Založ si blog

Ak by SR vzala do rúk Letanovská a spol., po nich už príde iba patológ

Dnes sa stala volebnou líderkou strany Demokrati ex-poslankyňa za kiskovskú stranu Za ľudí, Andrejka Letanovská. Podľa predsedu strany Demokrati Edka Hegera ju na post líderky volebnej listiny kvalifikuje jej „dobrý celoživotný príbeh“. Profesionálny ale aj politický.

Nie som lekár, preto mi je ťažko posudzovať Letanovskej lekárske kvality. Trocha ma však pri vysokom hodnotení jej medicínskych spôsobilostí vyrušujú jej dlhodobé politické ambície. Mne by trochu prekážalo, ak by do boja s mojou ťažkou diagnózou išiel človek, ktorý sa venuje politike, má túžbu ísť do vlády a politizuje od rána do večera. Medicína je náročná na nepretržité vzdelávanie a cizelovanie svojich terapeutických zručností. Nemôžem si pomôcť, ale politika by mi pritom dosť interferovala. Dosť by mi pri tom zavadzala.

V politike je dnes viacero lekárov-od gynekologičky von der Layenovej, cez našich parlamentných lekárov Rašiho a Baláža až po rétora Osuského a samozrejme ministra zdravotníctva Palkoviča. Všetci títo páni a dámy sú však možno dočasne a možno natrvalo mimo medicínu. V politike stratili veľkú časť svojich medicínskych spôsobilostí. Možno iba dočasne, no väčšinou už natrvalo. O strate lekárskej motivácie ani nehovoriac.

Pokiaľ ide o posúdenie doterajšej politickej kvalifikovanosti A. Letanovskej, je to jednoduchšie. Heger sa pri voľbe Letanovskej za líderku zrejme inšpiroval svojim donedávna siamským dvojčaťom I.Matovičom. Ten tiež pred 4 rokmi pro forma vybral za líderku OĽaNO pani učiteľku Máriu Šofrankovú. Ženičku, ktorú nikto predtým nepoznal a málokto ju pozná aj dnes, po 3,5 roku poslancovania.

Letanovská sa dala pred štyrmi rokmi zlanáriť do politiky neúspešným prezidentom Andrejom Kiskom. Sadla mu na lep a hoci si trochu zaposlancovala, nebolo toho veľa. Ani čo sa týka času, po ktorý bola aktívnym poslancom a ani čo sa týka politiky strany Za ľudí, ktorú v NRSR zastupovala. Letanovská nemala dobrý odhad a prehľad ani čo sa týka strany, do ktorej na Kiskov popud vošla, ani čo sa týka Remišovej ako náhrady za Kisku, keď Kiska odišiel – a ani čo sa týka jej vlastných politických výsledkov /zákonodarná činnosť príp. pomoc exekutíve/. Nech sa A. Letanovská na mňa nehnevá, -jej politický príbeh – na rozdiel od Edka Hegera vôbec nepovažujem za úspešný či príkladný. Na prvý pohľad mi jej príbeh pripomína príbeh nie príliš rozhľadenej a preto nie príliš konzistentne kariérovo orientovanej ženy na prechode od najlepších rokov jej života k prvým rokom jej ranej staroby.

A tak z celého tohto tragikomického „príbehu“ A. Letanovskej ale aj smutnoveselého príbehu strany Demokrati ako takej zostáva povšimnutiahodný iba bonmot politicky neúspešného tandemu Letanovská-Heger. Áno, po tom, čo by sa oni a im podobní dostali na Slovensku k moci – nastúpil by po nich „do služby“ asi už iba patológ.

Paranoidné mimovládky alebo mediálne príživníctvo ?

01.12.2023

Mimovládky už niekoľko dní vedú barnumskú spolitizovanú reklamnú kampaň vraj na svoju obranu. Niet dňa, aby niekto z opozičných politikov alebo s nimi spriaznených údajne dobročinných mimovládok nevystupoval v médiu a nerozplakával Slovákov srdcervúcimi historkami o deťoch s rakovinou, o imobilných malých pacientoch či v biede žijúcich ženičkách s kŕdľom malých [...]

Kto začína s terorizmom ?

30.11.2023

Včera a dnes sa napriek prímeriu v Gaze odohrali dva -ak chcete teroristické útoky, izraelských ozbrojencov proti Palestínčanom a potom, ak chcete teroristický útok Palestínčanov proti Izraelčanom. Začalo sa to vykrikovaním dvoch palestínskych detí na hliadkujúcich izraelských ozbrojencov v utečeneckom tábore Jannín /Západný breh, územie Palestínskej samosprávy/. [...]

Slováci nie sú antisemiti

27.11.2023

Slováci nie sú antisemiti. Žiadne prepisovanie a falšovanie histórie, žiadne kampane platených poskokov v médiách na tom nič nezmenia. Slováci nemajú radi sionistov, – tak ako nemajú radi ani iných militantných šovinistov- či už sú to šovinisti ukrajinskí, nemeckí, ruskí, maďarskí, poľskí …alebo aj slovenskí. Militantní sionisti často zamieňajú svoju [...]

Zničená dedina Robotyne na Ukrajine

Plány ukrajinskej ofenzívy boli veľkolepé. Pekelná ruská obrana rozmetala stratégiu USA a Kyjeva

05.12.2023 07:00

Plány ukrajinskej protiofenzívy zahŕňali rýchly postup, za 24 hodín o 14 km. Ideálne mali Ukrajinci dosiahnuť za 60 či 90 dní Azovské more. Stratégia stroskotala.

Mount Merapi, sopka

Počet obetí sopky Marapi sa zvýšil na 13, po desiatich horolezcoch ešte pátrajú

05.12.2023 06:39

Počet obetí nedeľňajšieho výbuchu sopky Marapi v indonézskej provincii Západná Sumatra sa zvýšil na 13.

Jeruzalem, streľba, teroristi

Prvý zasiahol proti teroristom pri útoku v Jeruzaleme, zabili ho vlastní. Vojaka, ktorý strieľal, zatkli

05.12.2023 05:30

Ako prvý začal Izraelčan Juval Castleman páliť na útočníkov v Jeruzaleme, ktorí strieľali do ľudí. Sám zahynul po guľke izraelského vojaka, ktorý si ho splietol s teroristom.

Orbán, Fico

Fico nemusí byť ako Orbán, myslí si európsky think-tank. Čaká EÚ veľký boj s Maďarskom o Ukrajinu?

05.12.2023 05:30

Zdá sa, že nová slovenská vláda by mohla byť prirodzeným prokremeľským spojencom Maďarska, ale...

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 329
Celková čítanosť: 1638758x
Priemerná čítanosť článkov: 4981x

Autor blogu

Kategórie