Založ si blog

Dokedy sa tu budeme prplať v nechutnostiach A. Kisku a spol. ?

Kiska si znížil dane tak, že náklady na svoju s podnikaním v turizme nijako nesúvisiacu prezidentskú kampaň dal do nákladov svojej turistickej agentúry. Toto je jasný daňový podvod. Ak by sa ho dopustil ktokoľvek iný, čo by mal menej peňazí na advokátov a menej politických konexií, je už dávno právoplatne odsúdený. Kiska stále odsúdený nie je.

Prečo ? Lebo je to bývalý agent vplyvu USA a liberálnej lobby, vládnucej v EU, vrátane SR ? Ktovie… – Takto nejako sa dá zhrnúť množstvo komentárov na sociálnych sieťach, ktorými ľudia hodnotia najnovšie rozhodnutie Kisku neprijať ponuku dohody o vine a treste a teda aj ponuku definitívneho ukončenia tejto právnej i ľudskej nechutnosti.

Prečo sa celá táto vec nielenže neuzavrela ale naopak, v týchto dňoch znovu súdne a mediálne pripomína ? Netreba byť nijako jasnozrivý, aby si človek odpovedal LEBO VOĽBY. Pred voľbami sa po moci slintajúci liberáli chytajú každej možnosti na svoje zviditeľnenie. Zíde sa im hocičo, aj popradský pseudopodnikateľ a pseudofilantrop Kiska. Kiska je zblízka /pre tých, čo jeho kariéru sledujú/ stokrát opratá rôznofarebná košeľa. Z diaľky /pre tých, čo sú mladí alebo netrpezliví , aby sa s jeho kauzami oboznámili/ však pripomína pestrú takmer dúhovú liberálnu zástavu. Tak s ním mávajú. Využívajú nedostatok informácií, aké má bežný Slovák o Kiskovej kauze. A robia z Kisku obeť zlosyna Roberta Fica.

Médiá dnes dokážu zázraky. Z nevinného človeka urobia kontroverzného podnikateľa, z kontroverzného prezidenta urobia prenasledovaného hrdinu. Základom úspechu médií je, aby sa podstata sporu zamotala, dôležité fakty zamlčali a naopak, – aby sa nepodstatné detaily a ničím nepodložené fámy dostali do ohniska pozornosti.

Tak je to aj v prípade Kiskovej daňovej nechutnosti. Miesto toho, aby sa tí, čo o Kiskovi píšu, venovali vecnej podstate právneho sporu, púšťajú medzi ľudí bez akéhokoľvek hodniatceho komentára primitívne Kiskove ponosy na Fica či Gašpara. Podstatou sporu je, že si Kiska dal do nákladov náklady za službu, ktorá z jeho podnikaním v turizme NIJAKO nesúvisela. Dal si do nákladov faktúr za bilbordy, ktoré ho propagovali ako budúceho prezidenta. – Médiá píšu akoby nie Kiska a jeho spoločník ale Fico a Gašpar podhodili faktúry za náklady na prezidentskú kampaň do účtovnej dokumentácie turistickej agentúry A.Kisku. Akoby sa pod rúškom noci vlámal Fico resp. Gašpar na daňový úrad a vložil corpus delicti do Kiskovho firemného daňového priznania. – Bolo by to smiešne, keby to skoro takto Kiska /za asistencie mienkotvorných médií/ vážne nemyslel.

Zaujímavý je mediálny rozmer súčasného súdneho pojednania. Ak ide v nejakej súdnej kauze o „ľudí blízkych Smeru“, vyjadrenia obžalovaných alebo obhajcov sa do médií dostanú iba výnimočne. Ako v divadle jedného herca slovo majú iba špeciálni prokurátori, vyšetrovatelia príp. kajúcnici. – A teraz, – aká to zmena. V hlavných obedných správach SRo dostal slovo len a len obžalovaný Kiska. Dostal priestor, aby klamal o tom, že ho žalujú za reálne faktúry a aby útočil na Fica, Gašpara a Kaliňáka, -bez toho, aby SRo dal slovo aj osočeným smerákom.

Smutné. Mňa však na celej veci najviac mrzí ľudský rozmer kauzy Kiska. Mrzí ma, že sa na Slovensku nájde vyše milióna ľudí, čo sú schopní povýšiť na čelo štátu človeka ako je Andrej Kiska. Mám tisíc výhrad voči „panovaniu“ Z.Čaputovej i voči bačovaniu M.Kováča st. – no s takýmito nízkymi nechutnosťami nebol ani jeden z nich spojený. Kiska spomenutých dvoch „štátnikov“ úrovňou svojho konania nedostižne prekonal.

A čo ľudia-slovenskí voliči ? Čo tá polovica z aktívnych zhruba 2 miliónov občanov, ktorá sa volieb iste zase zúčastní a ktorá sa vždy rozhoduje nie podľa vlastného rozumu ale pod vplyvom bilbordov a mediálnych kampaní ? Dokedy sa dá tento milión občanov SR znovu a znovu ťahať za nos a zvolí si na vedúce pozície v štáte /do parlamentu, do vlády či do Grassalkovichovho paláca/ zase len osoby odborne, politicky i ľudsky nehodné svojho úradu ?

V septembri bude onen ľahko oklamateľný milión médiami zase voličsky nabudený. Pritrafí sa týmto nešťastníkom, že dostanú do parlamentu ďalších väčších či menších kiskov, šeligov, remišové, matovičov, naďov, mikulcov, šimečkov, krupov, osuských, baránikov a pod. ? Budeme tu kvôli nim o takto rok či dva riešiť ďalšie kiskoidné podtatranské či pridunajské nechutnosti ?

Prečo nebola Čaputová na rozlúčkovej návšteve v Budapešti ?

12.06.2024

Čaputová to má, chvalabohu už pomaly za sebou. Už len dva dni. Teším sa, že odíde, nebola to totiž prezidentka podľa môjho gusta. Mal som pocit, že mi ako občanovi Slovenskej republiky robí zle kde a kedy môže. Ale treba jej uznať, – robila a robí to konzekventne. Prakticky až do posledného dňa svojho pobytu v Grassalkovichovom paláci. Čaputová je momentálne na [...]

Ignoranti sa vytešujú, že beztrestne šliapu po Putinových červených čiarach…

07.06.2024

Ignoranti z médií na Západe a nahlúpli západní politici sa zabávajú na tom, ako beztrestne šliapu po tzv. Putinových červených čiarach a Putin sa na to iba bezmocne pozerá. To, že Putin je iba „sabaka“ ktorá breše ale nehryzie už zneužíva Macron /pohrávajúc sa s Mirage-mi/, Scholz /rozšafne ponúkajúci ďalekonosnejšie rakety a delá/, Biden /k zásielkam [...]

Šimečka a spol. už zase radšej klamú než akoby férovo súťažili

03.06.2024

Okrúhle stoly vyšli z módy. Prechodné zmierenie útokov proti vláde sa skončilo. Šimečka a spol. už zase naplno klamú, ako za starých dobrých čias pred atentátom na predsedu vlády SR. Všetko sa vrátilo do starých koľají, lebo voľby do europarlamentu sa blížia a zahraniční sponzori potrebujú, aby PS prispelo do zásobníka progresívcov a liberálov aspoň 8 z 15 [...]

Zelenskyj

Veľvyslanec Ukrajiny: Spravodlivý mier je aj v záujme Slovenska

13.06.2024 06:00

Čo očakáva Kyjev od mierového summitu, ktorý sa bude konať cez víkend vo Švajčiarsku? Pre Pravdu odpovedal ukrajinský veľvyslanec na Slovensku Myroslav Kastran.

republika, uhrík, mazurek,

Nové trendy v EÚ? Krajná pravica silnie, darí sa aj Republike. Štandardné strany upadajú, zo Smeru je vlastenecká ľavica

13.06.2024 06:00

Republike sa darí a dokázala vziať Smeru, ktorý sa označil za vlasteneckú ľavicu, časť voličov. Štandardné strany upadajú a politici často k sociálno-demokratickým myšlienkam pripájajú aj tie silne vlastenecké či národno-konzervatívne.

Nemecko, Volodymyr Zelenskyj, Bundestag, vojna na Ukrajine

ONLINE: Ukrajinci prerátali ruskú inváziu na emisie CO2, klimatické škody im vyšli na 32 miliárd USD

13.06.2024 05:50

Ruská vojenská invázia na Ukrajinu môže byť príčinou až 175 miliónov ton emisií oxidu uhličitého, uvádza správa ukrajinského ministerstva a mimovládok.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 438
Celková čítanosť: 2049638x
Priemerná čítanosť článkov: 4680x

Autor blogu

Kategórie