uštipačné, nepríjemné otázky…

„Mohutná“ demonštrácia pred Ficovým úradom vlády nebola samozrejme mohutná počtom účastníkov. To nemohli tvrdiť ani tí najväčší proti-ficovskí novinárski demagógovia. Táto demonštrácia bola „mohutná“ publicitou, akú v „našich“ médiách dnes dostala. Vďaka nezaslúžene prehnanej publicite splnila podľa organizátorov /v pozadí/ svoj cieľ. Trápnu akciu starých novinárskych relikvií a mladých pušiek z katedry žurnalistiky vysielali alebo z nej obsiahle reporty priniesli všetky mienkotvorné „slovenské“ médiá. Slovensko na pár hodín žilo „mohutnou“ študentskou demonštráciou. 16 študentov žurnalistiky dostalo v novinách taký priestor ako keby išlo o vystúpenie celebrít celoeurópskej úrovne. Nič nové pod slnkom. Proti-slovenské opozičné médiá robia z každej takejto naaranžovanej akcie čosi ako púťové „fantastico-bombastico“.

Nič nové pod slovenským slnkom: „naše“ médiá majú zázračnú schopnosť urobiť z komára somára. V tomto prípade dokonca z malého uzimeného novembrového komára urobili riadne veľkého, obrovitánskeho novinárskeho mega-somára. V súlade s poslaním nášho súčasného mainstreamu: v súlade s úlohou urýchlenia progresívno-liberálnej novinárskej somarizácie Slovenska.

Piaty pokus o likvidáciu Fica a spol.

17.07.2024

Geopolitické centrum spravujúce momentálne aj priestor SR sa v pomerne krátkom čase znovu pokúša zbaviť tŕňa v päte, – zbaviť sa vlády R.Fica a spol. Domáci „slovenskí“ aktivisti tohto centra idú naplno už dva roky, aby sa zavďačili svojim chlebodarcom. No napriek nemalým zdrojom sa im akosi nedarí. Fico a spol. napriek úsiliu progresívno-liberálnych [...]

Uhlerová uhla od ľavice k progresívcom: koľko odborárov s ňou súhlasí ?

14.07.2024

Predsedníčka KOZ Monika Uhlerová sa pred troma dňami v podkaste Denníka N dala počuť, že ona osobne je progresívna liberálka a nie ako jej predchodcovia na čele odborárov – ľavičiari a sociálni demokrati. Uhlerová tvrdo napadla zámer Smeru SSD postaviť v SR hrádzu progresivizmu. Byť proti progresivizmu je podľa Uhlerovej byť proti pokroku a sociálnej rovnosti. Byť za [...]

Opozícia spustila starú ošúchanú platňu o trestnom zákone

11.07.2024

Podľa Šimečkovcov a Grohlingovcov sú vládne strany Smer, Hlas a SNS babráci, lebo už po neviemkoľký raz musia prerábať trestný zákon /ďalej TZ/. Áno, pôvodný návrh novely TZ bol v NRSR predkladateľom upravovaný, lebo sa koalícia rozhodla vyhnúť sa konfrontácie s EK pri otázke právneho štátu. Potom bol pôvodný návrh upravený ešte raz, aby sa zastavila hystéria vo [...]

stíhačka F-16

Prvé dve stíhačky F-16 pristáli na letisku v Kuchyni

22.07.2024 20:15, aktualizované: 22:50

Slovenské stíhačky leteli z USA 9 a pol hodiny bez prestávky.

SR Kuchyňa MO systém záchytný test BAK-12  odovzdanie BAX

Nová éra nadzvukového letectva: Na Záhorie prileteli prvé dve stíhačky F-16 (otázky a odpovede)

22.07.2024 18:00

Slovensko podpísalo s USA kontrakt celkovo na štrnásť kusov F-16, zatiaľ prišli dve.

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

CNN zdokumentovala brutálny útok izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu

22.07.2024 17:46

K útoku došlo niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný súdny dvor rozhodol, že 57 rokov trvajúca okupácia palestínskych území Izraelom je nezákonná.

Yvette Cooperová, labouristi, Británia

Nová britská ministerka ruší program konzervatívcov o deportáciách migrantov

22.07.2024 17:24

Plány konzervatívcov počítali s tým, že Rwanda bude za milióny libier prijímať migrantov z rôznych krajín zadržaných po nelegálnom príchode do Británie.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 450
Celková čítanosť: 2106069x
Priemerná čítanosť článkov: 4680x

Autor blogu

Kategórie