Založ si blog

Dokedy sa tu budeme prplať v nechutnostiach A. Kisku a spol. ?

Kiska si znížil dane tak, že náklady na svoju s podnikaním v turizme nijako nesúvisiacu prezidentskú kampaň dal do nákladov svojej turistickej agentúry. Toto je jasný daňový podvod. Ak by sa ho dopustil ktokoľvek iný, čo by mal menej peňazí na advokátov a menej politických konexií, je už dávno právoplatne odsúdený. Kiska stále odsúdený nie je.

Prečo ? Lebo je to bývalý agent vplyvu USA a liberálnej lobby, vládnucej v EU, vrátane SR ? Ktovie… – Takto nejako sa dá zhrnúť množstvo komentárov na sociálnych sieťach, ktorými ľudia hodnotia najnovšie rozhodnutie Kisku neprijať ponuku dohody o vine a treste a teda aj ponuku definitívneho ukončenia tejto právnej i ľudskej nechutnosti.

Prečo sa celá táto vec nielenže neuzavrela ale naopak, v týchto dňoch znovu súdne a mediálne pripomína ? Netreba byť nijako jasnozrivý, aby si človek odpovedal LEBO VOĽBY. Pred voľbami sa po moci slintajúci liberáli chytajú každej možnosti na svoje zviditeľnenie. Zíde sa im hocičo, aj popradský pseudopodnikateľ a pseudofilantrop Kiska. Kiska je zblízka /pre tých, čo jeho kariéru sledujú/ stokrát opratá rôznofarebná košeľa. Z diaľky /pre tých, čo sú mladí alebo netrpezliví , aby sa s jeho kauzami oboznámili/ však pripomína pestrú takmer dúhovú liberálnu zástavu. Tak s ním mávajú. Využívajú nedostatok informácií, aké má bežný Slovák o Kiskovej kauze. A robia z Kisku obeť zlosyna Roberta Fica.

Médiá dnes dokážu zázraky. Z nevinného človeka urobia kontroverzného podnikateľa, z kontroverzného prezidenta urobia prenasledovaného hrdinu. Základom úspechu médií je, aby sa podstata sporu zamotala, dôležité fakty zamlčali a naopak, – aby sa nepodstatné detaily a ničím nepodložené fámy dostali do ohniska pozornosti.

Tak je to aj v prípade Kiskovej daňovej nechutnosti. Miesto toho, aby sa tí, čo o Kiskovi píšu, venovali vecnej podstate právneho sporu, púšťajú medzi ľudí bez akéhokoľvek hodniatceho komentára primitívne Kiskove ponosy na Fica či Gašpara. Podstatou sporu je, že si Kiska dal do nákladov náklady za službu, ktorá z jeho podnikaním v turizme NIJAKO nesúvisela. Dal si do nákladov faktúr za bilbordy, ktoré ho propagovali ako budúceho prezidenta. – Médiá píšu akoby nie Kiska a jeho spoločník ale Fico a Gašpar podhodili faktúry za náklady na prezidentskú kampaň do účtovnej dokumentácie turistickej agentúry A.Kisku. Akoby sa pod rúškom noci vlámal Fico resp. Gašpar na daňový úrad a vložil corpus delicti do Kiskovho firemného daňového priznania. – Bolo by to smiešne, keby to skoro takto Kiska /za asistencie mienkotvorných médií/ vážne nemyslel.

Zaujímavý je mediálny rozmer súčasného súdneho pojednania. Ak ide v nejakej súdnej kauze o „ľudí blízkych Smeru“, vyjadrenia obžalovaných alebo obhajcov sa do médií dostanú iba výnimočne. Ako v divadle jedného herca slovo majú iba špeciálni prokurátori, vyšetrovatelia príp. kajúcnici. – A teraz, – aká to zmena. V hlavných obedných správach SRo dostal slovo len a len obžalovaný Kiska. Dostal priestor, aby klamal o tom, že ho žalujú za reálne faktúry a aby útočil na Fica, Gašpara a Kaliňáka, -bez toho, aby SRo dal slovo aj osočeným smerákom.

Smutné. Mňa však na celej veci najviac mrzí ľudský rozmer kauzy Kiska. Mrzí ma, že sa na Slovensku nájde vyše milióna ľudí, čo sú schopní povýšiť na čelo štátu človeka ako je Andrej Kiska. Mám tisíc výhrad voči „panovaniu“ Z.Čaputovej i voči bačovaniu M.Kováča st. – no s takýmito nízkymi nechutnosťami nebol ani jeden z nich spojený. Kiska spomenutých dvoch „štátnikov“ úrovňou svojho konania nedostižne prekonal.

A čo ľudia-slovenskí voliči ? Čo tá polovica z aktívnych zhruba 2 miliónov občanov, ktorá sa volieb iste zase zúčastní a ktorá sa vždy rozhoduje nie podľa vlastného rozumu ale pod vplyvom bilbordov a mediálnych kampaní ? Dokedy sa dá tento milión občanov SR znovu a znovu ťahať za nos a zvolí si na vedúce pozície v štáte /do parlamentu, do vlády či do Grassalkovichovho paláca/ zase len osoby odborne, politicky i ľudsky nehodné svojho úradu ?

V septembri bude onen ľahko oklamateľný milión médiami zase voličsky nabudený. Pritrafí sa týmto nešťastníkom, že dostanú do parlamentu ďalších väčších či menších kiskov, šeligov, remišové, matovičov, naďov, mikulcov, šimečkov, krupov, osuských, baránikov a pod. ? Budeme tu kvôli nim o takto rok či dva riešiť ďalšie kiskoidné podtatranské či pridunajské nechutnosti ?

Paranoidné mimovládky alebo mediálne príživníctvo ?

01.12.2023

Mimovládky už niekoľko dní vedú barnumskú spolitizovanú reklamnú kampaň vraj na svoju obranu. Niet dňa, aby niekto z opozičných politikov alebo s nimi spriaznených údajne dobročinných mimovládok nevystupoval v médiu a nerozplakával Slovákov srdcervúcimi historkami o deťoch s rakovinou, o imobilných malých pacientoch či v biede žijúcich ženičkách s kŕdľom malých [...]

Kto začína s terorizmom ?

30.11.2023

Včera a dnes sa napriek prímeriu v Gaze odohrali dva -ak chcete teroristické útoky, izraelských ozbrojencov proti Palestínčanom a potom, ak chcete teroristický útok Palestínčanov proti Izraelčanom. Začalo sa to vykrikovaním dvoch palestínskych detí na hliadkujúcich izraelských ozbrojencov v utečeneckom tábore Jannín /Západný breh, územie Palestínskej samosprávy/. [...]

Slováci nie sú antisemiti

27.11.2023

Slováci nie sú antisemiti. Žiadne prepisovanie a falšovanie histórie, žiadne kampane platených poskokov v médiách na tom nič nezmenia. Slováci nemajú radi sionistov, – tak ako nemajú radi ani iných militantných šovinistov- či už sú to šovinisti ukrajinskí, nemeckí, ruskí, maďarskí, poľskí …alebo aj slovenskí. Militantní sionisti často zamieňajú svoju [...]

Jeruzalem, streľba, teroristi

Prvý zasiahol proti teroristom pri útoku v Jeruzaleme, zabili ho vlastní. Vojaka, ktorý strieľal, zatkli

05.12.2023 05:30

Ako prvý začal Izraelčan Juval Castleman páliť na útočníkov v Jeruzaleme, ktorí strieľali do ľudí. Sám zahynul po guľke izraelského vojaka, ktorý si ho splietol s teroristom.

Orbán, Fico

Fico nemusí byť ako Orbán, myslí si európsky think-tank. Čaká EÚ veľký boj s Maďarskom o Ukrajinu?

05.12.2023 05:30

Zdá sa, že nová slovenská vláda by mohla byť prirodzeným prokremeľským spojencom Maďarska, ale...

COP28, klimatický summit

Emisie oxidu uhličitého v tomto roku stúpnu. Ťahúňmi sú Čína, India a letecká doprava

05.12.2023 05:05

Emisie v Číne sa oproti vlaňajšku zvýšili o 458 miliónov ton, v Indii o 233 miliónov ton a emisie z leteckej dopravy o 145 miliónov ton.

Advent, saleziáni, Nová Dubnica, mReportér

Mikuláš a anjeli potešili deti na Považí. Tradičné adventné popoludnie sa nieslo v pohodovej atmosfére

05.12.2023 05:00

Zábery z Novej Dubnice zachytil mReportér Daniel Imriška.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 329
Celková čítanosť: 1638745x
Priemerná čítanosť článkov: 4981x

Autor blogu

Kategórie