Založ si blog

Ak by SR vzala do rúk Letanovská a spol., po nich už príde iba patológ

Dnes sa stala volebnou líderkou strany Demokrati ex-poslankyňa za kiskovskú stranu Za ľudí, Andrejka Letanovská. Podľa predsedu strany Demokrati Edka Hegera ju na post líderky volebnej listiny kvalifikuje jej „dobrý celoživotný príbeh“. Profesionálny ale aj politický.

Nie som lekár, preto mi je ťažko posudzovať Letanovskej lekárske kvality. Trocha ma však pri vysokom hodnotení jej medicínskych spôsobilostí vyrušujú jej dlhodobé politické ambície. Mne by trochu prekážalo, ak by do boja s mojou ťažkou diagnózou išiel človek, ktorý sa venuje politike, má túžbu ísť do vlády a politizuje od rána do večera. Medicína je náročná na nepretržité vzdelávanie a cizelovanie svojich terapeutických zručností. Nemôžem si pomôcť, ale politika by mi pritom dosť interferovala. Dosť by mi pri tom zavadzala.

V politike je dnes viacero lekárov-od gynekologičky von der Layenovej, cez našich parlamentných lekárov Rašiho a Baláža až po rétora Osuského a samozrejme ministra zdravotníctva Palkoviča. Všetci títo páni a dámy sú však možno dočasne a možno natrvalo mimo medicínu. V politike stratili veľkú časť svojich medicínskych spôsobilostí. Možno iba dočasne, no väčšinou už natrvalo. O strate lekárskej motivácie ani nehovoriac.

Pokiaľ ide o posúdenie doterajšej politickej kvalifikovanosti A. Letanovskej, je to jednoduchšie. Heger sa pri voľbe Letanovskej za líderku zrejme inšpiroval svojim donedávna siamským dvojčaťom I.Matovičom. Ten tiež pred 4 rokmi pro forma vybral za líderku OĽaNO pani učiteľku Máriu Šofrankovú. Ženičku, ktorú nikto predtým nepoznal a málokto ju pozná aj dnes, po 3,5 roku poslancovania.

Letanovská sa dala pred štyrmi rokmi zlanáriť do politiky neúspešným prezidentom Andrejom Kiskom. Sadla mu na lep a hoci si trochu zaposlancovala, nebolo toho veľa. Ani čo sa týka času, po ktorý bola aktívnym poslancom a ani čo sa týka politiky strany Za ľudí, ktorú v NRSR zastupovala. Letanovská nemala dobrý odhad a prehľad ani čo sa týka strany, do ktorej na Kiskov popud vošla, ani čo sa týka Remišovej ako náhrady za Kisku, keď Kiska odišiel – a ani čo sa týka jej vlastných politických výsledkov /zákonodarná činnosť príp. pomoc exekutíve/. Nech sa A. Letanovská na mňa nehnevá, -jej politický príbeh – na rozdiel od Edka Hegera vôbec nepovažujem za úspešný či príkladný. Na prvý pohľad mi jej príbeh pripomína príbeh nie príliš rozhľadenej a preto nie príliš konzistentne kariérovo orientovanej ženy na prechode od najlepších rokov jej života k prvým rokom jej ranej staroby.

A tak z celého tohto tragikomického „príbehu“ A. Letanovskej ale aj smutnoveselého príbehu strany Demokrati ako takej zostáva povšimnutiahodný iba bonmot politicky neúspešného tandemu Letanovská-Heger. Áno, po tom, čo by sa oni a im podobní dostali na Slovensku k moci – nastúpil by po nich „do služby“ asi už iba patológ.

…“a tiež atentát na predsedu vlády“

14.06.2024

Tento skromný vetný prílepok venovala odchádzajúca prezidentka Slovenskej republiky najbeštiálnejšiemu politického zločinu, aký sa kedy stal v novodobej slovenskej histórii. Prezidentkin prílepok bol k čomusi, čo nemalo a nemá s politickým atentátom žiadnu politickú relevanciu. Ide tu o prílepok k pripomienke útoku mladého človeka / indoktrinovaného vplyvmi zo [...]

Strýko George vybaví: z Mgr. Čaputovej profesorka – alebo príležitostná STAND-UPistka ?

13.06.2024

Tak sme sa konečne dozvedeli, kam bude odložená pani Zuzana Čaputová. Svoje ďalšie uplatnenie minimálne na 15 rokov /toľko jej chýba do dôchodku/ vraj nájde v akademickej sfére. -Uľavilo sa mi, -mohlo to byť aj horšie… Onedlho budeme svedkami úkazu, aký sa pro-západne orientovaným politikom mimo služby /napr. I. Radičovej/ stáva pomerne často. Budeme svedkami [...]

Prečo nebola Čaputová na rozlúčkovej návšteve v Budapešti ?

12.06.2024

Čaputová to má, chvalabohu už pomaly za sebou. Už len dva dni. Teším sa, že odíde, nebola to totiž prezidentka podľa môjho gusta. Mal som pocit, že mi ako občanovi Slovenskej republiky robí zle kde a kedy môže. Ale treba jej uznať, – robila a robí to konzekventne. Prakticky až do posledného dňa svojho pobytu v Grassalkovichovom paláci. Čaputová je momentálne na [...]

väzeň, väzenie, mreže

V ruskej base zajali väzni dvoch dozorcov. Zasiahli špeciálne jednotky, útočníkov zabili

16.06.2024 11:40

Skupina šiestich mužov sa v nedeľu vo väzenskej väznici v Rostove na Done na juhozápade Ruska zmocnila dvoch dozorcov.

migranti na poľsko-bieloruskej hranici

Nemci zaznamenali už dve tisícky nelegálnych migrantov, ktorí prešli cez Bielorusko

16.06.2024 11:20

Nemecká spolková polícia za prvých päť mesiacov tohto roka zaregistrovala 2215 nelegálnych migrantov, ktorí do krajiny dorazili tzv. bieloruskou cestou.

Valko

V kauze vraždy advokáta Valka ešte nie je vytýčený hlavný termín pojednávania

16.06.2024 10:36

V kauze vraždy advokáta Ernesta Valka stále nie je na Mestskom súde Bratislava I známy termín hlavného pojednávania.

vojna na Ukrajine, Rusko

BBC: Ruská armáda má kavalériu 21. storočia. Z motoriek

16.06.2024 08:55

Ruská armáda na ukrajinskom bojisku čoraz častejšie používa ľahkú techniku - motocykle a terénne vozidlá rôznej konštrukcie.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 440
Celková čítanosť: 2057446x
Priemerná čítanosť článkov: 4676x

Autor blogu

Kategórie