Založ si blog

Vzdelaná mládež nie je liberálna

Dnes som začul z verejnoprávneho a teda vraj nadstraníckeho RTVS opäť jednu poriadne manipulatívnu informáciu. Zamaskovanú „vedeckosťou“, lebo vraj bola získaná zaručene odborným prieskumom verejnej mienky.

Pán Boh zaplať za takú odbornosť. Ale k veci. Čo naši „odborníci“ vlastne zistili ? Po prvé, záujem mladých ľudí /prvovoličov a druhovoličov/ o účasť v parlamentných voľbách vraj narastá. Po druhé, čím majú mladí ľudia vyššie vzdelanie, tým väčší /dvakrát väčší/ je ich záujem voliť. Po tretie-a tu sme pri jadre pudla, – najväčšia časť mladých voličov je orientovaná na voľbu librerálnych strán. Menšia časť, menej vzdelaní mladí ľudia z vidieka /v podtóne informácie sú to „nevzdelaní hlupáci“/ chce voliť nacionalistické, xenofóbne a extrémistické strany. Záverečný komentár „odborníka“ z bútorovskej trol-farmy znie: s tými mladými vidiečanmi treba niečo robiť, -aby aj oni časom boli peknučkí, chrumkavo liberálnučkí…

Aké „jemne“ manipulatívne údaje a uzávery – no nie ? Nech je akokoľvek, dovoľte zopár poznámok: Po prvé, záujem mladých ľudí o voľby pravidelne narastá s tým, ako beží predvolebná kampaň. Vo všeobecnosti sa väčšina mladých o politiku v bežnom čase príliš nezaujíma. Predvolebné vášne v MÉDIÁCH však apolitickú mládež vydráždia do tej miery, že sa dá nahovoriť na tú „srandu“ a ide voliť. Po druhé, v prvom návale voličského entuziazmu ide voliť podľa možností stranu, ktorá je blízka jej adolescentnému mysleniu, ktorú charakterizuje rebelstvo voči tradíciám rodičov a starých rodičov. Strana, ktorá šokuje čímsi nonkonformným im vyhovuje, lebo útočí na postoje dospelých, nevyžadujúc od nich previerku sloganov cez prizmu vlastnej životnej skúsenosti. A tak sa mnohí mladí nadchýnajú slobodou pre homosexuálov, úplnou slobodou konzumu drog, voľnosťou antikoncepcie, extrémnym genderizmom a pod.

Po tretie, mladí ľudia z vidieka sú naozaj trochu iní ako mládež z mesta. Sú spôsobom života bližšie ku každodenným starostiam svojich rodičov a ľudí práce. Život v dome kladie na ľudí, čo tam žijú a teda aj na mladého človeka viac povinností, núti ho viac aj manuálne pracovať ako je to v prípade mládeže na internátoch, na privátoch, v panelákových bytoch, kde sa žije ešte s rodičmi. Chlebové témy sú pre študujúcu mládež a mládež z miest niekedy trochu vzdialenejšie, než u mládeže z vidieka. Mládež z vidieka sa naopak, začína zaoberať témami ľudí práce skôr, než mládež z mesta. Bez ohľadu na výšku vzdelania.

Po štvrté, skutočne odborné prieskumy verejnej mienky ukazujú, že témy homosexuálnych partnerstiev, interrupcie či genderizmu sú pri volebnom rozhodovaní starších ale aj MLADŠÍCH voličov na jedných z posledných miest. V popredí u starších i veľkej väčšiny mladších voličov sú témy ako životné náklady, mzdy, sociálne istoty pre rodiny s deťmi, stav zdravotníctva a školstva a pod. Po piate, tieto témy sú v sloganoch liberálnych strán druhoradé, ba dokonca nehodné politickej dišputy na vládnej úrovni. Ideológia liberalizmu je postavená na nezasahovaní do vyjednávania o mzdách a vládou garantované sociálne istoty chcú liberáli zúžiť na minimum. tak aby mohli oslabiť štát a jeho zásahy nahradili súkromnou iniciatívou jednotlivca. Skutočne vzdelaní mladí ľudia to vidia a pri voľbách sa podľa toho aj orientujú.

Záver ? Tvrdiť, že prvovoliči a druhovoliči sú liberálne či „progresívne“ orientovaní, lebo žijú v kultúrnejšom prostredí miest, sú vzdelanejší a „múdrejší“ je nezmysel. Ku múdrosti a vzdelanosti aj u mládeže patrí schopnosť nenaletieť na lacné rebelské heslá o LGBTI, genderizme, drogách a interrupciách. K múdrosti a vzdelanosti mládeže patrí, že akcentujú chlebové témy, ktoré budú konštantou ich ďalšieho samostatného života.

K múdrosti a vzdelanosti mládeže patrí, že sa pri voľbách na chlebové témy zameriavajú a hľadajú ich v programoch a vo vyjadreniach predstaviteľov jednotlivých strán. Skutočne múdri a vzdelaní mladí ľudia-prvovoliči a druhovoliči sa určite nebudú vytešovať z liberálnych návrhov na slobodný konzum drog, na osvojovanie detí homosexuálmi a určite nebudú kašľať na to, že liberáli nechajú problém vyšších miezd, sociálneho zabezpečenia rodín s deťmi, zdravotníctva a pod. iba na „slobodnom“ rozhodovaní jednotlivcov.

Takto sa budú správať vzdelaní a múdri mladí ľudia. Istá časť mladých ľudí, formálne možno študujúca na VŠ či mládež, ktorá VŠ už dokončila-najmä mládež povrchná, nezodpovedná, nesamostatná, mládež homosexuálna, mládež konzumujúca drogy a mládež nemysliaca na perspektívy založenia vlastnej rodiny sa samozrejme chytí prvoplánových „progresívnych“ ideí bezbrehej interrupčnej politiky , slobodnej konzumácie drog, či úplného zrovnocennenia homosexuálnych partnerstiev s právami heterosexuálnych manželov a ich rodiny.

Áno, povrchná menej premýšľavá časť mládeže naletí na politické heslá v štýle uvoľnenia štátneho dirigizmu, bezbrehej slobody – na zveličene povedané heslo „sex, drogy a rock and roll. “ Zdravo vychovaná, vzdelaná a hĺbavá mládež sa však na ľahtikárske rebelstvo, na likvidáciu sociálnej solidarity, na likvidáciu štátu a vlastnej slovenskej domoviny namotať nedá. A povie pánom z Progresívneho Slovenska, Sasky, pánom Demokratom a Modrým Hídom vo voľbách jasné a jednoznačné NIE.

Prečo je Fico taký silný ?

28.09.2023

Pretože Fico ako jediný zápasil s hrôzovládou Matoviča, Hegera a Čaputovej celé tri a pol roka. Pretože mal zaujímavé a obsažné a áno aj útočné a bojovné tlačovky každý druhý deň. Pretože nebolo mesiaca, aby Smer neorganizoval nejakú demonštráciu či manifestáciu. Pretože jedine Smer dokázal zhromaždiť na uliciach námestiach tisícky nespokojných občanov. [...]

Volíme stabilitu a poriadok- volíme Fica,Pellegriniho, Danka a Uhríka

27.09.2023

Prečo ? Lebo slovenský štát je sociálny štát. Lebo deti na svet na Slovensku prinášajú ženy. Lebo chceme, aby NATO prestalo cez Slovensko lifrovať zbrane banderovcom. Lebo Slováci myslia sociálne a cítia národne. Lebo.lebo.lebo—je na to tisíc dôvodov. Ale vlastne preto, lebo je na to iba jeden jediný dôvod- Lebo sme Slováci, čo nie iba hovoria po slovensky, ale tu na [...]

Dokedy bude H. beztrestne hrešiť proti pravde ?

27.09.2023

Normálni ľudia tu a tam zaklamú, ale v drvivej väčšine iba pri taľafatkách. Máme však v SR jedného klamára, pre ktorého je klamanie verejnosti profesiou. Má príznačné priezvisko-volá sa H. To, čo tento hriešny človek v posledných hodinách pred volebným moratóriom pácha, je neuveriteľný ohňostroj lží. Na rozdiel od iného klamára-Matoviča-ktorý je politikom a u [...]

Nice

Španielsko: Žiak zaútočil nožom na spolužiakov a učiteľov

28.09.2023 11:47

Škola bola preventívne evakuovaná.

kolóny, Nemecká, zápchy

Autá „trčia“ v kolónach na Horehroní aj celé hodiny. Dedinu, ktorou ich obchádzajú, chcú zatarasiť

28.09.2023 11:47

Najmä počas víkendov vznikajú pri obci Nemecká aj dvojhodinové zápchy. Mnohí problémovú trasu obchádzajú dedinou, z čoho sú jej obyvatelia nervózni.

fatima, súd, michal vida

Súd s Monikou Jankovskou v kauze Fatima odročili

28.09.2023 11:39

Okrem Moniky Jankovskej a jej svata Petra Vaska je v kauze Fatima obžalovaný aj bývalý funkcionár NAKA Róbert Krajmer.

streľba dúbravka bratislava

Svedkovia nočnej mory v Dúbravke prehovorili: Strelec bol čudák, na sídlisku sa ozývali výbuchy pravidelne

28.09.2023 11:10

Streľba v bratislavskej mestskej časti Dúbravka si vyžiadala štyroch zranených. Útočníka polícia zneškodnila.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 300
Celková čítanosť: 1440800x
Priemerná čítanosť článkov: 4803x

Autor blogu

Kategórie