Založ si blog

Mohutná demonštrácia pred Ficovým úradom vlády

Naše médiá dnes od skorého rána až doposiaľ žili mimoriadnou udalosťou. Pred Úradom vlády R.Fica /ďalej ÚV/ sa konala „mohutná demonštrácia“ študentov na podporu novinárov, na podporu demokracie, slobody slova a na protest proti smeráckej „cenzúre“. Mohutnej demonštrácie sa zúčastnilo 16 študentov žurnalistiky. Medzi nich sa postupne zamiešali už „hotoví“ novinári z Markízy, Denníka N, Sme, Aktualít a i. médií. Takže hlúčok „demonštrantov“ na chvíľu tu a tam zmohutnel.

Medzi študentov vyzbrojených plagátmi a vyšikovaných na ulicu ich zodpovednými učiteľmi z katedry žurnalistiky FF UK prišiel mladý Kaliňák a smerácky pracovník ÚV. Začala sa diskusia, v ktorej sa smeráci budúcich novinárov pýtali na zmysel textov na ich plagátoch. Napríklad sa ich pýtali, či vedia, čo je cenzúra a či majú pocit, že nová vládna moc nejaké médiá cenzuruje. Mladí samozrejme nič určité nevedeli. Len opakovali, že Fico sa neúctivo vyjadruje o novinároch a chce prehodnotiť akreditácie na prácu v budove ÚV v súlade so zákonom a podľa vlastných skúseností.

Mladí boli prekvapení keď im smeráci prezradili, že sa akreditácie na novinársku prácu v útrobách ÚV prehodnocujú pri nástupe každej vlády. Ešte viac boli prekvapení, keď im Kaliňák oznámil, že minulé tri vlády tiež nedali akreditáciu každému médiu, ktoré o to požiadalo. Napríklad Hlavné správy a niektoré iné médiá /televízie či portály/ počas vlád Matoviča, Hegera a Odora akreditáciu na ÚV nedostali. Kaliňákova otázka, prečo vtedy študenti neprotestovali „proti cenzúre“ dostala mládežníkov do pomykova. A to sa mladým žurnalistom nepáčilo. – Kaliňák sa novinárskym žubrienkam veľmi nepáčil vraj aj preto , že sa stále usmieval a dával im čudné otázky. Uštipačné, nepríjemné otázky…

„Mohutná“ demonštrácia pred Ficovým úradom vlády nebola samozrejme mohutná počtom účastníkov. To nemohli tvrdiť ani tí najväčší proti-ficovskí novinárski demagógovia. Táto demonštrácia bola „mohutná“ publicitou, akú v „našich“ médiách dnes dostala. Vďaka nezaslúžene prehnanej publicite splnila podľa organizátorov /v pozadí/ svoj cieľ. Trápnu akciu starých novinárskych relikvií a mladých pušiek z katedry žurnalistiky vysielali alebo z nej obsiahle reporty priniesli všetky mienkotvorné „slovenské“ médiá. Slovensko na pár hodín žilo „mohutnou“ študentskou demonštráciou. 16 študentov žurnalistiky dostalo v novinách taký priestor ako keby išlo o vystúpenie celebrít celoeurópskej úrovne. Nič nové pod slnkom. Proti-slovenské opozičné médiá robia z každej takejto naaranžovanej akcie čosi ako púťové „fantastico-bombastico“.

Nič nové pod slovenským slnkom: „naše“ médiá majú zázračnú schopnosť urobiť z komára somára. V tomto prípade dokonca z malého uzimeného novembrového komára urobili riadne veľkého, obrovitánskeho novinárskeho mega-somára. V súlade s poslaním nášho súčasného mainstreamu: v súlade s úlohou urýchlenia progresívno-liberálnej novinárskej somarizácie Slovenska.

Paranoidné mimovládky alebo mediálne príživníctvo ?

01.12.2023

Mimovládky už niekoľko dní vedú barnumskú spolitizovanú reklamnú kampaň vraj na svoju obranu. Niet dňa, aby niekto z opozičných politikov alebo s nimi spriaznených údajne dobročinných mimovládok nevystupoval v médiu a nerozplakával Slovákov srdcervúcimi historkami o deťoch s rakovinou, o imobilných malých pacientoch či v biede žijúcich ženičkách s kŕdľom malých [...]

Kto začína s terorizmom ?

30.11.2023

Včera a dnes sa napriek prímeriu v Gaze odohrali dva -ak chcete teroristické útoky, izraelských ozbrojencov proti Palestínčanom a potom, ak chcete teroristický útok Palestínčanov proti Izraelčanom. Začalo sa to vykrikovaním dvoch palestínskych detí na hliadkujúcich izraelských ozbrojencov v utečeneckom tábore Jannín /Západný breh, územie Palestínskej samosprávy/. [...]

Slováci nie sú antisemiti

27.11.2023

Slováci nie sú antisemiti. Žiadne prepisovanie a falšovanie histórie, žiadne kampane platených poskokov v médiách na tom nič nezmenia. Slováci nemajú radi sionistov, – tak ako nemajú radi ani iných militantných šovinistov- či už sú to šovinisti ukrajinskí, nemeckí, ruskí, maďarskí, poľskí …alebo aj slovenskí. Militantní sionisti často zamieňajú svoju [...]

Jeruzalem, streľba, teroristi

Prvý zasiahol proti teroristom pri útoku v Jeruzaleme, zabili ho vlastní. Vojaka, ktorý strieľal, zatkli

05.12.2023 05:30

Ako prvý začal Izraelčan Juval Castleman páliť na útočníkov v Jeruzaleme, ktorí strieľali do ľudí. Sám zahynul po guľke izraelského vojaka, ktorý si ho splietol s teroristom.

Orbán, Fico

Fico nemusí byť ako Orbán, myslí si európsky think-tank. Čaká EÚ veľký boj s Maďarskom o Ukrajinu?

05.12.2023 05:30

Zdá sa, že nová slovenská vláda by mohla byť prirodzeným prokremeľským spojencom Maďarska, ale...

COP28, klimatický summit

Emisie oxidu uhličitého v tomto roku stúpnu. Ťahúňmi sú Čína, India a letecká doprava

05.12.2023 05:05

Emisie v Číne sa oproti vlaňajšku zvýšili o 458 miliónov ton, v Indii o 233 miliónov ton a emisie z leteckej dopravy o 145 miliónov ton.

Advent, saleziáni, Nová Dubnica, mReportér

Mikuláš a anjeli potešili deti na Považí. Tradičné adventné popoludnie sa nieslo v pohodovej atmosfére

05.12.2023 05:00

Zábery z Novej Dubnice zachytil mReportér Daniel Imriška.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 329
Celková čítanosť: 1638723x
Priemerná čítanosť článkov: 4981x

Autor blogu

Kategórie